36. kolo: Napredak – Crvena zvezda 0:1 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 1:0, u pretposlednjem kolu Superlige Srbije.

Dobro došli
Zajedno ćemo ispratiti meč pretposlednjeg kola Superlige Srbije između Napretka i Crvene zvezde.

Utakmica počinje u 18.30.
KRAJ
90+ Tri minuta nadoknade
86' Stanković osvežio tim
Radovan Pankov i Kristijan Pičini ušli su u igru umesto Milana Gajića i Sekua Sanoga.

Takođe, Nemanja Krstičić je zamenio Mirka Ivanića.
80' Još deset minuta
Opao je ritam u ovom momentu.

Igra nije povezana, ređaju se izmene, ali ne i prilike za gol...
Bakljada i prekid
Navijači Zvezde sačekali su da padne mrak i upalili baklje.

Kratak prekid, a onda i nastavak duela.

Do kraja je ostalo još dvadesetak minuta.

Starsport
71' Nova promena kod Zvezde
Milan Pavković zamenio jedinog strelca do sada, Ohija Omoidžuanfa.
67' Dobar tempo
Katai je izblokiran bio prilikom udarca. Lopta je otišla u korner.

Definitivno je mnogo bolji ritam utakmice u drugom nego u prvom poluvremenu.
64' Eraković umalo
Kanga je izveo korner, Eraković šutirao glavom, a Vasiljević sjajno odbranio.
58' Gde je lopta?
Posle kornera Zvezde stvorila se velika gužva, tolika, da se lopta nije videla.

Ništa od nove šanse.

Starsport
53' Stankovićeva promena
Slavoljub Srnić zamenio El Fardua Bena.
49' Poništen gol Zvezdi
Gajić je dao gol, ali je u akciji koja je prethodila pogotku, Ben, koji se nalazio u ofsajdu, smetao golmanu domaćih, Vasiljeviću.
Počelo drugo poluvreme
Bez promena u sastavima ekipa na pauzi.

Starsport
POLUVREME
Zvezda posle prvih 45 minuta vodi u Kruševcu. Jedini gol dao je Ohi Omoidžuanfo u 33. minutu.
45+ Nekome je pozlilo
Skočili su sa klupe Napretka i tražili od sudije da na trenutak prekine meč.

Lekari su otrčali na deo tribine gde su smešteni najvatreniji navijači Napretka.
44' Velika šansa za Zvezdu!
Ivanić je centrirao, Ohi petom prebacio na drugu stativu iz nehata, a Gajić promašio veliku šansu.

Desni bek Zvezde je pogodio samo spoljni deo mreže.
40' Prinudna izmena
Zoran Milinković pravi izmenu.

Umesto Milovanovića na terenu je Jovanović.

Starsport
Ohi ostao da leži
Loše je stao na nogu Norvežanin i ostao na travi.

Nakon ukazane lekarske pomoći, Ohi hramlje i ide van terena.

Sada proverava da li može da nastavi susret.
33' Gooooool!
Katai je prošao po levoj strani, ubacio loptu u sredinu, u peterac, Ivanić je kasnio, a Spremo loše reagovao.

Ohi se našao na pravom mestu, na drugoj stativi i lako levom nogom postigao gol.
Napredak tražio penal
Krstić je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran od Erakovića.

Domaći smatraju da je štoper Zvezde to učinio rukom
31' Najbolja prilika do sada
Uspeo je da stigne loptu El Fardu Ben, ali ne i da iskontroliše pokušaj glavom posle centaršuta sa leve strane.
30' Đuričković loše
Nije dobro izgledao centaršut Petra Đuričković sa desne strane.
28' Pokušaji, ali bezopasni
U prethodnom periodu Zvezda je imala tri pokušaja da ugrozi gol rivala.

Prvo Ivanić glavom, a onda i udarci iz daljine Gajića i Kange koji su završili pored gola.

Starsport

Starsport
21' Izlet Napretka
Spremo je pokušao sa leve strane iskosa, ali od svega samo korner.

U poslednjih nekoliko minuta Kruševljani su par puta prišli golu Borjana.
20' Frka
Burna reakcija Gelora Kange zbog oštrog starta protivničkog igrača.
18' Ponovo prekid
Novi...

Ovoga puta je Melunović ostao da leži na travi posle duela sa Rodićem.
12' Katai iz slobodnjaka
Šutirao je najbolji igrač Zvezde sa dvadesetak metara, ali lopta nije bila opasna po Vasiljevića.
10' Zvezdina pâs igra
Kruže crveno-beli oko odbrane domaćih, ali za sada nisu stvorili nijednu pravu priliku.

Imali su samo jedan korner u prvih desetak minuta meča.
6' Zvezda tražila penal
Ivanić je dodao Kataiju, koji se u šesnaestercu rivala okrenuo i nakon duela sa Kerkezom pao.

Leva noga defanzivca Napretka je sporna i deluje da je bilo kontakta.

Sudija Ivković je odmahnuo rukom samo, a potvrda da nema penala stigla je i iz VAR sobe.
1' Utakmica je počela!
Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Zvezde, koji igraju u tamnoj opremi i napadaju sa desne na levu stranu.
Igrači su na terenu
Podbacivanje novčića, minut ćutanja za Stevana Ostojića, a onda i početak utakmice.
Sastavi
Napredak: Vasiljević - S. Jovanović, Kerkez, Kojčić, Spremo - Krstić, Milovanović - Đeković, Đuričković, Mladenović - Melunović.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Eraković, Dragović - Rodić - Kanga, Sanogo - Ben, Katai, Ivanić - Pavkov.
 Ohi 33
  NAP   CZV
  0 : 1
Dejan Stanković
kipa igra dosta dobro. Odluèno igraju u ovom plej-ofu, ali još nije kraj. Jednostavno, ovaj fokus, ovaj odnos i ovakav ritam moramo da zadržimo do kraja. Prolaskom u finale kupa, kao što smo i prièali, izvukli smo maksimalan broj utakmica u sezoni na našu veliku sreæu i zadovoljstvo, ali i na sreæu naših navijaèa, koji su uvek tu, što su pokazali i protiv Novog Pazara. Tako da, svi zajedno idemo ka našem cilju. Èeka nas nezgodno gostovanje. Moram biti iskren i reæi da Napredak u ovom plej-ofu nije ostvario pobedu, niti postigao gol, ali to ne treba da nas zavarava niti opušta. Uvek je to nezgodno i teško gostovanje. Uvek kada igraš van Marakane je dosta teže. Oèekujem samo ozbiljan pristup od prvog minuta, kao što smo to radili u poslednjih nekoliko utakmica

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.