38. kolo: Crvena zvezda – Metalac 5:1 (3:0)

Fudbaleri Crvene zvezdom pobedom nad Metalcem (3:0) overili su 32. titulu šampiona Srbije.

Gajić 2, Ben 5, 34, Kanga 50, Pavkov 77 – Maksimović 69
  CZV   MET
  5 : 1
KRAJ
Zvezda pobedom nad Metalcem 5:1 osvojila 32. titulu!
Pet minuta do kraja regularnog dela
Kiks Pankova koji je iskoristio Maksimović
Pavkov iz penala
84' Ivanić promašio zicer
Izašao je pred Savića, hteo da ga prebaci, ali je golman Metalca odbranio...
Pavkov siguran – 5:1!
76' Penal za Zvezdu!
Srnića je pao u naletu pored Mlađovića, a sudija Minaković pokazao na "belu tačku".
69' Metalac postigao gol!
Igor Maksimović je strelac, prvi put ove sezone.

Uradio je to tako što je Radovan Pankov napravio veliki kiks, okliznuo se i omogućio Maksimoviću da izađe pred Popovića.

4:1!
Kangin pogodak
61' Zvezda mogla do "petarde"
Posle jednog kornera Milunović je šutirao iz gužve, ali je prebacio gol.
50' Kanga – 4:0!
Novi pogodak Zvezde, odmah na početku poluvremena, isto kao u prvom.

Katai je prošao po strani, centrirao, golman Savić izbacio loptu u skoku sa Falčinelijem, ali samo na nogu Kange.

Gabonac je rutinski ubacio u gol.

4:0!
Počelo je drugo poluvreme
Borjan ostao u svlačionici!
Sve zbog onog nezgodnog pada, zbog čega ga je zamenio Zoran Popović.

Takođe, ušli su Kanga i Sanogo umesto Nikolića i Petrovića.
Kraj prvog poluvremena
45+4 Vlalukinov udarac odbranio Borjan
Mogao je Partizanov đak da smanji rezultat, ali golman Zvezde se nije dao savladati.
Igraće se još četiri minuta
Toliko su sudije produžile prvo poluvreme.
Zvezda oborila rekord Partizana
Postigla je 112. gol ove sezone i nadmašila učinak crno-belih iz sezone 1999/2000.
34' Ben povisio na 3:0!
Opet je pogrešila odbrana Metalca, loptu je uzeo Ivanić i "spojio" Bena sa golom.

Napadač sa Komora je drugi put savladao Savića.

3:0 za Zvezdu!
Borjan se podigao
Deluje da je sve u redu, iako nije obećavalo tako.

Svom težinom je udario od travu, dugo je trajao prekid, ali je uspeo da se podigne..
28' Borjan se povredio!
Prestiž se namestio, a Borjan je pao preko njega i nezgodno doskočio.

Utrčala je lekarska ekipa na teren da kapitenu Zvezde ukaže pomoć, a tu je i vozilo...

Ostaje da se vidi da li će nastaviti meč, ali ne deluje dobro...

Svakako je to peh za crveno-bele šest dana pre finala Kupa sa Partizanom.
23' Sudija pogrešio kod ofsajda za Metalac
Kokir i Krajišnik su kombinovali, ali je linijski sudija video ofsajd i pogrešio.

Svakako je Borjan intervenisao u nastavku akcije.
21' Milunović – preko gola
Skočio je Zvezdin štoper najviše posle kornera, ali je prebacio gol.

Nije imao najbolji balans, a i lopta je išla više od njega.
20' Golman Metalca imao još dve sjajne odbrane
Prvo je Ivanić lepo plasirao, a potom i Katai u rasponu od dva minuta.

Međutim, golman Savić se oba puta istakao i sačuvao mrežu posle tih udaraca...

Starsport/Pedja Milosavljevic
Ovako je Zvezda povela
Gol Bena
13' Zvezda "gazi" Metalac
Ne staju crveno-beli, ređaju se šanse...

Sada je šutirao Falčineli, umalo naterao Mlađenovića na autogol, ali je lopta otišla u korner.
7' Umalo 3:0
Ivanić je prošao po levoj strani, imao odličnu šansu i samo golmana ispred sebe, ali je Savić odlično intervenisao.

Zvezda je dobila samo korner...
5' Zvezda već ima 2:0!
Ben je strelac!

Iskoristio je veliku grešku Mlađenovića i rutinski realizovao zicer.

Zvezda je brzo slomila otpor Milovančana i ide po rekorde...

2:0!
2' Gooool!
Milan Gajić je pogodio već posle 80. sekundi utaklmice.

Ubacio se desni bek crveno-belih u peterac gostiju, dobio loptu od Mirka Ivanića i postigao gol levom nogom.

Kakav početak, 1:0 za Zvezdu!