17. kolo: Zlatibor – Crvena zvezda 0:1 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gost ekipu Zlatibora sa 1:0 (1:0) u meču 17. kola Superlige Srbije.

ZLA   CZV
  0 : 0
90+3 Kraj meča
Meč je završen, Crvena zvezde je zabeležila pobedu od 1:0.

Ovi je 15. pobeda šampiona u 17 mečeva u Superligi, ubedljivo su prvi, a zasluženo su stigli i do bodova na stadionu u Užicu.
90' Zvezda čuva prednost, tri minuta nadoknade
Crvena zvezda je pred pobedom. Čuvaju prednost, Zlatibor ne uspeva da organizuje ozbiljniji napad. Igraće se još tri minuta.
84' Šansa za Kangu
Velika prilika za Kangu, ali je Čubraković ponovo čudesno odbranio kada su svi već očekivali da se mreža zatrese.

Pre toga je pokušao i Petrović, ali ni on nije uspeo da postigne gol.
77' Pokušaj Počeka sa dostance
Jedan od malobrojnih pokušaja igrača Zlatibora. Igor Poček je primio loptu na 30 metara od gola Borjana, šutirao je, ali prilično slabo, i lopta je otišla daleko od okvira gola gostiju iz Beograda.
75' Navijači iz Užica čestitali Zvezdi
Vatromet su napravili navijači crveno-belih iz Užica kako bi igračima čestitali plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

U međuvremenu Kanga je na terenu umesto Boaćija u timu Crvene zvezde.
72' Vatromet u okolini stadiona
Trenutno je prekid jer se ukazuje pomoć Boaćiju, dok je u toku vatromet u okolini stadiona. Pretpostavka je da je to delo navijača Crvene zvezde.
Neopreznost Nikolića i povreda Jezdimirovića
67' Nove izmene
Još dve izmene kod Crvene zvezde. Umesto Gobeljića u igri je Milan Gajić, dok je Andriju Radulovića zamenio u igri Veljko Simić.

Očekivano, Milan Jezdimirović raskrvavljene glave nije mogao da nastavi meč, pa je na terenu sada Bogdan Miličić.
Šansa Nikolića
65' Ponovo sjajni Čubraković
Dijego Falćineli opet u prilici, šutirao je sa desetak metara, iskosa sa desne strane, ali je Čubraković opet sjajno odbranio.
63' Nikolić raskrvario glavu Jezdimiroviću
Neoprezno dizanje noge Veljka Nikolića, udario je u glavu Milana Jezdimirovića... Raskrvario mu je glavu. Pitanje je da li če igrač Zlatibora moći da nastavi meč. Na kraju, žuti karton za Nikolića.
60' Vukanoviću se baš ne da
Pokušao je Aleksa Vukanović još jednom iz dobre pozicije, ali bez uspeha. Nikako da našteluje nišanske sprave.
59' Nova izmena u timu Zlatibora
Njeguš vrši i treću izmenu, umesto Vasilija Janjića na terenu je Matej Nikolov.
58' "Požuteo" i Živanović
Žuti karton i za Marka Živanovića.

53' Ponovo Falćineli...
Dobar centaršut Radulovića sa leve strane, ali Falćineli nije uspeo da zahvati loptu glavom kako je želeo, da bi u nastavku akcije, lopta ponovo došla do njega, ali je šutirao po sredini gola i Čubraković nije imao problema da uhvati loptu.
49' Žuti karton za Petrovića
Žuti karton dobio je igrač Crvene zvezde, Njegoš Petrović.
48' Šansa za Falćinelija
Čim je ušao, odmah se našao u šansi. Velika prilika za Italijana Dijega Falćinelija, izbio je pred gol Zlatibora, pokušao lob udarcem sa 15 metara, ali je lopta završila za malo preko prečke!
46' Po dve izmene u oba tima
Treneri Njeguš i Stanković su rešili da u poluvremenu izvrše po dve izmene.

U timu Zlatibora umesto Dimitrija Petronijevića u igri je Igor Poček, dok je Marko Živanović zamenio Jovana Radovića.

Kod Crvene zvezde, Nemanja Milunović je u igri umesto Strahinje Erakovića, dok je Dijego Falćineli ušao umesto Srđana Spiridonovića.
Kraj prvog poluvremena
Kraj prvog dela igre u kojem je Crvena zvezda bila bolja i zasluženo vodi.

Imali su inicijativu, više loptu u nogama, nekoliko prilika, jednu su pretvorili u gol i to preko Ričmonda Boaćija u 18. minutu. Zlatibor će morati da igra daleko bolje ako želi da izvuče nešto iz ovog susreta.
45+1' Čudesna odbrana Čubrakovića!
Neverovatno je kako Crvena zvezda nije povela sa 2:0!

Odlična akcija, Veljko Nikolić je sve dobro uradio, izbio je pred Čubrakovića kog je želeo da prebaci, ali je golman Zlatibora neverovatnom reakcijom uspeo da zaustavi udarac i sačuva mrežu.
43' Finiš poluvremena
Crvena zvezda ima loptu u nogama, Zlatibor bez ozbiljnije pretnje za sada. Bliži se kraj prvog dela igre.

36' Vukanović pripretio sa distance
Pokušao je Aleksa Vukanović udarcem sa distance, sa nekih 25 metara. Šutirao je iz trka, ali je lopta za nekih metar i po, prohujala kraj leve stative gola Zlatibora. Ostaje 0:1.
30' Požuteo Radović
Sudija Grujić pokazuje prvi žuti karton na meču. Zaradio ga je igrač Zlatibora Jovan Radović.

Povukao je sa leđa Njegoša Petrovića i nije bilo dileme, zaslužio je javnu opomenu.
28' Crvena zvezda sve ofanzivnija
Crvena zvezda je sa velikim brojem igrača pred golom Zlatibora. Utisak je da opsedaju kazeni prostor, traže poziciju za šut ili da proigraju najbolje postavljenog saigrača.

Srđan Spiridonović je pokušao sa 18 metara, ali je šutirao mlako, Čubraković je lako ukrotio loptu.
21' Pokušaj Petrovića
Njegoš Petrović je zahvatio loptu glavom, ali nije bilo to dovoljno opasno po gol Dušana Čubrakovića.
Gol Boaćija
18' Goooooool! Zvezda vodi
Crvena zvezda je povela golom Ričmonda Boaćija!

Prekid sa desne strane izveo je Spiridonović, stvorila se gužva u kaznenom prostoru, lopta se odbila do Boaćija kojem nije bilo teško da je smesti u mrežu sa svega nekoliko metara - 0:1.
16' Boaći uzdrmao prečku!
Velika šansa za Crvenu zvezdu - posle centaršuta Gobeljića sa desne strane, Ričmond Boaći je odlično skočio, zahvatio je loptu glavom i lopta je pogodila prečku.

Radulović je reagovao na odbitak, šutirao je iskosa sa desetak metara, ali je bio neprecizan.
11' Slobodan udarac za Zlatibor
Đakovac je nepropisno zaustavljen na 20 metara. Krstić je pokušao da ugrozi gol Borjana, ali je slabo izveo prekid, pogodio je "živi zid".
10' Zvezda preuzima inicijativu
Lopta je u poslednjih nekoliko minuta u nogama gostujućih fudbalera, koji polako preuzimaju inicijativu na sredini terena.

Ipak, crveno-beli još nisu uspeli da urad eništa konkretno.
7' Vukanović bez rešenja
Aleksa Vukanović je bio u dobroj poziciji da pripreti golu domaćina. Umesto da šutira, odlučio se da asistira, ali je to uradio loše...
3' Prvi pokušaj Zlatibora
Lopta je na dvadesetak metara od gola Milana Borjana došla do Nemanje Krstića, on je šutirao "iz prve", ali je bio neprecizan.

Lopta je kojih metar-dva završila pored desne stative.
Utakmica je počela
Igrači su na terenu
Igrači su spremni za početak utakmice. Meč vodi sudija Danilo Grujić.
Zlatibor ima svoju računicu
Ekipa Zlatibora igra dobro u poslednje vreme. U poslednja četiri meča imaju tri pobede. Ipak, sva je prilika da ih čeka teška borba za opastanak, trenutno su na 17. mestu sa 15 bodova.