Radnički Niš - Partizan 3:1 (1:1)

Fudbaleri Radničkog iz Niša su savladali Partizan sa 3:1 u utakmici plej-ofa Superlige Srbije, koja je odigrana na stadionu “Čair“. <br /><br /> “Crno-beli“ su poveli, na poluvremenu je bilo nerešeno, a domaći su u nastavku postigli dva gola i ostvarili pobedu.

Ranđelović 50 Grbić 48 Stojanović 45+4 Ivanović 42
  RAD   PAR
  3 : 1
Kraj!
Fudbaleri Radničkog su uspeli da sačuvaju prednost i ostvare pobedu nad Partizanom rezultatom 3:1.
85' Slobodnjak Miletića
Ilić je iznudio faul na ivici kaznenog prostora, u odsustvu Zorana Tošića, Gorana Zakarića i Danila Pantića, odgovornost je preuzeo levi bek Miletić, lepo šutirao, ali je Ristić bio siguran.
80' Lopta Saše Ilića ima oči
Još jednom je legendarni igrač "crno-belih" pokazao zašto je i u 41. godini najkreativniji igrač Partizana.

Divno je uposlio Ivanovića, ali je u šesnaestercu reagovao Crnomarković i otklonio opasnost.
76' Nđaje menja Pantića
74' Saša Ilić menja Rikarda
72' Drinčić je ipak ostao u igri...
Konfuzija na stadionu Čair... Iako je bilo viđeno da Drinčić napušta igru i da ga menja Jovanović, defanzivni vezista Radničkog je ostao na terenu, a 19-godišnjak je zatim zamenio Stojanovića.

StarSport

StarSport

StarSport

StarSport
68' Spoljni deo mreže pogađa Ivanović
Konačno su se fudbaleri Partizana otrgli pritisku domaćih, Ivanović je napao sa desne strane, imao otvorenog Nikolića na penalu, ali se odlučio na šut, koji je završio gol-autu.
59' Povreda Drinčića
Posle duela sa Zdjelarom Drinčić je ostao na travi i žalio se na povredu desne noge.

Na kraju je uspeo na nogama da izađe van igre.

Umesto njega na terenu se našao Aleksa Jovanović.
52' Ranđelović za 3:1!
Smiljanić je prekinuo napad Radničkog, Miletić je poklonio loptu protivniku, ona je stigla do Ranđelovića, koji je rezantnim šutem uspeo da savlada Kljajića.
50' Šut Rikarda
Drugi pokušaj Partizana vredan pomena, Rikardo je šutirao iz okreta, ali nije bio precizan.
48' Radnički vodi!
Ni tri minuta u nastavku nisu prošla, a domaći tim je stigao do vođstva.

Kontranapad je povukao Grbić, ubacio loptu u šesnaesterac, Ranđelović je bio u ofsajdu, ali je propustio loptu ispred Kljajića i ona je završila u mreži.
Poluvreme
Tiho prvo poluvreme je ipak bilo začinjeno sa dva lepa gola.

Praktično do 40. minuta nijedna ekipa nije stigla do stopostotne šanse, Radnički je bio konkretniji i aktivniji, ali je ipak Partizan poveo preko Ivanovića, da bi Stojanović izjednačio u nadoknadi vremena.
45+4' Gol Stojanovića!
Smiljanić je u trećem minutu nadoknade vremena napravio faul nad Haskićem na ivici šesnaesterca.

Odgovornost je preuzeo Stojanović i prelepo plasirao loptu u desnu stranu gola Partizana, daleko do Kljajića i previsoko za Zdjelara, koji nije uspeo glavom da zahvati loptu.
42' Vodi Partizan - Ivanović!
Konfuziju na ivici kaznenog prostora Radničkog iskoristio je napadač Partizana.

Najpre je Nemanja Nikolić lepo prebacio loptu u prazan prostor, tu su se našli Rikardo i Ivanović, srećnim spletom okolnosti se ona potom našla ispred Ivanovića, a on je smireno psoeo da je plasira u desni ugao gola golmana Ristića.
42' Greška Vulićevića, ipak bez opasnosti po Partizan
Velika greška Vulićevića, otvorio je kontru Haskiću, pa je Marković morao da reaguje faulom.

Skraćeni korner je izveo Drinčić, šut je išao direktno u gol, ali je na pravom mestu bio Rikardo.
36' Velika šansa za Radnički!
Petar Grbić je fenomenalno protrčao levom stranom, uposlio je Haskića koji se dvoumio, na kraju previše komplikovao, pokušao da proigra Grbića, ali je Kljajić bio brži.
34' Slobodnjak Pantića
Sa nešto više od 20 metara Danilo Pantić je pokušao da iznenadi golmana Ristića, šutem iz slobodnog udarca koji je išao po zemlji.

Lopta jeste skakutala po neravnom terenu stadiona na Čairu, ali nije bilo opasnosti po čuvara mreže domaćeg tima.
30' Partizan i dalje bez šanse
U periodu od povrede do Valijentea Radnički je imao polupriliku, ispred Nermina Haskića je reagovao Miroslav Vulićević, a potom je Partizan konačno stigao do pesnaesterca protivnika.

Ipak, Nemanja Nikolić nije uspeo da reaguje kako je želeo, pa su gosti ostali bez mogućnosti da se prvi put nađu u gol-šansi.
23' Povreda Valijentea!
Stameni defanzivac Partizana je morao van igre, a umesto njega je na teren ušao Svetozar Marković, mladi centralni vezista koji je takođe imao velikih zdravstvenih problema u proteklom periodu.
20' Radnički konkretniji
Domaća ekipa ima inicijativu, bliža je šesnaestercu protivnika, ali nema većih opasnosti po "crno-bele".
11' Velika šansa za Sašu Stojanovića!
Popularni Caki je sa visine jedanaesterca imao praktično prazan gol pred sobom, ali je loptu poslao pored desne stative gola Partizana.

Tome je prethodio centaršut sa desne strane napada Radničkog i loša reakcija golmana Filipa Kljajića.
10' "Ispitivanje snaga"
Posle prvih deset minuta u Nišu nije bilo većih uzbuđenja, igralo se uglavnom na sredini terena, Radnički je mogao do šanse posle kornera Nikole Drinčića, dok na drugoj strani Rikardo nije uspeo da izvede dobar kontranapad.
Musa Nđaje konačno u protokolu
Zimsko pojačanje Partizana se konačno oporavilo od povrede - pridošlica iz Norveške je na klupi i čeka svoju šansu da debituje.