Partizan – Javor 4:0 (3:0)

Fudbaleri Partizana su rezultatom 4:0 pobedili Javor Matis na svom stadionu u 3. kolu Linglong Superlige Srbije.

Sadik 13, 19, Suma 25, Asano 76
  PAR   JAV
  4 : 0
KRAJ
89' Partizan na korak od ubedljive pobede

84' Ivanović u šansi... Ništa
Umalo 5:0 za Partizan, ali je isrped Ivanovića reagovao Otašević kada se lopta odbila
83' Snažan šut Popovića
Napadač Javora Luka Popović je sa leve strane probao iz nešto veće udaljenosti da ugrozi gol Partizana, ali je snažan šut završio u gol autu
80' Javor se dobro brani
Nekoliko opasnih napada je imao Partizan tokom ovog poseda, ali je gost uspeo sve da otkloni. Prvo je Stojković zaustavljen, pa izblokiran Saša Zdjelar, ali i Ivanović
76' Goooooooooooool
Takuma Asano! Posle brzo izvedenog prekida Partizana istrčao je Asano sam ispred golmana Lazovića koji izleće kako bi izbio loptu, ali to ne čini najbolje i Asano lako postiže pogodak na prazan gol.
73' Novi pokušaj Partizana, ostaje 3:0
Brežančić je pokušao oštrim šutem po zemlji da postigne četvrti gol, ali je bio neprecizan i ništa se nije promenilo

67' Mirna utakmica u drugom poluvremenu
Za razliku od izuzetno zanimljivog i sadržajnog prvog poluvremena, u drugom nismo videli takve stvari. Ruku na srce, Partizan je do ubedljivih 3:0 stigao tokom prvih 45 minuta, pa ima taj luksuz da igra opuštenije u nastavku
61' Sadikov novi pokušaj, ništa
Skočio je visoko Sadik, ali nije najbolje zahvatio loptu koja odlazi u gol aut. Delovalo je kao da je skinuo loptu Makiju Banjaku, ali Partizan i dalje ubedljivo vodi
57' Suma u velikoj šansi
Imao je Sejduba Suma odličnu situaciju, ali je oklevao da šutne i sustigli su ga defanzivci Javora i oduzeli loptu brzonogom fudbaleru Partizana

53' Sjajan udarac, mogao je Javor do gola
Jevremović je šutirao snažno, ali je šut išao po sredini gola i Popović je lako uspeo da interveniše, a Javor dobija korner. Korner loše izveden i crno-beli idu u kontra napad, ali je pas Umara Sadika bio izuzetno neprecizan i propao je potencijalno dobar napad Partizana
51' Slobodan udarac za Javor u opasnoj zoni
Matijašević je oboren neposredno ispred kaznenog prostora Partizana, sudija je pokazao da je to faul koji je napravio Maki Banjak, koji je krenuo da pokupi loptu, ali to nije učinio
47' Umalo 4:0
Stevanović je pokušao da proigra Umara Sadika, ali je to bilo neprecizno i nebranjena mreža je ostala sačuvana, a lopta odlazi u gol aut.
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena

40' Miran deo meča
Obe ekipe su "pustile nogu s gasa". Partizan ima ubedjivu prednost, uskoro će kraj prvog poluvremena i nema potrebe za zaletanjem

34' Sadik propustio veliku šansu
Mogao je Umar Sadik da postigne het-trik u prvom poluvremenu, proigrao ga je sjajno Sejduba Suma, ali je Sadik bio nespreman i propustio veliku šansu, a usput se i povredio golman Lazović
33' Šćekićev šut bezopasan
Lako je Lazović uhvatio ovaj Šćekićev pokušaj koji je bio van kaznenog prostora, ali je išao po zemlji i bio isuviše slab
30' Otvoren fudbal u Humskoj
Beležimo tri gola Partizana, ali i nekoliko opasnih napada Javora koji ne odustaje od napadačke igre i juri da postigne gol.
28' Tanko! Nema gola
Korner sa desne strane su imali fudbaleri Javor Matisa, glavom je sa prve stative loptu izbio Umar Sadik, potom je usledio udarac Otaševića, a Tanko glavom probao da postigne pogodak i bio neprecizan, za malo
25' Goooooooooooool
Sejduba Suma na asistenciju Filipa Stevanovića postiže gol glavom. Partizan vodi 3:0
24' Otašević šutira, Popović brani
Posle jako dobrog centaršuta, Vladimir Otašević je glavom šutirao ka golu Partizana, ali Popović uspeo da ukroti taj njegov pokušaj
22' Javor ponovo napada
Maričićev udarac je sada završio blizu leve stative. Ponovo dobar pokušaj gostiju, ali za sada nisu uspeli da zatresu mrežu Partizana, koji vodi sa 2:0
19' Suma pogađa stativu, pa Sadik u gol
Prvo je Sejduba Suma šutirao i pogodio stativu, a potom smo videli kiks golmana Javora, Lazovića, kome lopta ispada i Umar Sadik petom šalje loptu u gol za vođstvo crno-belih od 2:0
13' Gooooooooooool
Posle sjajne akcije Partizana postignut je pogodak, Šćekić, Suma, Sadik, Stevanović bili su ti koji su učestvovali, a posle svega toga se Sadik odlično snašao, došao do lopte i pogodio za vođstvo crno-belih 1:0
9' Sadik šutira, previsoko
Zabeležen je prvi šut Partizana na gol Javora, ali je udarac Umara Sadika bio neprecizan i otišao previsoko preko prečke
7' Javor umalo poveo
Piščević je po desnom boku krenuo i "potkopao" loptu, pa je umesto centaršuta ona završila tik iznad prečke
3' Prvi opasan napad Partizana
Po desnom boku je išao ovaj napad crno-belih, ali je centaršut Lazar Markovića bio nedovoljno dobar, pa je odbrana intervenisala i Partizan ima korner
1' Počela je utakmica