23. kolo: Partizan – Radnički K. 2:0 (2:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički iz Kragujevca 2:0 (2:0), u meču 23. kola Superlige Srbije.

Dobrodošli!
Pratićemo meč 23. kola Superlige Srbije između Partizana i Radničkog iz Kragujevca.

Utakmica počinje u 15:30.
Kraj utakmice
Pobeda Partizana protiv Radničkog iz Kragujevca – 2:0 (2:0).
Nadoknada
Igraće se još tri minuta u Humskoj.
88' Šut Jevtovića
Natrčao je na loptu na 20 metara od gola, ali gađao jako po sredini po zemlji.
81' Partizan ide ka pobedi
Odrađuju posao crno-beli sa igračem više.
76' Maksimović iz okreta
Veoma loš šut fudbalera Radničkog odlazi pored gola.

69' Dvostruka izmena
Milovanović i Baždar umesto Rikarda i Natha.
69' Partizan traži penal
Milisavljević ruši Natha posle kornera, ali ništa od penala.
66' Bez uzbuđenja
Partizan drži sve pod kontrolom, vreme teče...

60' Još jedan šut preko gola
Gađa Vidović sa 20 metara.

Više šansi je Radnički imao sa igračem manje, nego kada su bili kompletni.
Start Ubiparipa

59' Žuti za Jovića
Isekao je kontru oštrim startom.
58' Šut Milisavljevića
Udarac fudbalera Radničkog, lopta odlazi preko gola.
53' Radnički ostaje sa igračem manje
Isključen je Vojo Ubiparip. Bio je to ipak preoštar start i reagovale su sudije iz VAR sobe.

Radaković je pogledao snimak i isključio Ubiparipa.

Ozbiljna rasekotina
Težak udarac je dobio Vujačić, ali biće u redu.
49' Žuti za Ubiparipa
Visoko podignuta noga, udario je Vujačića u glavu.
Izmene u Partizanu
Umesto Terzića i Meniga, Jović i Marković.
46' Počelo je drugo poluvreme
Nastavlja se meč u Humskoj.
Kraj prvog poluvremena
Partizan vodi 2:0, golovima Rikarda u 18. i Jojića u 34. minutu.

Poznato koliko je navijača na tribinama
Poseta u Humskoj – 6.767 posetilaca.
38' Šteta
Natho prima loptu u šesnaestercu, Rikardo fintira šut i ostavlja petom za Jojića, koji je promašio loptu.

Lako je moglo da bude 3:0.
34' GOOOL!
Jojić postiže gol levom nogom i iskupio se za promašaj.

Lep gol levom nogom sa ivice kaznenog u "malu mrežicu".

Partizan vodi 2:0.
Gol Rikarda
27' Menig se nije snašao
Jojić ga pronalazi na petercu i pokušao je Menig "štiklom", nije bilo nikoga oko njega, ali je promašio loptu.
24' Zamalo 1:1
Posle kornera je Stevanović promašio loptu, gol je ostao prazan, ali je Varjačić gađao pored gola, nije se dobro snašao.

22' Nestvaran promašaj Jojića
Rikardo je sve dobro uradio, fintirao čuvara, ubacio loptu na peterac usamljenom Jojiću, koji glavom gađa preko gola.

Neverovatan promašaj.
21' Radnički sada mora da se otvori
Kragujevčani kreću u napad, propao je plan Nenada Lalatovića da se organizovano brane.
18' GOOOL!
Rikardo matira Ognjena Lukića na asistenciju Meniga, posle velike greške Milisavljevića.

Partizan vodi.

13' Partizan ne rizikuje
Lagano grade svoje napade, Radnički se dobro brani i za sada dobro iznosi loptu.
7' Šut sa 25 metara
Piščević naleće na prvu i šalje loptu tri metra od gola.
5' Natho gađa
Dupli pas sa Rikardom, udarac sa 25 metara u sredinu, a Ognjen Lukić brani.

Golman Radničkog ima samo 18 godina.
3' Prva šansa
Jojić ubacuje iz kornera, Jevtović ostaje usamljen, ali sa osam metara glavom gađa u igrača Radničkog.
1' Počela je utakmica
Meč u Humskoj između Partizana i Radničkog iz Kragujevca je počeo.
Zvezda slavila u Novom Sadu
Crveno-beli prate Partizan: Pavkov junak Zvezde – važna pobeda pred derbi
Prvi meč ove sezone
Rezerve
Rezerve Partizana: Popović, Ostojić, Smiljanić, Pavlović, Marković, Jović, Holender, Baždar, Milovanović.

Rezerve Radničkog: Raičević, Damjanović, Stevan Kovačević, Nikola Kovačević, Vidović, Maksimović, Ilić, Blagojević, Janković, Trifunović, Brnović.
Stanje na tabeli
Standings provided by SofaScore LiveScore
Aleksandar Stanojević pred utakmicu
Nadamo se da se neæe dešavati situacije kao u ovim prethodnim utakmicama, da æe sve biti regularno, jer ako ne bude tako ne vredi vam ni rad ni ono èime se vi bavite. Slušali smo šta æe reæi sudijska komisija, javio se predsednik sudijske komisije, rekao da svi greše, i da li æemo mi imati tu nemaèku kulturu. Dosta sam u fudbalu, gledao sam mnogo utakmica u nemaèkom fudbalu i nikad nisam video da neki sudija stoji na dva metra od situacije i da pogrešno presudi. Imamo VAR, imali smo predavanja o tome, doðe utakmica u Nišu, upitan je bio prenos na Areni sport, a ujedno i VAR. Stav kluba je da neæe igrati utakmicu ako se desi neki problem sa Arenom ili sa VAR-om. Saèekaæemo koliko je potrebno da se sve osposobi i da se igra tako utakmica.
Nenad Lalatović o utakmici
Protiv Partizana idemo da se pokažemo u što boljem svetlu. Oni su, sada posle Èeške, puni snage i elana. Mi smo nažalost u prvom kolu izgubili od Proletera koji je dobar i kvalitetan tim. Igraèima sam rekao da na toj utakmici nemaju šta da izgube, veæ samo da dobiju. Pa, ako se desi neko èudo. Svestan sam da je Partizan kvalitetniji, ali ovo je fudbal, ne pobeðuje uvek bolji. Ako neko èudo bude uz nas, ako igraèi ispoštuju sve ono što budem tražio od njih... Znam kako se pobeðuje Partizan! Ali, za to morate da imate kvalitet, ali i sreæu tog dana. Nama æe biti potrebna sreæa ako želimo da iznenadimo Partizan. Biæe veoma teško, Partizan je apsolutni favorit. Na papiru jeste, a na terenu æemo videti.
Nenad Lalatović o Stanojeviću
Želim da èestitam Partizanu na utakmici u Pragu i pobedi nad Spartom. Odigrati na takav naèin i pobediti, to samo govori da moji igraèi i ja moramo da imamo veliki oprez na stadionu JNA u nedelju. Partizan je okupio veliki broj kvalitetnih igraèa. Sale Stanojeviæ je preporodio klub. Prava su takmièarska ekipa, u svim delovima tima. Stvarno su dobri, snažni i brzi. Nije ni èudo što su prvi na tabeli. Za mene je Sale Stanojeviæ najbolji trener u Superligi, to pokazuju rezultatu koje pravi sa svojom ekipom.
Sastavi – Stanojević promenio golmana
Partizan: Stevanović – Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Jevtović, Jojić – Terzić, Natho, Menig – Rikardo

Radnički Kragujevac: Lukić – Varjačić, Andrić, Gajić, Pecelj – Piščević – Milosavljević, Tomić, S. Jovanović, Vidović – Ubiparip