12. kolo: Novi Pazar – Crvena zvezda 1:3 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad Novim Pazarom rezultatom 3:1 (1:0) nastavili su takmičenje u Linglong Superligi Srbije posle zimske pauze.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 20. kola Linglong Superlige između Novog Pazara i Crvene zvezde.
Kraj utakmice!
Zaslužen trijumf crveno-belih protiv hrabrog Novog Pazara.
Utakmica je produžena za tri minuta.
87' Pokušaj Belimeđca iz slobodnog udarca
Bila je izgledna pozicija, ali i vrlo loše izveden pokušaj.
85' Smirila je Zvezda tempo
Treći gol je usporio domaće igrače i sada gledamo mirniju završnicu susreta.
79' Stanković uvodi Degeneka
Time će preći u formaciju sa trojicom štopera, kako bi "zatvorio" utakmicu.
76' Sjajan gol Mirka Ivanića!
Pogodak veziste sa 25 metara za 3:1.
74' Nekoliko izmena na obe strane
Osveženje pred poslednjih 15-20 minuta utakmice.
70' Kako meč odmiče teren je u sve lošijem stanju
Videlo se to u nekoliko navrata kada je lopta neobično odskočila.
66' Kontra Novog Pazara je mogla da bude vrlo opasna
Tomić je izgubio korak i Rodić ga je stigao.

Da nije, išla bi lopta ka potpuno samom Aganspahiću.
63' Rasplamsala se borba na Gradskom stadionu u Novom Pazaru
Zvezda će morati da se pomuči da bi došla do bodova.
57' GOOOOL!
Sise smanjuje na 2:1!

Sjajan gol veziste Novog Pazara.

Visoko je skočio, nadvisio Milunovića i poslao loptu iza leđa Borjana.
52' GOOOOL!
Milan Pavkov se upisao u listu strelaca.

Ivanić je krenuo u prodor, lopta došla do Pavkova koji je savladao Drobnjaka.

Domaći su tražili ofsajd, bilo je protesta, ali je usporeni snimak jasno pokazao da je napadač Zvezde bio u dozvoljenoj poziciji.
50' Velika prilika za Rodića
Ponovo posle prekida, bilo je evidentno da je to bila uigrana akcija i kretnja za Rodića koji je ostao usamljen, ali nije najbolje glavom zahvatio loptu.
Grujić je dao znak da se nastavi utakmica.
Stanković pravi dvostruku izmenu
Iz igre izlaze "požuteli" Gavrić i Sanogo, a umesto njih ulaze Vukanović i Petrović.
Kraj prvog poluvremena
Zvezda vodi golom iz 3. minuta, ali je u nekoliko navrata Milan Borjan bio na ozbiljnim iskušenjima.

Biće zanimljivo u drugih 45 minuta.
45' Jezivi krici Sisea posle faula Sanoga
Srećom, nema teže povrede veziste Novog Pazara, a Sanogo je kažnjen žutim kartonom.
44' Opasna solo-akcija Mijića
Izbacio je jednim potezom i Gavrića i Milunovića, a šutirao je preko gola, iako je desno imao potpuno samog Tomića.
43' Umalo autogol Kojića, i to kakav!
Bio je potpuno sam, ali je umesto u polje, loptu umalo zakucao u spostvenu mrežu.

Golman Drobnjak ga je spasao sjajnom intervencijom.
43' Žuti karton za Abdulaja Sisea
Zbog nagomilanih faulova, sada i protesta.
41' Dobar udarac Mijića sa gotovo 30 metara
Ali pravo u Milana Borjana.
38' Stanković pobesneo, tražio penal za Zvezdu
Mirko Ivanić je bio u prodoru, a Trtovac je startovao vrlo neoprezno. Promašio je defanzivac Novog Pazara i loptu, ali čini se i Ivanića.

Zbog toga je Grujić odmahnuo rukom, a Dejan Stanković imao šta da mu dobaci.
36' Velika prilika za Zvezdu
Ponovo posle kornera, ovog puta sa leve strane.

Lopta je pala tačno u "krilo" Pankovu na 4-5 metara od gola, ali je Drobnjak sjajno reagovao i odbranio.

Zvezda je očigledno radila na prekidima preko zime, a Novom Pazaru je to evidentno bolna tačka.
32' Pokušaj Pavkova sa 20 metara
Lepo je gađao Zvezdin napadač, ali je lopta otišla metar od gola domaćih.
29' Žuti karton za Trtovca zbog namernog igranja rukom
30' Prilika i za Zvezdu
Prvo je pokušao Ben, ali je izblokiran, a onda i Ivanić koji je loptu poslao prektično u aut.
28' Nova gužva ispred Borjanovog gola
Posle kornera sa desne strane koji je kratko izveden Islamović je šutirao iz mrtvog ugla, ali je Borjan čuvao bliži ugao.
26' Izgubio je loptu Gavrić na sredini terena
Krenula je kontra koju je povukao Aganspahić, ali je umesto dodavanja previše čekao i vratili su se gostujući igrači na svoje pozicije.
Lep teren i prijatnih 10 stepeni u Novom Pazaru
Nije baš slika kakva je viđana na Gradskom stadionu prethodnih godina.
21' Velika šansa za Novi Pazar!
Mijić je centrirao, Tomić vratio loptu, ali je Pankov intervenisao u poslednjem momentu ispred Aganspahića.
12' Novi Pazar se oslobodio pritiska Zvezde
Milan Borjan je morao da bude budan i nekoliko puta interveniše.
Gol Rodića
8' Gavrić pokušao da iscenira penal
Ali, sudija Grujić je dobro video da je mladi krilni napadač Zvezde odglumeo prekršaj i dodelio mu žuti karton.
5' Ben je tražio penal
Pogodio je igrača Novog Pazara u ruku iz neposredne blizine, a sudija Danilo Grujić je odlučio da se igra nastavi.