12. kolo: Radnički Niš – Partizan 1:0 (0:0)

Fudbaleri Radničkog naneli su treći poraz Partizanu u 12. kolu Linglong Superlige Srbije pobedom od 1:0 (0:0) na niškom "Čairu".

Pantelić 78
  Radnički Niš   Partizan
  1 : 0
Kraj utakmice!
Partizan je doživeo treći poraz u sezoni, treći u gostima.
90+3' "Bunarenje" Partizana
Nema mnogo od toga za crno-bele, Radnički je veoma disciplinovan i odlično se brani.
Igraće se još pet minuta nadoknade
89' Natho iz slobodnog udarca – loše
Potom je pokušao i Holender, ali ni blizu gola...
85' Brežančić umesto Natha.
Sada sa dva klasična leva beka Partizan juri zaostatak.
81' Da li će Partizan odgovoriti ili je nokautiran?
Za sada nema reakcije crno-belih...
78' GOOOOOL!
Radnički vodi u Nišu!

Prelep pogodak postigao je Dušan Pantelić, i to u jeku napada Partizana.

Sa preko 20 metara je postigao evrogol, Stojković nije pokrio bliži ugao i usledila je velika radost domaćih igrača.
75' Kakva šansa za Obradovića!
Prelep pas Pavlovića za Asana, on je pronašao usamljenog Obradovića na osam metara od gola, ali je on promašio iz veoma izgledne prilike.

Šutirao je slabijom desnom nogom, a činilo se da je imao i vremena da primi i namesti se kako je želeo.
70' Radnički se dobro brani
Partizan ima još 20 minuta da produži šampionsku trku...

64' Šta radi Bajbek...
Prvo je napravio kardinalnu grešku i poklonio loptu Đuranoviću, a onda je u fenomenalnom stilu povratio posed klizećim startom.
62' Bajbek napolju, Pavlović u igri
Stanojević je izveo Francuza koji nije namestio nišanske sprave, a sada je na terenu "desetka" koja je možda nedostajala da bi se povezali redovi.
60' Nova šansa!
Bajbek i Holender su iskombinovali, a onda je mađarski reprezentativac šutirao tik pored desne stative.

Sudija kaže da će biti korner.
53' Bajbek nikako da pogodi okvir gola
Još jednom je šutirao ka golu, ali ponovo daleko od cilja.
Partizan je u 56. minutu bio najbliži golu!
Hilender i Obradović su odlično iskombinovali, da bi levi bek desnom nogom uputio sjajan udarac koji je, ipak, odbranio Borivoje Ristić.
49' Da li je bio ofsajd?
Lutovac je bio u šansi posle dugačkog pasa, glavom je šutirao, ali promašio.

Ipak, zastavica je podignuta, pa bi bio dosuđen ofsajd i da je zatresao mrežu.
48' Velika prilika za Bajbeka i očajna realizacija
Zdjelar je izbacio Miljkovića na desnoj strani, on pronašao Bajbeka na oko 8 metara od gola, ali je Francuz u naletu šutirao visoko preko gola.
46' Nastavljen je meč na "Čairu"
Imamo debitanta u timu Partizana.

To je Filip Holender koji je zamenio Filipa Stevanovića.

Poluvreme!
Nula na "Čairu" posle prvih 45 minuta.
45' Igraće se još dva minuta
Ali tabla za pokazivanje tog vremena to nije pokazala jer – ne radi.

41' Žuti karton za Svetozara Markovića
Došao je prvi do lopte, ali oštro đonom ušao u Petkovića, a tom prilikom i pogodio sudiju u glavu.
40' Sve što je Partizan uradio večeras bilo je po desnoj strani
Aleksandar Lutovac nekoliko puta je probijao svog čuvara i uglavnom centrirao po zemlji.
38' Stevanović preti, Ristić brani
Sve veća inicijativa Beograđana.
35' Očajan šut Miljkovića
Uspeo je sa desne strane desnom spoljnom stranom kopačke da šutne i pronađe saigrača kraj leve aut-linije...

32' Banjak preko tribina
Za razliku od saigrača, Banjak je uspeo da uputi udarac, ali daleko preko gola, pa čak i tribina.
30' Čuje se podrška navijača Partizana
"Grobari" se nalaze izvan stadiona, naravno, ali se njihova pesma čuje na terenu.
27' Uzbuđenja pred golom Nišlija
Posle prodora po desnoj strani, pokušali su Bajbek, pa Asano, na kraju Stevanović, ali bez adekvatnog udarca ka golu Ristića.

Sve se to dešavalo na 5 do 10 metara od gola Radničkog, ali nijedan od pomenute trojice nije uspeo da zahvati loptu.
25' Zapretio je i Radnički
Gavrić je uputio udarac unutar kaznenog prostora, ali je bio izblokiran.
22' Najbolja akcija Partizana
Probio je Stevanović, uposlio Lutovca na desnoj strani, a onda je posle loše reakcije odbrane dobio loptu na šutu sa oko 12 metara.

Izblokiran je, a onda je i šut Asana bio preslab, pa je Ristić odbranio.
19' Centaršut Asana "oslikao" je dosadašnji tok susreta
Neprecizno i daleko od svih igrača na terenu...
14' Zatišje u Nišu
Bez većih uzbuđenja na "Čairu".
9' Odličan prodor Obradovića, šansa za Bajbeka
Obradović je "bocnuo" na drugu stativu, golman podigao loptu, a ispred Bajbeka je intervenisao Ćirković.
7' Prvi pokušaj Partizana
Duga lopta je išla na Lutovca, ali bez ozbiljnije prilike.
4' Radnički ima loptu u nogama
Za sada se uglavnom igra na polovini koja pripada Partizanu.
Počela je utakmica!
Prvi napad ima Partizan koji igra u skroz beloj opremi, dok su domaći u kompletnoj crvenoj boji.

Sastavi
Radnički Niš: Ristić – Aksentijević, Stevanović, Marković, Ćirković – Kovačević, Pantelić – Đuričković, Živković, Gavrić – Đuranović.

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Banjak, Obradović – Zdjelar, Natho, F. Stevanović, Asano - Lutovac, Bajbek.
Čekamo sastave
Uskoro ćemo znati startne postave.
Milan Đuričić, trener Radničkog
"Partizan maksimalno respektujemo, ali učinićemo sve da budemo na nivou jednog ovakvog meča, da pružimo dostojan otpor i da ugrabimo šanse koje nam se ukažu kako bi ostvarili pozitivan rezultat. Pobediće ekipa koja bude strpljivija i koja se bolje adaptira na uslove i na teren, koji će zbog kiše, biti težak za igru".
Aleksandar Stanojević, trener Partizana
"Veliki ispit za nas, da vidimo gde smo i šta smo. Protiv Bačke je igra bila bolja nego na prethodnoj utakmici, ali treba nam još malo vremena. Radnički ima širok krug igrača, dobar izbor, jedan od kandiata za Evropu uz nas, Zvezdu i Vojvodinu i sigurno imaju svoje ambicije".