SP: Srbija – Holandija 32:20 (15:17)

Rukometaši Srbije pobedili su Holandiju rezultatom 32:30 (15:17) u poslednjoj utakmici druge faze Svetskog prvenstva.

Dobro došli!
Rukometna reprezentacija Srbije od 18.00 igra poslednju utakmicu na Svetskom prvenstvu.

Protivnik je selekcija Holandije, a cilj odlazak na Olimpijske igre u Parizu.

Budite uz B92.net!
Kraj – 32:30!
Lep oproštaj Srbije od Svetskog prvenstva.

Ali, to nije bilo dovoljno za plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Za to će Srbija tražiti vizu kroz Evropsko prvenstvo.
57' Konačno smo stigli do +2!
Marko Milosavljević ponovo – 31:29.

Onda brzi centar donosi isključenje Pešmalbeku i sedmerac Holanđanima, ali Milosavljev fenomenalno brani!
54' Ponovo Milosavljević
Njegov osmi gol na utakmici, Srbija ima 30:29.

Potom i Milosavljev brani, a Đerona zove tajm-aut kako bismo konačno otišli na +2.
53' Gol za gol
Milosavljević je doneo vođstvo 29:28 svojim sedmim golom, ali Holanđani uzvraćaju udarac.
51' Đorđić promašuje
Holanđani to koriste za novo izjednačenje 28:28.

Tako lako smo mogli da odemo na +2, već drugi put...
49' Sjajan gol Milosavljevića
Ali, odmah sledi brzi centar i primamo gol.

Kao da ga nismo ni postigli.

Ipak, Vorkapić pogađa iz teške situacije za 28:27.
Još jedan veliki hendikep za Srbiju!
Lazar Kukić ne može da nastavi utakmicu...
47' Srbija uzvraća serijom 3:0.
I ponovo vodimo – 26:25.
46' Novo izjednačenje
Milosavljević je odlično pratio odbitak i pogodio za 25:25.
45' Srbija je ponovo stala
Od vođstva 23:22, primila je tri vezana gola, a dva u kontranapadu.

Izveli su Holanđani i impresivan dupli cepelin, a započeo ga je, naravno, Steins – 23:25.
44' Egal utakmica u ovim momentima
Sada se "lomi" meč.

Ali, Olimpijske igre su sve dalje, pošto Hrvatska pravi veliku prednost protiv Bahreina i vodi 28:20.

Srbiji će, dakle, biti potrebna pobeda od 13 ili više golova razlike, a u predstojećih 15 minuta to je, praktično, nemoguća misija i protiv mnogo slabijih protivnika.
42' Steins i dalje blista
Iako je Orbović vezao dva gola, Steins je dve asistencije, a ova druga je bila impresivna za 22:22.
41' Sada Holanđani ne koriste priliku
Milosavljević je odbranio zicer, a na drugoj strani Orbović poslao bombu za 21:20.
37' Kazna!
Srbija je imala zicer za +2, ali je Vanja Ilić promašio sa krila.

Na drugoj strani stiže kazna, takođe sa krila, za 19:19.
35' Preokret Srbije!
Mladi Dodić igra kao "mator"!

Video je neočekivan prazan prostor ispred sebe i pogodio za prvo vođstvo Srbije – 19:18!
34' Kakva asistencija Steinsa
Preko cele odbrane, neverovatna čarolija.

Uzvraća Vorkapić sa krila za 18:18.
33' Još jednom Milosavljević!
Srbija je ekspresno izjednačila – 17:17.
32' Nastavljen je meč!
Milosavljević pogađa posle dugog napada Srbije – 16:17.

Potom greška Holandije u napadu i imamo priliku za izjednačenje.
30' Kraj prvog poluvremena
Užasan finiš poluvremena.

Brzi centar i tehnička greška za gol Holandije na praznu mrežu za krajnjih 15:17.
29' Stižemo do izjednačenja!
Bravo – 15:15.
28' Pogađa Pešmalbek za 14:15
A onda sudije padaju na glumu Smitsa i dodeljuju isključenje Abutoviću.

Očajna odluka sudija i velika greška.
27' Neverovatno!
Holanđani su u petom dodavanju pasivne igre uspeli da pogode za 13:14.

Potom u brzom centru Srbija greši i poklanja loptu rivalu, a Stavast šalje projektil za 13:15.

Opet te propuštene šanse Srbije koje su nas već koštale protiv Nemačke i Norveške...
25' Izjednačenje!
Sada smo u potpunom egalu – 13:13.
24' Srbija je ponovo na -1
I ima igrača više.

Nemanja Ilić je pogodio iz sedmerca za 11:12.

Potom smo se i odbranili, pa ćemo imati miran napad za izjednačenje.
22' Ilić pogađa iz sedmerca
Srbija drži korak i sada je 10:11.

Ali, na pivotu ima samo Pešmalbeka, koji ima problema sa povredom iz ranije faze utakmice.
20' Crveni karton za Marsenića!
Lepa akcija za Marsenića na crti za 9:10.

Ali, odmah posle nekoliko sekundi brzi centar nas ponovo "iznenađuje".

Marsenić je prekinuo akciju Holanđana malo grubljim startom,a sudije posle VAR-a su ga isključile!

Veliki hendikep za Srbiju...
18' Sada odličan napad Srbije
Radivojević potpuno sam na desnoj strani lobuje golmana za 8:9.
16' Golman Holandije postiže gol za 6:9
Nemanji Iliću je izbijena lopta i usledio je pogodak preko celog terena.

U sledećem napadu Radivojević je izborio isključenje i sedmerac, a Nemanja Ilić pogađa za 7:9.
14' Srećom, Milosavljev blista
Već ima šest odbrana i 43 odsto odbrana.
13' Odbrana Srbije kao da ne postoji
Pivotmen Holandije potpuno sam pogađa za 5:8.

Na drugoj strani odgovara Nemanja Ilić ulaskom sa krilne na poziciju pivotmena.
12' Uspeva Srbija da smanji zaostatak
Smits pogađa drugu stativu, a Kukić u kontri pogađa za 5:7.
11' Mučenje u napadu
Srećom, Pešmalbek pravi prodor za 4:7.
10' Srbija igra užasno
Greške u napadu dešavaju se posle 10-ak sekundi na protivničkoj polovini.

Holanđani to kažnjavaju i vode sa 3:7.

Srećom, Milosavljev je skinuo zicer, nakon kog Đerona zove tajm-aut.

Nešto mora da se promeni.
8' Holanđani su mnogo brži od naših igrača
Dobili su dva sedmerca i Smits ih je iskoristio za 3:6.

Srbija pravi tehničke greške u nizu u fazi napada.
6' Nepažnja odbrane Srbije
Pretilo je oduzimanje lopte Holanđanima, ali je kod četvrtog dodavanja Smits visoko skočio i pogodio same rašnje.

Srećom, brzo je na drugoj strani odgovorio Borzaš – 3:4.
5' Holandija ima opasan brzi centar
To moramo da zaustavimo kako znamo i umemo.

Pešmalbek daje gol sa crte, uz isključenje za Holandiju.
4' Prvi gol Srbije
Orbović pogađa u kontranapadu.
3' Srbija je počela veoma nemotivisano
Srećom, Holanđani promašuju i sedmerac koji je skrivio Dragan Pešmalbek.

Ali, opet im se odbija lopta u ruke.
2' Dve greške Srbije za 30 sekundi – dva gola Holandije
Loš početak Srbije – 0:2.

Uz to je i golman Milosavljev već upisao dve odbrane.