18. kolo: Voždovac – Partizan 0:2 (0:0)

Fudbaleri Partizana ostvarili su šesti uzastopni trijumf, a peti u Linglong Superligi Srbije, pošto su bili bolji od Voždovca rezultatom 2:0 (0:0).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti mali gradski derbi 18. kola Linglong Superlige Srbije između Voždovca i Partizana.
Kraj!
Partizan je ostvario šestu uzastopnu pobedu, petu u Linglong Superligi Srbije.
Rat se vodi i na Tviteru
Igraće se još tri minuta nadoknade.
85' Čini se da je ovde sve gotovo
Voždovac ne deluje kao tim koji ima plan da se za kratko vreme vrati iz minusa od dva gola.
78' GOOOOL!
Partizan vodi 2:0.

Majstorski je Bibars Natho povukao napad i "podvalio" loptu za Lazara Markovića koji je pobegao Lasickasu i duplirao vođstvo.
77' Urošević dobija žuti karton zbog protesta
Dosuđeno mu je igranje rukom, a on je uporno tvrdio da je igrao ramenom.
71' Izmene u oba tabora
Stojčev umesto Cvjetičanina u Voždovcu, Marković umesto Jojića u timu Partizana.

Jojić je odigrao još jedan ispodprosečan meč od povratka u crno-beli dres.
68' Nema puno dešavanja pred golom dva rivala
Ali, zato ima dosta borbe i duela na sredini terena.

Suma izlazi – Natho ulazi
Čulo se sa klupe da sve ostaje isto, te će Izraelac biti na poziciji iza najisturenijeg Filipa Holendera.
60' Pritisak Voždovca
Nekoliko puta su domaći prebacivali kazneni prostor Partizana sa jedne na druge strane.

Na kraju je pokušao Cvjetičanin, ali je loše šutirao.
59' Partizan je iskoristio momenat
Jedina prava šansa, trenutak nepažnje i crno-beli imaju vođstvo.

Posle pogotka nisu odlučili da nastave da napadaju.
50' GOOOOL!
Takuma Asano!

Pobegao je Japanac odbrani Voždovca, a idealan pas poslao mu je Aleksandar Šćekić.
Nastavljena je utakmica
Bez izmena u oba tabora.
Poluvreme!
Deluje da Voždovac ispunjava plan od pre utakmice, preti iz kontranapada i imao je dve odlične prilike.

Partizan će morati mnogo bolje, za početak da uputi neki udarac u gol Miloja Prekovića.
45+2' Najveća prilika na meču!
Cvjetičanin je bio u velikoj šansi, ostao je sam na desnoj strani, ali mu je Aleksandar Popović odbranio šut u situaciji jedan na jedan.
45' Konačno udarac ka golu Voždovca
Partizan je prvi put zapretio u 45. minutu.

Filip Holender je dobio loptu posle akcije Banjaka i Asana na desnoj strani, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Crno-beli ostaju bez šuta u okvir gola.
44' Partizan ne uspeva ni iz prekida da zapreti
Jojić je iz slobodnog udarca poslao "balon" pred gol Miloja Prekovića koji je golman Voždovca veoma lako uhvatio.
41' Miloš Jojić je potpuno odsečen
Pokušava Aleksandar Stanojević da mu pronađe ulogu, ali to definitivno nije na krilu.

Najpre je bio na levoj, a onda i na desnoj strani, ali to nema nikakvog efekta na njegov učinak na terenu.
34' Još dva puta je Voždovac zapretio Popoviću
"Zmajevi" imaju dva šuta u okvir gola rivala, Partizan nijedan.

29' Ozbiljan udarac je dobio Svetozar Marković
Ipak, nastaviće meč.

Da nije bio u stanju da to učini, Partizan bi imao problem jer u prvom poluvremenu "bonus" igrača može da zameni samo "bonus", igrač mlađi od 21 godine.

A to su u ovom momentu na klupi crno-belih samo ofanzivni igrači: Filip Stevanović, Lazar Pavlović i Nikola Štulić.
23' Partizan i dalje bez šanse
Prošla je polovina prvog poluvremena.
18' Nešto duži prekid zbog povrede Putinčanina
Zdjelar je veoma neoprezno startovao nad njim i zasluženo dobio žuti karton.

Traje pauza dobrih tri minuta.
11' Velika šansa za domaćina!
Posle dobre akcije Cvjetičanina i centaršuta sa desne strane, Pantoviću se lopta odbila na 10-ak metara od gola, šutirao je levom nogom u potpuno prazan bliži ugao i – promašio.
9' Prvi opasniji napad Partizana
Suma je imao nešto više prostora, ali je čekao Jojića, koji je izgubio loptu.

U sledećem napadu je Jojić pokušao da uposli Asana, koji je loše primio loptu i ona mu je ostala iza leđa.
Maki Banjak kao desni bek
Na početku utakmice vidimo da će Maki Banjak biti na desnoj strani odbrane, a Marković i Vujačić štoperi.
Partizan sa trojicom klasičnih štopera u startnoj postavi
To su Maki Banjak, Svetozar Marković i Igor Vujačić.

Neko od njih će biti desni bek umesto bolesnog Aleksandra Miljkovića.
Počela je utakmica!
Igrači su na terenu.
Pre prvog sudijskog zvižduka minut ćutanja za nedavno preminulog mladog igrača Voždovca Ognjena Živkovića.