<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> </td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>HRV</td> <td> </td> <td>SRB</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>27</td> <td>:</td> <td>22</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Kraj: Hrvatska – Srbija 27:23 (17:11)
Rukometaši Srbije poraženi su od Hrvatske 27:23 (17:11) u Zadru i dodatno zakomplikovali borbu za plasman na Evropsko prvenstvo.

60' Kukić stavlja tačku
Kukić postiže gol za konačan rezultat u Zadru – 27:23
Kraj!
Srbija je izgubila u Zadru 27:23. Hrvatska se plasirala na Evropsko prvenstvo 2020, "Orlovi" imaju još dva kola nade da im se pridruže
58' Lepa akcija Srbije
Peruničić je tražio tajm-aut na kojem je kreirao akciju koju su naši igrači sproveli u delu i sjajnom kombnacijom omogućili gol Zelenoviću – 27:22
57' Gol za gol
Vranković je "preveslao" Mošića i lako zatresao mrežu Srbije, s druge strane Zelenović poentira za "Orlove", a Mamić nastavlja seriju golova za domaćina – 27:21
55' Serija sedmeraca
Vranković se provlači pored dvojice igrača Srbije i dobija sedmerac. Mandić je savladao Milosavljeva. S druge strane i Srbija dobija penal posle akcije Zelenovića. Ovaj put Ilić je nadmudrio Ivića, ali kapiten Nemanja – 25:20
53' Srbija se ne predaje
Hrvati i dalje imaju veliku prednost, ali "Orlovi" ne odustaju, gol talentovanog Mošića, a onda brza kontra u kojoj Zelenović dobija penal. Međutim, brani golman Hrvatske šut Ilića – 24:19
50' Ilić koristi sedmerac
Prvi promašaj Pušice na meču, ali Srbije dobija novu priliku iz sedmerca koji realizuje Ilić – 23:18
49' Hrvati "lome" meč
Novi propušten napad Srbije nakon čeka Cupara brani šut Bećirija, ali nije imao sreće, lopta se odbija od njegovu petu u mrežu – 23:17
48' Cupara brani novi sedmerac
Pada Srbija u napadu, dok pravi novi sedmerac, ali Cupara opet brani penal Hrvatima
45' Prvi promašaj Štrleka
Najbolji strelac Hrvatske prvi put ne realizuje šut na meču, štaviše, ne koristi prvi sedmerac, posle četiri uspešna penala uspeo je da ga zaustavi Cupara.
43' Duvnjak čuva Hrvatsku
Srbija nastavlja da prati Hrvate, Vorkapić sjajno vara Ivića, ali Duvnjak pokazuje klasu i sa dva gola vraća na +5 – 22:17
40' Domaćin opet na +5
Posustali su naši igrači i u odbrani, Karačić to koristi i solo-akcijom postiže svoj prvi pogodak na meču – 20:15
37' Hrvatska odoleva pritisku
Lepa akcija Srbije i gol Ilića sa krila, nakon čega Cupara brani šut Vrankoviću. Nova sjajna kombinacija "Orlova" i "cepelin" za -3, ali Vranković opet odbija nalet – 19:15
35' Opet propuštena prilika
Sjajna odbrana Srbije u drugom poluvremenu, još jednom je zaustavljen napad Hrvatske, ali lopta beži Zelenoviću u napadu za -3. S druge strane, snažni Musa je izborio sedmerac koji četvrti put realizuje Štrlek za osmi gol na meču – 18:13
34' Odličan nastavak "Orlova"
Srbija se opet dobro brani i ponovo to pretvara u sjajnu kontru za gol Vanje Ilića koji tera Červara na novi tajm-aut – 17:13
32' Srbija konačno pogodila iz kontre
Dobra odbrana Srbije, Cupara pokreće kontru iz koje naš tim prvi put stiže do gola na meču, preko Marsenića – 17:12
Nastavljen je meč u dvorani "Krešimir Ćosić"
Poluvreme u Zadru – 17:11
30' Srbija pogodi, ali se teško brani
Ivić brani nezgodan šut Krsmančića ispod odbrane, ali se lopta odbija do Pešića koji trese mrežu Hrvatske. Nažalost, Srbija se nije odbranila u sledećem napadu – 17:11
29' Završnica poluvremena
Zelenović vraća na -6, nakon čega Mandić ne koristi fantastičnu asistenciju Duvnjaka i zicer na krilu – 16:10
28' Hrvati jači i sa igračem manje
Hrvati ostaju sa igračem manje, ali Srbija ni to ne koristi, nova greška u napadu, Crnoglavac dva napada u nizu gubi loptu, a domaćin pogađa iz kontre preko Štrleka – 16:9
26' Opet +6
Vraćaju Hrvati stvari na staro mesto, dobijaju novi sedmerac koji opet realizuje Štrlek – 15:9
24' Hrvati odbili nalet Srbije
Nakon dobre odbrane Srbije, Ivić spasava gol Hrvata, koji kreću u napad sa igračem više koji je ušao umesto golmana, a to omogućava Božić-Pavletiću da dobije nalet "Orlova" – 14:9
23' "Orlovi" uplašili Červara
Dobra reakcija Srbije nakon -6, Pušica daje drugi uzastopni gol za naš tim što tera Červara da traži pauzu – 13:9
21' Bomba!
Ima još "života" u igri Srbije, projektil Crnoglavca daje nadu – 13:8
20' Najveća razlika na meču
Hrvati kažnjavaju svaku grešku Srbije u napadu kontrom, dva brza gola i asistencije Duvnjaka za Božić-Pavletića za najveću razliku na meču –13:7
18' Srbija propušta šansu
Srbija ne koristi priliku da uhvati priključak, uprkos dobroj odbrani ne preuzima loptu, a to kažnjava Mandić koji pronalazi "rupu" na krilu. Ipak, "Orlovi" odmah uzvraćaju preko Zelenovića – 11:7
17' Pogađa Sretenović
"Orlovi" često preterano kombinuju i lako gube lopte, ali Sretenović snažnim udarcem ostavlja naš tim u životu – 10:6
15' Dupla razlika
Hrvatska dominira, Duvnjak i Mamić postižu još dva gola, dok u međuvremenu Zelenović pogađa prečku – 10:5
12' Srbija u "seriji"
Sjajna asistencija Zelenovića za drugi gol Pešića u nizu. Srbija od starta meča nije realizovala dva uzastopna napada – 8:5
11' Pešić odgovara
Važan napad za Srbiju realizuje Živan Pešić za gol našeg tima sa igračem manje, ali Stepančić odmah uzvraća – 8:4
10' Raste prednost Hrvatske
Peruničić pokušava da napadne bez golmana na terenu, što Hrvati kažnjavaju dobrom odbranom i novim golom Štrleka iz kontre povećavaju razliku – 7:3
9' Štrlek nezaustavljiv
Srbija nema rešenje u odbrani za Štrleka, četvrti gol Hrvata iz isto toliko šuteva, a posle nove greške "Orlova", Duvnjak pogađa iz kontre. Usput je isključen Marsenić – 6:3
8' Pušica prekida seriju Hrvata
Srbija prekida golgeterski post, sjajan gol Pušice, drugi na meču – 4:3
7' Hrvati diktiraju tempo
Neozbiljan pokušaj Vorkapića, nakon čega se Zelenović brani iz sedam metara, a Štrlek realizuje i drugi penal. Peruničić traži tajm-aut – 4:2
6' Preokret domaćina
Brzo su "Orlovi" pogubili konce igre, greši Kukić, a Hrvati poentiraju preko Štrleka iz kontre i preokreću rezultat – 3:2
5' Hrvatska izjednačila
Kukić propušta zicer, Šego brani, a s druge strane Hrvati dobijaju sedmerac koji koristi Štrlek – 2:2
4' Prvenac Hrvata
Sjajna blokada Muse, Mamić koristi otvoren prostor i postiže prvi gol za Hrvatsku – 1:2
3' Novi gol Srbije
Akcija Zelenovića, lopta do Ilića koji se sjajno snalazi i postiže drugi gol za Srbiju – 0:2
1' Srbija prva do gola
Prvi šut Pušice na meču i gol, Srbija vodi u Zadru – 0:1
Počeo je meč u drovani Krešimira Ćosića
Veliki ulog
Hrvatska ima šansu da obezbedi plasman na EURO 2020. ukoliko pobedi večeras u Zadru.