17. kolo: Partizan – Vojvodina 4:1 (2:0)

Fudbaleri Partizana pobedili su Vojvodinu u derbiju 17. kola Linglong Superlige Srbije rezultatom 4:1 (2:0).

Pantić 36, Menig 42, Gomeš 69, Jojić 72 – V. Simić 48
  PAR   VOJ
  4 : 1
Kraj utakmice!
Zaslužen trijumf Partizana kojim je ponovo pobegao Crvenoj zvezdi na +6, uz utakmicu više.
85' Crno-beli kontrolišu meč
Vojvodina bez šanse da još jednom ozbiljnije ugrozi Popovića i vođstvo Partizana.
80' Sve je rešeno u Humskoj
Ostaje samo da se vidi kojim rezultatom će biti završen meč.

Vojvodina je uspela da skine nulu sa statistike kada je reč o izvedenim kornerima.
70' Velika šansa za Busnića
Mogao je ponovo da ekspresno smanji zaostatak Vojvodine, ali nije uspeo.
72' GOOOOOOL!
Partizan sve rešava u derbiju.

U strelce se upisao i Miloš Jojić.
69' GOOOOOOL!
Sjajan skok Rikarda Gomeša posle kornera Jojića i efektno je pogodio glavom za 3:1.

Njegov 17. pogodak ove sezone.
63' Partizan vodi 9:0 u kornerima
Nastavlja da ih niže usled dominacije u posedu i šansama.
55' Posle primljenog gola ponovo Partizan pritiska
Žele crno-beli da vrate razliku od dva gola.
52' Sada će se zakuvati situacija na terenu
To vidimo već po pojačanom intenzitetu prekršaja.
48' GOOOOOL!
Odličan početak drugog poluvremena za goste!

Veliku grešku napravio je Miloš Jojić, praktično namestio zicer šansu Čoviću koji je nesebično asistirao za Veljka Simića, a najbolji strelac Vojvodine iz prvog šuta gostiju u gol na meču je smanjio rezultat.
Kraj prvog poluvremena
Apsolutno zaslužena prednost za Partizan posle polovine derbija 17. kola Linglong Superlige Srbije.

Partizan je imao 72 odsto poseda lopte, šutirao osam puta ka golu rivala i izveo šest kornera.

Vojvodina nije izvela nijedan udarac iz ugla, niti je imala šut ka golu Aleksandra Popovića.
45' Zaoštrila se atmosfera
Najpre su u klinču bili Topić i Gomeš, a onda je sudija Lazar Lukić obavio razgovor i sa Miletićem i Simićem.
42' GOOOOOOOL!
Sjajna minijatura Kvinsija Meniga!

Sve je sam uradio Holanđanin, uzeo loptu, odneo je do ivice kaznenog prostora i veoma efektno pogodio za 2:0.

38' Partizan je apsolutno zasluženo poveo
Vojvodina nije želela da igra fudbal i za to je "kažnjena".
35' GOOOOOOL!
Lep gol Danila Pantića!

Centrirao je Aleksandar Miljković sa desne strane, a posle odbitka lopta je "sela" na levu nogu vezisti crno-belih koji je efektno pogodio desni ugao gola Vojvodine.
34' Sjajan dribling Danila Pantića
"Lažnjakom" je izbacio iz igre Jeličića, ali potom nije uspeo nikoga da uposli na petercu.
33' Prva izmena, i to prinudna
Povreda Dušana Stevanovića primorala je trenera Vođe Slavoljuba Đorđevića da ubaci u igru Borisa Kopitovića.
25' Sudar glavama Pavlovića i Čovića
Zbog toga je na kratko prekinuta utakmica u Humskoj.
21' Kakva šansa za Partizan!
Jojić je izveo korner sa leve strane, Gomeš nabacio glavom na peterac, a tamo je Urošević sa svega tri metra u pogodio golmana umesto mreže.

Jedva se odbranila Vojvodina, biće novi korner za crno-bele.
20' Vrlo disciplinovano se brani Vojvodina
Ali, za sada nijednom nije pokazala ni želju da napadne.
15' Nekoliko oštrijih startova na obe strane
Najpre se Miljković požalio na povredu, a onda i Čović na drugoj strani.
9' Partizan kruži oko kaznenog prostora Vojvodine
Ali, crveno-beli iz Novog Sada dobro stoje za sada.
5' Velika prilika za Partizan
Lazar Pavlović je bio u odličnoj šansi, ali će biti samo korner.

Odlično je pročitao njegovu nameru golman Vojvodine Nikola Simić.
Počela je utakmica!
Partizan u crno-beloj opremi, a Vojvodina u tradicionalnoj crveno-beloj kombinaciji.
"Raketa" Kange
Tim Voše
N. Simić - Jeličić, Kovačević, Stevanović, Devetak - Maksimović, Topić - Vukadinović, V. Simić, Zukić – Čović.
Postava Partizana
Šansu od prvog minuta dobija mladi Lazar Pavlović, uz koga će da dejstvuje i Danilo Pantić.

Popović - Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević - Jojić, Zdjelar - Menig, Pantić, L. Pavlović- Rikardo.