Partizan - Spartak 4:0

Fudbaleri Partizana pobedili su subotički Spartak 4:0 (1:0) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije.

L. Pavlović 25, 56, Milanović 48ag, Matić 62
  PAR   SPA
  4 : 0
Kraj utakmice
89' Najbolja šansa za Spartak
Šormaz je bio u velikoj prilici u petercu, ali je izblokiran.

Jedina na utakmici za goste
78' Šansa Lakčevića
Rezervista crno-belih je šutirao, ali je Dokić ponovo intervenisao
20 minuta do kraja
Sve je (odavno) rešeno, samo je pitanje koji će rezultat biti na kraju?

Spartak nema ambiciju da napadne, dok Partizan igra u laganom ritmu...

62' Spartak u "nokdaunu"
Matić je pogodio za 4:0.

Duboko u odbrani Spartaka zaspao je Milutinović, ali na desnoj strani, pa je Matić ostao sam kao duh ispred gola Spartaka.

Imao je lak zadatak da uveća prednost crno-belih na asistenciju Aleksandra Šćekića
56' Lazar Pavlović za 3:0
Sjajno je pogodio talentovani Pavlović sa ivice kaznenog prostora.

Iskosa, sa desne strane i to desnom nogom, snažan udarac.

47' Partizan vodi 2:0
Čini se da je to bio autogol Milana Milanovića.

Matić je izašao ispred golmana Dokića, koji mu je odbranio zicer, ali je lopta pogodila Milanovića i otišla u mrežu.

Pogodak je potvrdio Asano, ali je lopta već prešla gol crtu, zbog čega je pripisan autogol visokom defanzivcu.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Partizan je dominirao u prvih 45 minuta, ali vodi "samo" 1:0 zahvaljujući sjajnom golmanu Spartaka Ivanu Dokiću.

Crno-beli su imali devet šuteva, osam u okvir gola, a iza crte je završio udarac Lazara Pavlovića u 25. minutu
42' FIniš prvog dela igre
Takuma Asano je, po ko zna koji put, imao priliku, ali nije uspeo da se upiše u strelce

35' Nižu se prilike za Partizan
Crno-beli su opet prelako došli ispred Dokića, sada je to učinio L. Pavlović, ali je golman Dokić još jednom bio dobro postavljen.
34' Novi zicer Asana
Ponovo je Asano izbegao ofsajd zamku Spartaka, ali je ponovo Dokić bolji od njega u situaciju jedan na jedan
Ovako je Pavlović proslavio prvenac u Partizanu

25' Goool
Strelac je Lazar Pavlović, što mu je prvenac u seniorskom fudbalu!

Konačno je Partizan "otvorio" goste iz Subotice...

Loše su reagovali defanzivci Spartaka posle nabačene lopte, odbili je tačno na nogu Pavloviću koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora i doneo vođstvo crno-belima 1:0.
22' Zicer Asana!
Pobegao je kompletnoj odbrani Japanac posle jedne duge lopte, izašao sam ispred gola Spartaka, ali je Dokić ponovo sjajno intervenisao

Partizan propušta po zna koju priliku u uvodu utakmice
18' Novi šut ka golu Spartaka
Sada je Asano propustio da donese Partizanu vođstvo.

Povukao je loptu u opasnoj zoni, niko ga nije blokirao sve do kaznenog prostora, ali je šutirao pravo u Dokića.
15' Pavlović dva puta u dva minuta
Razigrana je "desetka" Partizana, vidi se da ima veliku želju.

Pavlović je prvo probao sa oko 16 metara posle driblinga, a onda i nakon jednog odbitka.

Raspoložen je Dokić na golu "golubova"
9' Nova šansa za Partizan
Propustio ju je Bojan Matić i to ispred gola Spartaka. Bio je usamljen, ali je loše zahvatio loptu u dobroj poziciji
4' Prva prilika na utakmici
Lepo je pokušao mladi Lazar Pavlović

Dobio je loptu od Takume Asana u kaznenom prostoru, namestio se i plasirao u suprotan ugao, ali je golman Dokić paradom odbranio taj udarac
Uvod
Od starta je Partizan preuzeo kontrolu na terenu, drži loptu i pravi incijativu, dok je Spartak u "bloku" i priliku čeka iz kotre
Počela je utakmica
Sa centra su krenuli fudbaleri Spartaka
Slaba poseta
Slab odziv publike za meč.

Radni dan i termin su tome doprineli...
Trener Spartaka Vladimir Gaćinović
"Došli smo sa grupom mladih igrača, sa igračima koji nisu učestvovali u prvih pet kola u Superligi. Za njih je ovo ispit zrelosti. Videćemo kako će sve do izgledati. Teško je pretiti Partizanu, Superliga nam je prioritet, a mi imamo nekoliko rovitih igrača. Želimo da vidimo mladost Spartaka", rekao je Gaćinović.
Izjava Miloševića
"Spartak je jedna od najnezgodnijih ekipa, ne znate šta da očekujete. Ako izađu spremni i motivisani i ako ih krene mogu da budu jako nezgodni po bilo koga. Mogu da uđu i u drugu krajnost i to je nešto što je najteže analizirati. Nama je najbitnije da uđemo kao u meč protiv Radnickog, takav ulaz nam treba i sutra i da se bavimo našom igrom tokom svih 90 minuta, da održimo dobar nivo trke i koncentracije upravo zbog toga što ne znamo do kraja s čime ćemo se suočiti na teren", rekao je Milošević o narednom rivalu.