18. kolo: Crvena zvezda – Spartak 3:0 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak rezultatom 3:0 (1:0) u 18. kolu Linglong Superlige Srbije.

Rodić 9, Ben 46, 73
  CZV   SPA
  3 : 0
Kraj!
Crvena zvezda je lako savladala Spartak – 3:0.
Drugi gol Bena
Igraće se još tri minuta
Benov prvi gol
77' Promašaj Ivanića
Usamljen je bio na drugoj stativi, ali je prebacio gol iz dobre pozicije.
73' 3:0!
Ben ponovo pogađa.

Sudarili su se golman Dubljanić i Branković, a lopta se odbila do Bena, koji je imao prazan gol.

Zvezda uvećava razliku.
63' Zvezdi poništen gol
Falko je pogodio, ali je Ben smetao golmanu prilikom šuta.

Sudija Ivković je gledao snimak posle poziva iz VAR sobe i poništio gol.
55' Petrović
"Bomba" Njegoša Petrovića, sa velike udaljenosti je probao da ugrozi gol Spartaka, ali nije bio precizan i lopta ide preko gola

49' Faul u napadu
Rodiću je lopta pobegla i faulirao je Vidakovića...
46' Gooooooooool
Eraković je sjajno poslao loptu u prostor, ona posle Falka dolazi do Bena koji izbija sam pred golmana Dubljanića i šalje je u levi ugao, pa Zvezda vodi sa 2:0 zahvaljujući ovoj sjajnoj akciji
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad u nastavku ima Crvena zvezda, a Falko je zamenio Pavkova
Kraj prvog poluvremena
45+1 Zvezda traži penal
Smatraju da je lopta pogodila u ruku jednog od defanzivaca Spartaka

41' Povredio se Eraković
Levi bek Crvene zvezde je dobio malo jači udarac u glavu i ostao da leži na zemlji. Prošlo je sve samo sa opomenom, aut za Spartak.
37' I Gajić preti
Pokušao je Gajić ambiciozno sa oko 20 metara desno iskosa, ali nije ozbiljnije ugrozio golmana Spartaka.

30' Katai preti
Snažan šut Kataija, ali ide lopta preko gola
25' Zvezda kontroliše igru
Katai je pripretio glavom posle centaršuta Rodića sa levog boka, ali je to bio generalno težak pokušaj pošto je Zvezdin ofanzivac gađao iz trka preko protivničkog igrača. Lopta je završila iznad prečke. Crvena zvezda ima inicijativu i loptu u nogama, ali se rezultat ne menja. Čak deluje da je srpski šampion zadovoljan ovom situacijom.

15' Pet kornera zaredom
Katai je izborio korner, posle koga nije Zvezda učinila mnogo i dobila još jedan udarac iz ugla i ni tada nije bilo drugačije, pa su dobili i treći korner i sada sa druge strane, pa odbrana opet reaguje i to je bio i četvrti korner uzastopno, da bi Katai napucao jednog od defanzivaca pa stigao i peti i onda je odbrana krenula u kontra napad, pa je i to sasečeno
11' Umalo 2:0
Ben je imao 1 na 1 sa Dubljanićem, bila je to lepa šansa, ali je bio ofsajd
9' Gooooooooooooool
Ben centrira sa desne strane, Rodić skače i glavom šalje loptu u mrežu. Zvezda već od 9. minuta vodi sa 1:0 protiv Spartaka
8' Zvezda za sad bolja
Domaći tim ima inicijativu, ali vidimo da i gosti igraju ofanzivno. Za sada ima tendencija da se igra napadački, ali pravih prilika i dalje nije bilo
3' Prva povreda
Stefan Milošević će morati da izađe iz igre i Spartak pravi prvu izmenu već u 3. minutu
1' Počela je utakmica
Gosti imaju prvi napad na meču, a odmah ide lopta za Šimuru i Spartak ima korner
Jubilej
Milan Borjan igra 200. utakmicu u dresu Crvene zvezde i zbog toga dobija poseban dres.

Takođe, 150. nastup igra Ben, a i on je dobio dres
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu između Crvene zvezde i Spartaka iz Subotice u okviru 18. kola Linglong Superlige Srbije
Poznati sastavi:
Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić, Petrović, Srnić, Ben, Ivanić, Katai, Pavkov.

Spartak: Dubljanić, Branković, Ivančević, M. Bogićević, Milošević, Bijelović, Šimura, Vidaković, Srećković, Abraham, Nikolić.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.