24. kolo: Crvena zvezda – Partizan 2:0 (2:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na stadionu "Rajko Mitić" ekipu Partizana rezultatom 2:0, u derbiju, u okviru 24. kola Superlige Srbije.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti najveći meč srpskog fudbala, pošto snage od 18.00 časova odmeravaju Crvena zvezda i Partizan.

Starsport
KRAJ
Zvezda je pobedila Partizan 2:0 i prišla na -2 u šampionskoj trci.
93' Debi Motike
Ušao je umesto Kange i na terenu će provesti manje od dva minuta.
92' Zicer za Ivanića
Imao je Ivanić "1 na 1" situaciju, pokušao je da prebaci Popovića, ali nije uspeo.
90+ Četiri minuta nadoknade
86' Crveni za Zdjelara
Start sa dve noge nad Kangom, sudija Jovanović je smatrao da je dovoljan za drugi žuti karton.
85' Erakoviću žuti
Igra na poziciji levog beka, a zbog odugovlačenja, zaradio je javnu opomenu.
80' Stanković osvežava tim
Umesto strelca Ohija ulazi Milan Pavkov.

Takođe, na terenu je i Ben.
76' Peta izmena kod Partizana
Poslednja izmena u redovima Partizana.

Rikarda Gomeša je zamenio Marko Milovanović.
Stanojević opet menja
Filip Holender ušao umesto Miloša Jojića.
71' Pretnja Saničanina
Posle kornera Jojića, Saničanin je iz ne baš lake pozicije glavom šutirao pored gola.

Starsport
67' Prva promena kod Zvezde
Rodić oseća posledice sudara sa Jojićem i zbog toga izlazi iz igre.

Na terenu je Radovan Pankov.
63' Kanga dobio žuti
Sapleo je Jojiča sa leđa i od Jovanovića dobio javnu opomenu.
61' Problemi za Popovića
Ivanić je umalo savladao Popovića, koji je lopta iskliznula iz ruku, ali ju je nekako na gol liniji uzeo u naručje.
60' Ništa od penala za Partizan
Posle velike gužve, Erakovića je lopta, nakon odbijanja od trave, pogodila u ruku.

Jovanović je odmahnuo rukom, a "nema" je ostala i VAR soba.

Predrag Milosavljevic/Starsport
56' Sudar glavama
U skoku su se sudarili Jevtović i Rodić.

Ostali su da leže na travi, a lekarske ekipe su na terenu.
55' Zdjelar "opalio"
Sanogo je ostavio loptu na "povratnu" Zdjelaru, koji je sa 20 metara snažno šutirao pored desne stative golmana koji čuva Borjan.
54' Nije loše izgledalo
Jojić se ubacio iz drugog plana i posle centaršuta sa desne strane, glavom šutirao daleko od gola.
52' Mirno na startu drugog dela
Partizan pokušava da uspostavi pas igru, više kontroliše loptu, što mu nije polazilo za rukom u prvom poluvremenu, kada su se forsirale duge lopte.

48' Jovanović pripremio još jedan karton
Dobio ga je rezervista Jevtović, zbog faula nad Kangom.
46' Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli domaći.
Trostruka promena Stanojevića
Živković, Marković i Jevtović su ušli umesto Natha, Meniga i Miletića.
POLUVREME
Zvezda posle 45 minuta vodi protiv Partizana 2:0.

Strelci su Ohi u 30, odnosno Katai u 43. minutu.

Najbolju šansu za Partizan imao je Menig.
Gol Kataija
Sukob na terenu
Posle jednog faula, velika gužva se napravila na sredini terena, na koji su utrčale kompletne klupe i jednog i drugog tima.

Stanojević je zaradio žuti karton.
43' Goooooool!
Zvezda duplirala prednost, 2:0.

Srnić je bio u šesnaestercu, sa leve strane probao da nađe nekog od svojih saigrača, ali bezuspešno.

Na njegovu sreću, Zdjelar je loše reagovao, namestio loptu Kataiju, koji je snažni udarcem probio Popovića.
41' Zamalo 2:0
Centaršut Kataija sa leve strane, lopta je sve preletela i završila nekoliko centimetara od leve stative golmana Popovića.
Proslava Ohija

Starsport
Gol Ohija
36' Velika prilika za Kataija
Kanga je dobrom loptom uposlio Kataija, koji je sa desne strane pokušao da lobuje Popovića, ali je prebacio čitav gol.

Nije isključeno da bi, da je Katai dao gol, VAR reagovao zbog ofsajda.
34' "Požuteo" i Srnić
Probao je Srnić da dođe do lopte, ali je prvi do nje stigao Jojić.
32' Nepotreban žuti za Jojića
U velikoj želji da stigne do lopte, uklizao je i faulirao Dragovića.
30' Goooooool!
Zvezda vodi, 1:0.

Centaršut Rodića, udarac Kataija glavom, a onda, nakon odbrane Popovića, Ohi iz nastavka sa zemlje pogađa mrežu rivala.
28' Probao je Dragović
Katai je centrirao, Dragović je šutirao, ali više leđima, nego glavom, te je Popoviću posao bio olakšan.

Starsport
27' Prvi žuti karton
Zdjelar je sa leđa povukao Ivanića koji se zaleteo ka golu, te je Jovanović kapitenu Partizana pokazao žuti karton.
26' Pritisak Zvezde
Proteklih nekoliko minuta proteklo je u napadu Zvezde.

Dva kornera su bila, ali je izostao udarac u okvir gola Popovića.

Sve je delovalo konfuzno.
20' Menig imao šansu
Iskoristio je Kvinsi Menig grešku rivala na sredini terena, izašao po levoj strani pred Borjana, nakon dodavanja Gomeša, ali nije dovoljno jako i precizno šutirao.

Borjan je dobro intervenisao.

Starsport
13' Ništa od žutog za Zdjelara
Zadnji vezni Partizana je nagazio Kangu, ovaj je ostao da leži, klupa domaćih je skočila, dok je Jovanović smirio situaciju.
Prve "čarke"
Rikardo je bio u okršaju sa Dragovićem, ali i Rodićem.

Sudija Jovanović ih je sve opomenuo, usmeno.
7' Proboj po levoj strani
Saradnja Kataija i Rodića, ubačaj levog beka, ali pravo u ruke golmana Popovića.

Daleko od lopte je bio Ohi.

Srdjan Stevanovic/Starsport
6' Prvi izlet Partizana
Miletić nije uspeo glavom iz nemoguće pozicije, okreta, da uputi opasan udarac posle kornera.
4' Izblokiran Kanga
Agresivna Zvezda na startu. Treći solidan napad domaćih, udarac Kange iz daljine, ali i dobar blok Vujačića.
3' Lopta na polovini Partizana
Dva pokušaja Zvezde da organizuju akciju i dobar napad nisu bila baš uspešna.

1' Utakmica je počela!