Radnik – Partizan 1:2 (0:1)

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik u Surdulici rezultatom 2:0 u poslednjem meču jesenjeg dela Superlige Srbije.

Mićić 90 -- Suma 30, Asano 52
  SUR   PAR
  1 : 2
Kraj, pobeda Partizana!
Poslednja izmena Miloševića
Van terena ide Zdjelar, a na njega Lola Smiljanić.
Tri minuta nadokande
90' GOL! Radnik smanjio zaostatak!
Veliku grešku Vujačića iskorisito je Mićić, oteo mu loptu i onda izvanredno rešio situaciju sa Kljajićem sa bočne strane.

Ima li nade za Radnik? 1:2!
Menja Milošević
Ulazi Stevanović, izlazi Sadik
82' Dobra lopta Tošića, ali...
Đorđević je izbacio loptu pre nego što je došla do Uroševića, tako da je Partizan dobio samo korner.
72' Šta uradi Tošić?
Tošić je dobio dobru loptu od Sadika, "bacio" Kostića u jednu stranu i otišao u drugu, a onda imao maltene nebranjen gol pred sobom. Uplašio se protivničkih defanzivaca koji su trčali na golu i pogodio samo malu mrežu, sa spoljašnje strane.

Kakve dve prilike za Partizan...
71' Šta uradi Sadik?
Poklon je dobio Sadik od protivničkog defanzivca, koji mu je dodao loptu. Ipak, situaciju jedan na jedan sa mnogo vremena da se namesti Sadik nije iskoristio.
Prva izmena na utakmici
Menja Simo Krunić. Na teren ide Mićić, a van njega ide Marković.
60' Sadik se okliznuo pred golom
Asano je izabrao da loptu doda Sadiku, a bivši napadač Rome se okliznuo pre udarca i loše odreagovao. Ostaje 0:2.
52' GOL! Asano!
Duplirana prednost Partizana na samom startu drugog poluvremena. Zdjelarova lopta je nekako prošla odbranu Radnika, iako nije bila najpreciznija, pa je došla do Asana.

Japanac je imao lak zadatak protiv Kostića, te ga je rešio za 0:2.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme!
Partizan zalsuženo vodi. Strelac jedinog gola je bio Suma u 30. minutu.
44' Jokić pored stative
Iz opasne pozicije Radnik je imao slobodan udarac. Lopta je pogodila Jokića u glavu, ali je posle tog kontakta završila pored desne stative Kljajićevog gola.
38' Novi ofsajd Asana
Asano je izbio jedan na jedan sa Kostićem, zaobišao ga i imao priliku da postigne gol, ali je dosuđen ofsajd. Ovoga puta linijski sudija je možda pogrešio, ali je teško zaključiti iz lošeg ugla.
37' Partizan lako otklanja opasnost
Đorđević je imao dobru priliku za centaršut sa desnog boka, ali njegova lopta nije došla do ciljane mete.
30' GOL! Suma!
Odlična akcija Partizana! Urošević je primo pas po levom boku, poslao savršenu loptu Sumi, a on šutirao.

Kostić mu je odbranio udarac, ali se lopta odbila do Gvinejca koji je iskoristio popravni – 0:1!
24' Bez prilika, napada Partizan
Pokušavaju crno-beli da preuzmu kontrolu nad mečom, ali ne rizikuju previše za sada. Ne stoje mnogo visoko, ali sve češće i češće vrše pritisak na loptu.
16' Nestvarna odbrana Radnika!
Neverovatno kako se spasao Radnik! Prvo je Suma bacio celu odbranu, ali mu je Stevanović uklizao i izblokirao šut. Lopta se odbila do Asana koji je pokušao petom, ali je i njegov šut izblokiran i to sa gol-linije.

Sadik je pokušao da predribla golmana Radnika, ali nije uspeo. Hteo je penal, ali je sudija Jovanović odmahnuo rukom.
15' Zapretio Radnik, oprezan Kljajić
Šutirao je Makarić sa 20 metara, ali je Kljajić bio dobro postavljen.
10' Ofsajd Asana
Izbio je Asano u situaciju jedan na jedan, ali je dosuđen ofsajd. Ispravna odluka linijskog sudije.
7' Volej Sume daleko iznad gola
Imao je Suma dobru poziciju i nameru, ali ne i dobru realizaciju. Njegov udarac odlazi daleko iznad gola Surduličana.
5' Inicijativa Radnika
Radnik je dobro ušao u meč i preuzeo inicijativu od samog početka. Bez pravih prilika, doduše.
Utakmica je počela!
Postave:
Radnik (4-4-2): Kostić – Kričak, Marković, Stevanović, Jokić – Đorđević, Stanisavljević, Mitošević, Tomić - Pavlov, Makarić; Trener: Simo Krunić

Partizan (4-2-3-1): Kljajić - Lutovac, Ostojić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Natho - Tošić, Suma, Asano - Sadik; Trener: Savo Milošević
Statistika:
Radnik je prošle sezone uspeo da iznenadi crno-bele i pobedi ih na domaćem terenu "minimalcem", ali prethodno nije imao uspeha protiv te ekipe.

U prvom meču sezone 2015/16 remizirali su sa 2:2, ali su onda doživeli šest uzastopnih poraza, kao i u prošlosezonskom revanšu u Humskoj.