SP, 6. kolo: Srbija – Slovenija 31:25

Rukometašice Srbije savladale su Sloveniju 31:25, u poslednjem meču grupe 1 druge faze Svetskog prvenstva.

Dobrodošli!
Meč počinje u 18.00.
KRAJ
Tajm-aut
Još malo...

Srbija ima nedostižnih sedam golova prednost pet minuta pre kraja, 31:23.
53' Srbija ide ka pobedi
Naša selekcija grabi ka ubedljivoj pobedi protiv Slovenije, 30:23.
47' Prolazi vreme
Srbija i dalje ima lepu prednost, baš koliko je imala i na pauzi, 26:21.
41' Sudar
Radojević se sudarila sa Svetik, koja će morati da izađe iz igre.
37' Srbija nastavlja sa dobrom igrom
Prvo Kocić, pa Lovrić, 23:15.

Srbija "lomi" Sloveniju.
34' Sudije razmatrale crveni karton
Prve su se upisale Slovenke, a Srbija je iz sedmerca postigla prvi gol u drugom poluvremenu, 20:15.

Ljepoja je isključena na dva minuta, iako su Nemice čak razmatrale i crveni karton.
Počelo II poluvreme
Slovenija nije iskoristila prvi napad - pogođena je prečka.
POLUVREME
Odlično prvo poluvreme za Srbiju, naročito u napadu, 19:14.

Razlika je napravljena u finišu prvog dela igre, a za Slovenke je nerešiva enigma trio Stoiljković-Janjušević-Kovačević.
28' Zulić i Omoregi vratile Sloveniju
Dobre solo akcije pomenutih reprezentativki Slovenije, koja je opet na -2, 16:14.

Kovačević, međutim, nastavlja seriju golova (5/5), 17:14.
25' Kovačević 4/4
Ne promašuje Jovana Kovačević, 15:11.

Baš je nedostajala kada se lomilo protiv Francuske u prošloj utakmici.
22' Risović sa gola na gol!
Slovenija je igrala bez golmana, izgubila lopta, a to je iskoristila naša Risović, koja je dala gol preko celog terena, 14:10.
19' Kramar ne promašuje
Kovačević raspoložena, dok na drugoj strani 4/4 ima Kramar, 12:9.

Pogodila je i Anđela Janjušević, nakon dobrog okreta, 13:9.
Tajm-aut Srbija
Slovenija je zaigrala nešto bolje i prišla na dva gola zaostatka, 10:8.
16' Liščević, pa Gros
Pokazale su individualni kvalitet i pogodile sa distance.

Nakon toga, Kovačević je odigrala dobro kao pivot, na šta je Slovenija imala odgovor, kontranapad, 10:7.
13' Prvo isključenje za Srbiju
Janjušević će na klupu dva minuta.

Sedmerac je izvela Varagić i pogodila, 8:5.
10' Tajm-aut Slovenija
Dobro je Slovenija počela meč (2:1), ali je Srbija vezala pet golova i ušla u veliku seriju.
8' Serija Srbije 4:0
Prvo Janjušević, a onda i Radojević preko celog terena koristi napad Slovenije bez golmana, 4:2.

A onda i gol kapitenke Stoiljković, 5:2.
6' Novo isključenje
Po gol za oba tima, a onda i isključenje za Sloveku Ljepoju, 2:2.
5' Tvrdo
Slovenija se upisala sa igračicom manje, preko Pramar.

U narednim napadima istakle su se golmanke, Pandžić i Risović.
1' Prva suspenzija i sedmerac
Odmah je Slovenija ostala sa igračem manje.

Dva minuta za Svetik i sigurno realizovan sedmerac Stoiljkovićeve, 1:0.
Utakmica je počela!
Prvi napad ima Srbija.
Himne
Utakmica uskoro kreće.
Marija Jovanović
Наша репрезентација је синоћ показала велики квалитет, како у нападу, тако и у одбрани. Одбрана је била феноменална, спречили смо скоро све што смо се договарали на састанцима које смо имали пре утакмице, тако да можемо да будемо поносни на нашу игру. Од почетка па до краја била је присутна велика жеља, велике борба, сви су осећали невероватну енергију и мислим да је то веома битно поготово кад се игра са тако јаким репрезентацијама. Заправо, данас може свако сваког да победи па је можда та енергија у неким тренуцима кључна за победу или за неки позитиван учинак
Golmanka Jovana Risović
Sad kad su se slegli utisci videle smo kako smo odigrale fenomenalno. Mislim da smo 56 minuta odigrale perfektno. Ta èetiri minuta se nismo najbolje snašle u napadu, postojao je pad koncentracije i verovatno umor pred kraj. One su veoma iskusna ekipa, veæ sam rekla da su aktuelni olimpijski šampioni i takva ekipa zna šta u odreðenim trenucima treba da uradi. Ali zaista smatram da nemamo za èim da žalimo, fenomenalno smo odigrale celu utakmicu. U fazi odbrane odigrale smo najbolju do sad utakmicu u proteklom periodu i nemamo za èim da žalimo
Uroš Bregar, selektor Srbije
Istina je da su svi igraèi koji su ovde, radili sa mnom u Krimu i u reprezentaciji Slovenije, o njima znam sve, ali sada je bitno kako æe im se moje rukometašice Srbije suprostaviti, kako æemo igrati u odbrani i u napadu. Želim da odigramo još jednu dobru utakmicu. Istina je da smo i mi i Slovenija ispali iz borbe za èetvrtfinale, šeta za obe ekipe, zbog poraza. Želimo da odigrano još jednu dobru utakmicu, da dokažemo i sebi i svima da smo imali neku ulogu na ovom prvenstvu
 19:14, 12:11