2. kolo: Novi Pazar – Partizan 3:2 (1:0)

Fudbaleri Partizana poraženi su u Novom Pazaru rezultatom 3:2, u okviru vanrednog drugog kola Superlige Srbije.

Nedeljković 22p, Perić 73, Miletić ag78 - Suma 59, Asano 70
  NPZ   PAR
  3 : 2
KRAJ
U sjajnoj utakmici Novi Pazar je savladao Partizan sa 3:2.
90+' Pet minuta nadoknade
87' Veliki pritisak Partizana
Crno-beli pokušavaju da izbegnu poraz, ali teško dolaze do prave šanse.
80' Prečka!
Ivanović je iz daljine šutirao i pogodio prečku.

Kakva utakmica. Ostalo je jos desetak minuta.
78' Gooooool!
Novi Pazar ponovo vodi, 3:2.

Velika greška Bojana Ostojića, koju su kaznili domaći igrači.

Strelac je ponovo rezervista, ovoga puta Refkija Resić.
76' Neočekivana izmena Miloševića
Umesto Sejdube Sume, koji je zabeležio gol i asistenciju, na terenu je Đorđe Ivanović.
Velika borba u Novom Pazaru

Starsport
73' Gooooool!
Novi Pazar izjednačio, 2:2.

Sise je centrirao sa desne strane, da bi rezervista Nemanja Perić udarcem iz kaznenog prostora pogodio mrežu golmana Popovića.

Ponovo smo na početku.
70' Goooooool!
Partizan preokrenuo rezultat, 2:1.

Iskoristio je Asano svoju brzinu i nakon sjajne lopte Sume u prostor rutinski matirao Drobnjaka za potpuni preokret gostiju.

Nakon pogotka, nova izmena. Umesto Natha na terenu je Pavlović.

Starsport
65' Promena nova
Izlazi Semir Hadžibulić, a na terenu je Nemanja Perić.
63' Tomić ponovo promašio ogromnu šansu
Branislav Tomić je ponovo sam istrčao kontru i ponovo promašio zicer.

Šutirao je pored gola Popovića.

Gledamo zaista otvorenu utakmicu.
60' Sadik blizu pogotka
Drobnjak je sjajno reagovao nakon udarca Sadika iz daljine i uspešno je loptu prebacio preko prečke.

Žuti karton je u međuvremenu zaradio Nedeljković, kao i jedan član stručnog štaba domaćih.
59' Gooooool!
Partizan izjednačio 1:1.

Napravila se velika gužva u kaznenom prostoru domaćih i tek nakon nekoliko pokušaja Sejduba Suma je sproveo loptu u mrežu.

Crno-beli su kaznili domaće za veliki promašaj Tomića, pre samo dva minuta.
57' Velika prilika za Pazar
Ogromnu šansu za domaće propustio je Branislav Tomić.

Neposredno pre toga, golman Popović je loše dodao loptu Miletiću, što domaći nisu uspeli da iskoriste.

Starsport
55' Prva promena kod domaćih
Umesto Admira Kecapa na teren ulazi Ševkija Resić.
53' Urošević slabo
Iz izgledne prilike sa ivice šesnaesterca, Urošević je slabo šutirao iz slobodnjaka.
51' Drobnjak imao sreće
Crno-beli sve žešće i žešće pritiskaju.

Čolić je šutirao, a Drobnjak je prvi put pokazao nesigurnost.

Starsport
Prva promena
"Bonus" izmena.

Umesto Filipa Stevanovića na terenu je Nikola Čolić.
46' Počelo drugo poluvreme
POLUVREME
Novi Pazar vodi protiv Partizana posle prvih 45 minuta sa 1:0.

Jedini gol do sada na meču postigao je Nikola Nedeljković sa bele tačke u 22. minutu.

Starsport
46' Sise odličan
Desni bek Pazara je uz svog golmana najbolji pojedinac na meču.

Još jednom je zaustavio Sadika.
45+' Dva minuta nadoknade
45' Deseti korner za Partizan
Dvocifren broj kornera za goste, međutim, osim one Vitasa, velikih prilika Partizan nije imao.
39' Miletić "iz nehata"
Miletić je hteo da centrira, ali je to neuspešno uradio.

Ipak, lopta je nekako "zalutala" i napravila dosta muka golmanu domaćih.
37' Vitas žuti karton
Nakon prekršaja nad Dragutinovićem, "požuteo" je štoper Partizana.
Na kraju snimka pogledajte kako je Zdjelar načinio prekršaj
35' Sadik iz ofsajda
Podignuta zastavica pomoćnika, Sadik je bio u ofsajdu od najmanje jednog metra.
30' Prvi žuti karton
Mirza Delimeđac je faulirao Sadika i to je prva javna opomena na meču.
Gol Novog Pazara sa "kreča"
26' Kakva odbrana!
Vitas je pokušao posle kornera glavom, ali je Drobnjak još jednom sjajno reagovao.
22' Gooooool!
Novi Pazar vodi sa 1:0.

Strelac iz jedanaesterca je Nikola Nedeljković.

Pogodio je stranu Popović, ali nije uspeo da zaustavi udarac.
21' Penal za domaće!
Zdjelar je nespretno startovao nad Hadžibulićem i to je penal za Novi Pazar.

Igrač Partizana dok je ležao nekako je sapleo protivnika i čini se da tu nema ničeg spornog.

Međutim, nije najjasnije da li bi moglo biti reči o ofsajdu neposredno pre prekršaja.

Čekamo snimak...
19' Novi Pazar imao veliku priliku
Nemanja Dragutinovi je loše pokušao.

Čini se da je za domaće bolje bilo da je loptu propustio saigraču, koji je bio sam na drugoj stativi.
18' Natho umalo do gola
Sjajan udarac iz slobodnog udarca Izraelca, ali je Drobnjak na vreme krenuo i intervenisao.

Starsport
13' Zamalo autogol
Nezgodan centaršut Natha i vrlo je lako to mogao da bude autogol.

Na kraju se dobro završilo za domaće.
10' Još jednom u okvir
Filip Stevanović je šutirao odakle je malopre i Umar Sadik pokušao.

Međutim, ponovo je lopta išla pravo u Marka Drobnjaka.
8' Asano neprecizno
Nije uspeo Japanac na pravi način da uposli Sadika i lopta je prošla kroz peterac.

Starsport
4' Ponovo Sadik
Iz okreta je šutirao, ali pravo u Marka Drobnjaka.
2' Prvi pokušaj Sadika
Nigerijski napadač je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac izblokiran.

Samo korner.
1' Utakmica je počela
Prvi sa centra kreću igrači Partizana, koji napadaju sa desne na levu stranu.
Milošević izveo istih 11 kao u Kruševcu, Kolašinac menjao
Novi Pazar: Drobnjak - Sise, Vukajlović, Kurdić, Nedeljković - Delimeđac, Kovačević, Tomić, Kecap - Dragutinović, Hadžibulić.

Partizan: Popović - Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević - Zdjelar, Natho - F. Stevanović, Suma, Asano - Sadik.
Na današnji dan...
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč vanrednog drugog kola Superlige između Novog Pazara i Partizana.

Domaći su u prvom kolu poraženi od Crvene zvezde na "Marakani" sa 3:0, dok su crno-beli posle preokreta pobedili Napredak u Kruševcu (3:1).

Sudija meča na Gradskom stadionu u Novom Pazaru biće Novak Simović.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.