Crvena zvezda – Napredak 3:0 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Napretka sa 3:0, u meču 26. kola Linglong Superlige Srbije.

Dobrodošli!
KRAJ – Pobeda Zvezde
88' Gooooool!
Zvezda – Napredak, 3:0.

Mirko Ivanić posle duže vremena postiže gol. Asisten je El Fardu Ben.
81' I Ivanić promašio
Ben je lepo pronašao Ivanića na drugoj stativi, ali Ivanić nije uspeo iz ne baš toliko lake pozicije da pogodi gol Gordića.
78' Ben preko gola
Imao je Ben priliku da sa ivice šesnaresterca iz slobodnjaka povisi na 3:0. U tome nije uspeo.

Poslednju promenu vrši Stanković. Umesto Gavrića ulazi Mateo Garsija.

Starsport

Starsport
74' 19 udarac ka golu Napretka
Ovoga puta gol je pokušao da postigne Branko Jovičić.
69' Nova izmena Stankovića
Umesto Njegoša Petrovića na terenu je Mirko Ivanić.
67' Najbolja šansa za goste
Aleksić je odlično prevario nekoliko protivničkih igrača, ali je završnica izostala. Bio je ovo prvi šut ka golu Borjana.
64' Šansa za Bena
Dva sjajna poteza El Fardu Bena, koji se izborio za prostor da uputi udarac. Ipak, i ovoga puta brani Gordić.
62' Gordić brani
Njegoš Petrović je pokušao sa velike distance da savlada Gordića, ali je golman gostiju odbranio taj udarac.
61' Promena kod gostiju
Miloš Mijić menja Jovana Markoskog.
58' Stanković menja
Na terenu je Branko Jovičić, koji je ušao umesto Milana Pavkova.

Starsport
53' Gol, gol, gol!
Zvezda duplirala vođstvo, 2:0.

Fenomenalno je Gavrić prebacio kroz noge jednom protivničkom igraču, odigrao dupli pas sa Nikolićem, a potom rutinski pogodio drugi ugao Gordićevog gola.
46' Pavkov promašio zicer
Istrčao je napadač Zvezde 1 na 1 sa golmanom gostiju, ali nije iskoristio tu šansu. Sjajna reakcija golmana Gordića.
46' Počelo II poluvreme
Promena kod gostiju: Nenad Gavrić ušao umesto Milana Vušurovića.
Gol Tomanea
Poluvreme – Zvezda vodi
40' Novi pokušaj Gavrića
Kao i malopre, Gavrić je povukao loptu ka sredini, šutirao. Međutim, lopta je otišla pored gola.

Starsport
37' Odličan pokušaj Gavrića
Lep pokušaj mladog Gavrića sa oko dvadeset metara. Gordić i ovoga puta oprezan. Samo korner.
32' Nova šansa za Zvezdu
Pavkov je lepo ostavio loptu za Nikolića, koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Lopta je ipak završila u rukama golmana Gordića.
30' Novi žuti karton
Aleksić je laktom udario Njegoša Petrovića i zbog toga zaradio žuti karton.

Starsport
27' Pankov promašio penal
Štoper Zvezde pogodio je prečku sa bele tačke.
26' Penal za Zvezdu
Ćuković je srušio Tomanea i zbog toga zaradio žuti karton.
22' Gooooool!
Zvezda vodi, 1:0.

Posle kornera, Pavkov je lepo prebacio loptu na drugu stativu, gde je Tomane bio najbrži i glavom zatresao mrežu Gordića.

Tom prilikom je ostao da leži, pošto ga je defanzivac gostiju u pokušaju da izblokira šut, udario u glavu.
21' Najbolja prilika do sada
Najviši u kaznenom prostoru gostiju posle centaršuta Gobeljića bio je Tomane, ali je njegov udarac Gordić uz dosta napora odbranio.
20' Mirno
Pored onih poluprilika Pavkova i Bena, većih uzbuđenja nije bilo.

Domaći pokušavaju da kroz pas igru stvore neku šansu, ali im to ne polazi za nogom za sada.

Gosti sa druge strane, očekivano, fokusirani na odbranu i eventualnim kontranapadima pokušavaju da ugroze Borjana.

Starsport
11' Napredak se oslobodio malo
Gosti iz Kruševca uspeli su da težište igre prenesu na Zvezdinu polovinu.
5' Odličan pokušaj Bena
Uputio je snažan udarac El Fardu Ben sa distance, ali je Gordić uz dosta muke odbranio.
3' Poluprilika
Degenek je centrirao sa leve strane, a glavom je pokušao Pavkov. Lopta je otišla pored gola.
1' Utakmica je počela