Partizan - Proleter 3:1

Fudbaleri Partizana pobedili su Proleter 3:1 na svom terenu u utakmici 23. kola Linglong Superlige Srbije.

Dobrodošli!
Kraj utakmice
Pobeda Partizana 3:1
90' Rušević smanjuje
Rezervista Balabanović je šutirao iz daljine, a lopti je smer na putu ka mreži promenio Rušević
87' Partizan uvećava prednost
Strelac je Nemanja Miletić, uz veliki kiks golmana Petrića.

Dva puta je očajno reagovao golman Proletera, prvo mu je lopta ispala iz ruke posle slobodnog udarca, a onda mu je prošla kroz noge nakon udarca Miletića.

Partizan ima 3:0
Do kraja 10 minuta
Partizan sigurno ide ka pobedi...

75' Ulazi Lakčević
Zamenjen je i Takuma Asano mladim Nikolom Lakčevićem.

Japanac je poslednji stranac crno-belih koji više nije na terenu, ako ne računamo Aleksandra Šćekića.
70' Balabanović preko gola
Konačno su gosti iz Novog Sada zapretili u nastavku i to sa boka.

Lopta je posle centaršuta došla do Balabanovića, koji je probao glavom, ali daleko preko gola.
65' Dvostruka izmena i u Proleteru
Na terenu su Balabanović i Novaković, a izašli su Sćepanović i Vesić.
56' Stevanović preti
Pokušao je iskosa talentovani tinejdžer Partizana, ali je golman Petrić izbacio loptu u korner.

Tako je Stevanović prekinuo "uspavanku" u Humskoj.
53' Sporo otvaranje drugog dela
Situacija je ista kao posle drugog gola Partizana. Bez uzbuđenja, na sredini terena.

Crno-beli su "umrtvili" utakmicu i kontrolišu stvari...
Asano je više puta bio na meti ovakvih startova

Počelo je drugo poluvreme
Dvostruka izmena u Partizanu
Na terenu su Lazar Pavloviæ i Filip Stevanoviæ, a u svlaèionici su ostali Bibras Natho i Lazar Markoviæ. Ideja trenera Sava Miloševiæa je da iskusne igraèe odmori za "veèiti derbi", što je veæ uradio sa Sejdubom Sumom i Umarom Sadikom kada ih nije stavio u protokol.
Pogodak Matića
Gol Markovića
Kraj prvog poluvremena
Partizan na odmor ide sa velikih 2:0.
38' Finiš prvog dela igre
Igra se razvija uglavnom na sredini terena, bez prevelikih uzbuđenja. Crno-beli su u komotnom položaju, diktiraju tempo...
Slavlje Matića posle prvog gola u Partizanu

30' Partizan siguran
Partizan potpuno kontroliše dešavanja na travi u Humskoj. Imao je još jedan opasan napad, završen tako što je Takuma Asano bio "kratak".

Proleter je "potonuo" posle promašaja Ruševića na startu...
22' Matićev prvenac u dresu Partizana
2:0 za crno-bele, strelac je novajlija iz Vojvodine.

Odbrana Proletera je napravila neuspelu ofsajd zamku, posle čega je Bojan Matić izašao sam pred golmana Petrića, obišao ga i lako pogodio nebranjenu mrežu
15' Bez prilika
Nakon burnog početka meča igra se u sporijem ritmu, uglavnom na sredini terena.
7' Kazna, Partizan vodi!
Već u sledećem napadu Partizan je kaznio veliki promašaj Ruševića.

Posle jednog prekida lopta se odbila do Lazara Markovića na ivicu kaznenog prostora, šutirao je i lopta je završila u mreži tako što je zakačila jednog od igrača Proletera.
5' Rušević promašio zicer!
Velika šansa za Ruševića, ali ostaje 0:0.

Pobegao je odbrani crno-belih, sustigao ga je Brežančić, koga je uspeo da predibla i izađe ispred golmana Stojkovića, ali je šutirao pored gola.
Tošić u Kini!
Iskusni Zoran Tošić nije u sastavu zato što je otputovao u Kinu da završi transfer.

Uskoro čitajte u odvojenoj vesti
Počeo je meć
Prvi napad imaju fudbaleri Proletera
Debi Vitasa, još nekoliko izmena u Partizanu
Šansu u startnoj postavi Partizana dobio je Uroš Vitas, zimsko pojačanje, umesto Bojana Ostojića.

Nema ni Slobodana Uroševića, koga je zamenio Rajko Brežančić, a u 11 je i oporavljeni Lazar Marković.

Takođe, nema ni Sejdube Sume i Zorana Tošića.