Srbija – Nemačka 23:31 (12:16)

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je u poslednjem meču grupne faze Svetskog prvenstva od Nemačke sa 31:23.

SRB   NEM
  23   31
KRAJ!
Uspeli su "Orlovi" da smanje zaostatak, imali su čak napad za -4, međutim Nemačka je ponovo ubrzala u završnici i na kraju je realnih +8, 31:23.
56' Srbija odlična u završetku
Nemci su potcenili naše rukometaše, oni to koriste i sada je samo -5, 22:27. Muše pogađa za 22:28.
51' Srbija smanjuje zaostatak
Eksperimentišu Nemci, dva puta zaredom igraju bez golmana i naši to koriste. Vorkapić pogađa dva puta na prazan gol, 18:26.
49' Raste i raste...
Fabijan Bem postiže novi pogodak i sada je prednost Nemaca dvocifrena. "Orlovi" su skroz popustili i Srbija će doživeti treći poraz na Svetskom prvenstvu.
Selektor Nemačke Kristijan Prokop

47' Sjajne intervencije Cupare
Dve zaredom! Iako "Orlovi" gube sa velikom razlikom, Cupara je uspeo da skine dva zicera zaredom.
46' Raste prednost Nemaca
Druks i Muše postižu golove za velikih +8, 16:24. Srbija gubi priključak i jasno je da je Nemačka veoma blizu pobede.
43' Srbija gubi priključak
Neoprezan faul Vujića nad Lemkeom i arbitri pokazuju isključenje. Nemačka ima +5 i igrača više. Realizovan je sedmerac i "Panceri" imaju +6, 15:21.

Sada isključenje za Druksa, sjajan prodor Kukića. Ilić pogađa penal, 16:21.
42' Kolbaher nezaustavljiv
Treći gol Kolbahera za kratak period. Nemačka prvi put ima +5, 15:20.
41' Gol za gol
Kako Srbija smanji zaostatak, tako Nemačka odmah vrati ovih +4. Za sada "Orlovi" igraju dobro, ali pitanje je da li mogu da meč uvedu u egal.
Fet i Nenadić

Photo by Boris Streubel/Getty Images
36' Ilić nadmudrio Hajnefetera
Ponovo sedmerac za našu selekciju i gol. Precizan je bio Ilić, 14:17. Na drugoj strani Genshajmer je promašio sedmerac, bravo za Milosavljeva.
35' Drugo isključenje za Mošića, Srbija sa igračem manje
Vukao je Mošić Druksa za dres i arbitri su ga poslali na klupu. Zemper pogađa za 13:17.
32' Odlična odbrana Milosavljeva
Fabijan Bem nije uspeo da postigne gol jer je Milosavljev sjajno reagovao nogom. Spori napadi na startu drugog perioda igre.
31' Počelo je drugo poluvreme!
Mošić je pogodio stativu, ali se lopta odbila do Marsenića koji je izborio sedmerac. Ilić pogađa sa sedam metara, 13:16.
POLUVREME!
28' Konačno gol za "Orlove"
Mošić je sjajno prošao i postigao gol, potom je usledila kontra naše selekcije, međutim Nemci su se brzo vratili. Šteta, Srbija nije uspela da smanji na -1.
26' Srbija teško može sa dva igrača manje
Nemci to koriste i prvi put dolaze do tri gola prednosti, 11:14. Vide postiže gol.
25' Šteta, isključenje Mošića zbog gluposti
Mošić je bio na terenu dok je Vujić ulazio na teren i to automatski znači da će lopta ići u ruke Nemcima i da je Mošić isključen. Loše odrađena izmena.

Sada i dva minuta za Nenadića...
23' Milić sjajan
Naš najmlađi rukometaš postiže drugi gol na ovom meču. Milić je lepo levom rukom poslao loptu u suprotan ugao i Hajnfeter nije imao šanse, 11:12.
Peruničić daje instrukcije svojim rukometašima

20' Radivojević iz nemoguće situacije do gola
Gotovo iz samog ćoška je šutirao Bogdan Radivojević, ali je uspeo da provuče loptu pored Hajnfetera, 9:10.
Marsenić protiv Druksa

18' Prelep gol Vujića
Lopta je u napadu Srbije sada išla veoma tečno. Na kraju je došla do Vujića koji je razornim udarcem savladao Hajnefetera. Na drugoj strani isključenje za Srbiju i sedmerac koji pogađa Genshajmer, 8:10.
17' Golman Nemačke raspoložen
Hajnfeter odlično brani na startu meča. Posle njegove odbrane usledio je kontranapad i novi gol domaćina, 7:9.
16' Druks se razigrao
As Berlina igra na veoma visokon nivou. Treći pogodak za Druksa i vođstvo Nemaca, 7:8.
14' Još jedan gol naših rukometaša
Mošić je bio precizan za 6:6, potom je Štrobel uz faul pogodio za 6:7, dok je odmah na drugoj strani uzvratio Milić, 7:7.
12' Ilić prekinuo seriju Nemaca
Nemanja Ilić pogađa za 5:6. Posle nekoliko minuta naši rukometaši uspeli su da postignu gol.
10' Druks probija Cuparu
Hajnefeter dominira na golu Nemačke, dok Druks sjajnim šutem postiže novi gol, 4:6.
8' Preokret Nemačke
Imali su naši rukometaši gol prednosti, međutim Nemačka preko Genshajmera dolazi do preokreta. Nemci su dosta pojačali u odbrani.
6' Vujić raspoložen
Veoma lep prodor Vujića koji donosi prednost našoj reprezentaciji, 3:2. Štefen Fet za izjednačenje, 3:3.
4' Još jedna sjajana odbrana Srbije
Naši rukometaši odigrali su veoma dobru odbranu, ali su loši bili u napadu i Nemci su to iskoristili. Bruks pogađa za 2:2.
3' Odličan početak "Orlova"
Cupara je sjajno odbranio, a potom je i Ilić postigao gol za 2:0. Na drugoj strani Zemper je smanjio na 2:1.
2' Prvi gol za "Orlove"
Sjajno se snašao Marsenić koji pogađa za 1:0. Dobar start naših igrača. Žuti karton za Mošića.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad imaju Nemci. Sjajan blok Srbije, potom smo pokušali da izvedemo kontranapad, ali se Nemačka brzo vratila.