Košarkaši Denver Nagetsa su se obrukali u trećem meču prve runde plej-ofa Zapada protiv Jute.

124 : 87
Kraj
Napad užasan, odbrana mnogo gora od toga.

Drugi ubedljiv poraz Nagetsa zaredom, koji gube 2-1 u seriji od Jute.
44' Ni Denverovim rezervistima ne ide
Razigrao se Bol Bol i došao do šestog poena, te smanjio zaostatak (108:76).

Ni Denverovi rezervisti ne mogu da pogode u kontinuitetu. Trojka Takera, 115:77.
41' Upisao se Bol Bol
"Odbojka" Plamlija, trojka Nianga, pa tajm-aut Denvera (105:66).

Plamli dvaput zakucava, a onda Bol Bol iznuđuje faul pri šutu Onija i pogađa oba - 105:72.
38' Rezervisti na terenu, a tu je i Konli
Neobavezna košarka na obe strane - "garbidž tajm" je već počeo.

Tu je, i dalje, Majk Konli da pogodi još jednu trojku jer, što da ne?

102:64.
Kraj III četvrtine
Atraktivno zakucavanje Mičela zbog kojeg je Meloun tražio tajm-aut, za "okruglih" 90:60.

Odmah posle tajm-auta Melouna Nagetsi gube loptu.

Na terenu su već neko vreme rezervisti, a košarka se može opisati kao neobavezna – 92:62.
34' Gotovo...
Konačno se probudio Gober, koji je bio tih u trećoj četvrtini, pa veza odva zakucavanja na dve asistencije Klarksona (83:58).

Klarkson ulazi u seriju, a Jokić je video da mu ne ide šut pa je krenuo da asistira.

Posle koša Morisa otvorenu trojku pogađa Niang (88:60).
32' Jokić ušao u seriju promašaja
Trojka Krega, pa er-bol Jokića. Na sreću po Nagetse Juta ne može ništa da pogodi - bez koša iz igre su četiri minuta!

Ipak, Denver to ne koristi ni izbliza koliko bi mogao, pa je prednost i dalje ogromna.

Mičel dobija bacanja i pogađa oba, Jokić treći put zaredom promašuje šut sa distance, pa ostaje 79:56.
30' Juta lagano održava prednost
Jokić promašuje, ali zatim lupa "rampu" Mičelu. Lopta ponovo završava u rukama Mičela, kojeg Kreg faulira pri šutu za tri poena (75:50).

Grent gubi loptu, pa popravlja utisak pogođenom trojkom, a onda ulazimo u seriju promašaja na obe strane (77:53).
Odličan potez Melouna
Čelendž je urodio plodom! Umesto da Konli dobije 3+1, Meloun je čelendžom naterao sudije da pogledaju snimak i da dosude faul u napadu, ali koš važi.
28' Juta nastavila gde je stala
Trojka O'Nila, polaganje Jokića, a onda nova trojka Jute - preko Konlija, uz faul Mareja! (72:50).

Tajm-aut Melouna i čelendž za faul.
27' Jokić protiv Mičela
Jokić otvara treću deonicu trojkom, ali istom merom uzvraća Konli (62:45).

Grent ubacuje trojku na asistenciju Milsapa, ali onda Mičel vezuje četiri poena, a Grent promašuje (66:48).
Počelo je dugo poluvreme
Kraj II četvrtine
Odlična odbrana Mareja, a onda "rampa" Mičela u kontri.

Minut i po bez poena, a onda pravovremen pas Jokića Mareju za trojku (56:39).

Milsap žuri i igra "dva za jedan", pa iz natrčavanja pogađa trojku!

Konli pogađa težak šut preko Jokića i prekida veliku seriju Denvera, a u poslednjem napadu u poluvremenu Denver iz dva pokušaja ne poentira.

Na poluvremenu 59:42 za Jutu, a bilo je i +25...
22' Denver napravio mini-seriju
Jokić pogađa jedno bacanje posle faula Gobera, a zatim i šut sa poludistance.

Juta gubi lopte u dva vezana napada, a posle promašaja Jokića Milsap koristi ofanzivni skok Grenta i poentira (56:36).

Tajm-aut Snajder.
Dominacija Rudija Gobera
Gober uništava Nagetse i za sada ima 20 poena (9/10) i deset skokova.

Niang, u međuvremenu, pogađa trojku posle nove timske akcije i Meloun traži tajm aut na 3:37 do kraja poluvremena.

Juta vodi 56:31.
20' Konačno, Milsap
Marej je u poslednjih nekoliko napada ka košu bacio par pristojnih "cigli".

Konačno i odbrana Denvera na pristojnom nivou, ali, kako to obično biva, staje napad.

Gober "šamara" loptu do Mičela koji pogađa trojku, a konačno pogađa nešto i Milsap u narednom napadu (53:31).
18' Tu je napad, nema odbrane
Konačno Jokić uzima treći šut na meču, i pogađa ga, Juta postiže četiri izuzetno laka poena, preko Gobera i Klarksona (46:22).

Ofanzivno buđenje Denvera i dve trojke u dva napada, prvo preko POrtera, a onda preko Jokića.

Ipak, odbrana i dalje ne postoji - 48:28.
16' Jokić se vratio na teren
Jokić se vraća u igru veoma brzo po početku druge deonice.

Gober nastavlja da dominira u reketu, a Porter promašuje troju, ali u narednom napadu pogađa nakon ofanzivnog skoka (38:20).
14' "Rafalna paljba" Jute!
Minut bez poena, pa onda "rafalna" paljba Jute.

Dve trojke Konlija i jedna Klarksona!

Kao odgovor samo koš Mareja (34:16).
Prvi i jedini poeni Jokića
Kraj I četvrtine: Denver – očajan
Jokića udvajaju, pa dodaje loptu samom Kregu, koji umalo da je zaglavi između table i obruča. I Kreg ne zna šta da radi, pa jednom bravurom preti da završi u Šektin A Fulu.

Marej atraktivno zakucava sa jedne noge, Gober polovičan sa linije penala, i to je kraj prve četvrtine.

Jokić ima po dva poena, skoka i asistencija, a Juta vodi 25:14.
10' Laganih plus 10 za Jutu
Gomilaju se promašaji Denvera koje prekida Kreg poenima u tranziciji. Klarkson i Mičel vezuju promašaje, ali Dozir baca er-bol (18:12).

Klarkson ne da nikome loptu i postiže svoje prve poene, Jokić gubi loptu, a Nagetsi ponovo ne uspevaju da obezbede defanzivni skok (22:12).
8' Nagetsi loše brane pik
Lopta "sa očima" Jokića, ali promašen zicer Krega. Nikola je loše zagradio Gobera, koji je uhvatio ofanzivni skok i pogodio preko njega (15:10).

Moris se zaleće i loptu baca u aut, Denver opet ispada u piku, pa Grent biva primoran da faulira Gobera, koji pogađa samo jedno bacanje (16:10).
7' Igra se brzo i neefikasno
Jokić ne uspeva da zaustavi Gobera, koji pogađa uz faul (ali ne pogađa dodatno bacanje), a onda Moris pronalazi Krega koji pogađa trojku (13:10).

Jokić ne pogađa prvu upućenu trojku na meču, ali promašuje i Juta, i to Klarkson dvaput u jednom napadu, iz solidnih pozicija.

Jokić je na sjajan način spasao naredni napad, ali je Kreg poklonio loptu Inglsu, pa se rezultat nije menjao.
6' Jokić se upisao
Mičel ne pogađa težak šut, ali Marej ne pogađa otvoren.

Seriju od skoro četiri minuta bez ijednog postignuto poena Denvera prekida Jokić lepim poluhorogom, pa Snajder traži tajm-aut (11:7).
4' Ekspolatiše se kriminalna odbrana Denvera
Marej iz iznuđene pozicije ne pogađa, a Juta igra savršen napad koji završava trojkom Konlija (7:5).

Denver igra jako loše u napadu, dosta statično, pa gubi i promašuje, a onda Ingls baca alej-up Mičelu u jednom, a Goberu u drugom napadu (11:5).
2' Počelo je
Juta dobija loptu posle podbacivanja, a prve poene na utakmici postiže Gober. Ubrzo uzvraća Marej sa poludistance (2:2).

Mičel rešava napad u poslednjim sekundama i koristi nesmotren faul Mareja. Mladi plejmejker se iskupio, pa iskoristio asistenciju Jokića i pogodio svoju prvu trojku.

Ingls organizuje naredni napad Jute, ali ne pogađa preko duge ruke Jokića (4:5).
Utakmica je počela
Čarls Barkli garantuje!
Barkli luduje u studiju TNT-a i dere se: "Garantujem da će Denver pobediti!".
U međuvremenu, šampion na korak do polufinala Istoka
* Reptorsi opet silni protiv Netsa za 3:0 u seriji
Utakmica uskoro počinje
Kakvog ćemo Jokića videti večeras?
Nikola Jokić u prva dva meča plej-ofa ima prosek od 28,5 poena (50% iz igre), 10,5 skokova, 4,5 asistencija i jedne ukradene lopte, za 37 minuta na parketu.