I runda, 1. meč: Njujork Niks – Atlanta Hoks 105:107 (0-1)

Košarkaši Atlanta Hoksa savladali su Njujork Nikse 107:105 u Medison Skver Gardenu i tako napravili "brejk" na startu prve runde NBA plej-ofa.

16:24, 34:28, 23:19, 32:36
  Niks   Hoks
  105 : 107
Pobeda Hoksa!
Jang prolazi lako svog čuvara i pogađa flouter na 0,5 sekundi pre kraja i donosi veliku pobedu Atlanti u Njujorku – 105:107
Još 9 sekundi, a nerešeno!
Jang pogađa oba slobodna bacanja, a potom Niksi posle dosta sreće preko spektakularnog Rouza izjednačuju, devet sekundi pre kraja – 105:105
12' Nova važna trojka Bogdana!
Bogdanović četvrtom trojkom poravnava rezultat, a potom se Hoksi uspešno i brane – 103:103
10' "Ludnica" u MSG
Hanter novom trojkom povećava vođstvo Hoksa na +5, nakon čega Beret polaže, da bi nakon Rouzove blokade nad Jangom trojko pogodio i Rendl za novi preokret – 98:97

Jang uzvraća flouterom uz dodatno bacanje, ali Burks odgovara sa pet uzastopnih poena – 103:100
9' Bogiiiiii!
Bogdanović opet pogađa kada je najpotrebnije, za novo vođstvo Hoksa – 93:94
7' Novi promašaj Bogdanovića
Bogdanović promašuje trojku posle dva uzastopna pogotka, a Rendl sa druge strane pogađa jedan penal – 89:85
6' Niksi imaju kontrolu
Vilijams održava Hokse u igri, ali Niksi dobrom odbranom i preko raspoloženih rezervista kontrolišu rezultat – 86:83
4' Trojkaaaa!
Vratio se Bogdanović i pogodio svoju drugu trojku na meču, u trenutku kada su Hoksi bili u krizi – 82:81
Kraj 3/4: Hoksi u problemu
Vilijams pogađa važnu trojku za Hokse na kraju trećeg perioda, ali Atlanta više nema kontrolu, rezervisti Niksa (40:22 u poenima rezervi) su nezaustavljivi – 73:71
10' Niksi u naletu
Rouz trojkom poravnava rezultat i pokreće seriju Niksa 10:0 preko Rendla, Bereta i Gibsona za ogroman preokret u Gardenu – 73:66
8' Trokjaaaaa!
Konačno trojka Bogdanovića, vrlo važna za njegovo samopouzdanje, pa samim tim i za napad Hoksa – 63:66
7' Beret "posterizovao" Bogdanovića!
Beret podiže MSG na noge, prvo pogađa trojku, a onda zakucava preko Bogdanovića iz kontranapada za novo izjednačenje – 63:63
6' Bogdana neće trojka
Bogdanović promašuje i četvrti pokušaj za tri, ali Jang trenutno "nosi" Hokse – 58:63
Šek nije oduševljen
4' Jang vraća Hokse u prednost
Nije dugo trajalo vođstvo domaćina, Jang sa dva ekspresna koša donosi novi preokret – 56:59
4' Preokret
Najbolja odbrana lige je opet na delu i Niksi iz defanzive dolaze do preokreta i prvog vođstva još od trećeg minuta meča – 56:55
2' Izjednačenje
Rendl i Beret sa dva polaganja donose Niksima potpuno izjednačenje rezultata – 54:54
2/4
1/4
Poluvreme: Bogdan 6+2+2, Hoksi ispustili +11
Galinari promašuje trojku uz zvuk sirene, Hoksi imaju samo koš prednosti na poluvremenu – 50:52

Bogdan Bogdanović je delovao iz drugog plana, obično kada su propadale planirane akcije, ima šest poena (3/5 dva, 0/3 tri) uz po dva skoka i asistencije.

11' Bogdanović 0/3 trojke
Bogdanović promašuje i treći pokušaj za tri poena na ovom meču.
10' Spektakl
Prvo alej-ap zakucavanje Kolinsa, pa old-skul prodor Rouza, pa trojka "sa parkinga" Janga i na kraju za pravi spektakl u MSG – 48:52
Hoksi zaustavili Rendla, ali džaba...
9' Niksi sa rezervistima do egala
Bogdanović asistira Kapeli, pogom Kolins poentira posle sjajne igre leđima, ali Niksi se vraćaju u egal trojkama rezervista Topina i Kviklija – 44:45
7' Bogdanović se vratio košem
Trojka Kolinsa posle tajm-auta, pa novi pogodak Bogdanovića i Hoksi su se opet "odlepili" – 32:41
6' Zakuvalo se u MSG
Jang odbija nalet domaćina, ali sjajna kombinacija Burksa i Topina koji snažno zakucava podižu MSG na noge – 32:36
5' Kvikli sa 10 metara
Fantastičan koš Kviklija, pogađa trojku sa deset metara na isteku napada, pa se Niksi opet vraćaju – 30:34
4' Hoksi brane vođstvo
Snel i Huerter su odbranili prednost Hoksa, a na parket se vratio Jang –25:34
2' Rezervisti Niksa prepolovili zaostatak
Galinari poentira za novih +10 Atlante, ali predvođeni Derikom Rouzom, rezervisti Niksa su ekspresno prepolovili zaostatak svog tima – 23:28
Kraj 1/4: Hoksi na +8
Beret i Rouz smanjuju zaostatak Niksa, nekoliko dobrih odbrana Hoksa sprečava potpuni povratak domaćina u egal – 16:24

Bogdan na pauzi
Bogdanović odlazi na odmor pred poslednja tri minuta prve četvrtine, ima četiri poena (2/4 dva, 0/2 tri), dva skoka i asistenciju.
9' Novi koš Bogdanovića
Bogdanović polaže nakon što je promašio zicer, pa Kolins ubacuje trojku za potpunu kontrolu Atlante – 11:22
9' Plus 10
"Flouter" Janga, pa trojka Huertera za +10 Hoksa – 7:17
7' Bogdan opet ne pogađa za tri
Bogdanović promašuje novi šut za tri, nakon čega Niksi konačno poentiraju posle više od četiri minuta – 7:12
6' Novi promašaj, pa prvenac
Nešto brža igra na obe strane, Bogdanović pokušava za tri iz tranzicije, ali opet samo pogađa obruč.

Ipak, već u sledećem napadu Bogdan stiže do prvenca u MSG, pogađa "flouter" – 5:10
3' Bogdan "kratak"
Prvi šut Bogdanovića na meču, ali samo do obruča
2' Konačno koš
Serija promašaja oba tima na otvaranju meča, koš konačno postiže Trej Jang na isteku drugog minuta – 0:2
Bogdanović u startnoj petorci

Di-fens!
Važan faktor u ovim utakmicama biće i glavni defanzivci dve ekipe. Atlantin Klint Kapela je prvi skakač i četvrti bloker lige, a odmah iznad njega u toj kategoruji je Nerlens Noel koji je ušao u prvu petorku Niksa nakon povrede Mičela Robinsona.
Poseban dan za MSG
Prvi put posle 2013. u Medison Skver Gardenu se igra plej-of utakmica, a sa tribina će je pratiti 15.000 vakcinisanih srećnika.
Lideri

Iks-faktor
Ključni igrač u ovoj seriji biće krilo Niksa Džulijus Rendl. Osim što igra sezonzu karijere sa 24,1 poena, 10,2 skokova i 6 asistencija po meču, posebno je bio impresivan u mečevima sa Hoksima. U poslednja dva meča je postigao 84 poena uz 20 skokova protiv Atlante.
Niksi vode 3-0 ove sezone
Sudar dve različite filozofije
Dok su Niksi jedan od najboljih timova lige koji dozvoljava rivalu 104,7 poena, 44% iz igre i 33,7% za tri poena po meču, Hoksi su 11. najbolji napad lige sa 113,7 poena po meču.
Forma
Oba tima su na svom vrhuncu, Niksi su dobili 16 od poslednjih 20 utakmica, dok su Hoksi 27-11 otkako ih je preuzeo Nejt Mekmilan umesto Lojda Pirsa koji je smenjen na 14-20.