Mančester siti – Votford 6:0 (2:0)

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Votford na Vembliju rezultatom 6:0 i osvojili FA Kup Engleske.

Dobrodošli!
Kraj! Sitiju najubedljivija pobeda u poslednjih 116 godina
Evo i 6. gola
87 Het-trik Sterlinga!
De Brujne – Sterling – gol! Siti vodi 6:0...
Drugi gol Sterlinga
85' Bernardo zamalo neprecizan
Nova velika šansa za Siti. Bernardo Silva je imao sve u svojim rukama, ali je njegov udarac sa desetak metara od gola završio na nozi Ketharta, pa je Siti dobio korner.
81' Sterliiiiiiiing! Pukla "petarda" na Vembliju!
Omnipotentni Bernardo Silva probio je po levom boku, ostao sam, a onda poslao loptu ka Sterlingu, koji je samo postavio nogu i povisio na 5:0.
80' Siti čuva loptu, istorija na pomolu
Siti će postati prvi tim u istoriji engleskog fudbala koji je obezbedio domaću "triplu krunu".
73' Nemac umesto Nemca u Sitiju
Ilkaj Gindoan je ogirao možda i poslednji meč u dresu Sitija. Umesto njega na terenu je Liroj Sane.
Gol Brazilca:
68' Gol, gol, gol! Konačno i pogodak za Žezusa!
Konačno gol za Žezusa, koji je do sada asistirao dvaput. Ostao je sam ispred Gomesa, fintirao ga par puta, a onda poslao loptu pored brazilskog čuvara mreže za velikih 4:0.
Gol koji je Sitiju najverovatnije doneo titulu
61' Tačka na i – De Brujneeeeeeee!
Kontranapad Sitija bez greške. Sterling do Žezusa, koji nesebično dodaje do De Brujnea, a Belgijanac predriblava golmana i loptu ubacuje u nebranjenu mrežu protivnika – 3:0!
Promena odluke: Gol ipak Sterlingov
Premijer liga je promenila odluku i drugi gol "građana" dodelila Sterlingu, umesto Žezusu.
53' Votford napada, Delofeu "kratak"
Dobar napad Votforda, ali falio je završni pas. Lopta je išla ka Delofeuu, ali je odbrana Sitija presekla taj pas u poslednjem momentu.
48' Ofsajd! Sitiju poništen gol!
Gabrijel Žezus je bio par metara u ofsajdu i gol glavom koji je postigao mu je poništen. Već je krenuo da se raduje, ali su mu saigrači rekli da pogleda ka pomoćnom sudiji.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Siti "kruzira" do novog trofeja
David Silva u 26. i Gabrijel Žezus u 39. minutu doneli su golove Sitiju, koji je na pragu velike pobede. Najbolju priliku Votford je imao na 0:0, ali je Ederson bio na visini zadatka.
Gol Sterlinga:
Prvi gol Davida Silve posle 27 mečeva
Prekid velikog posta za iskusnog Španca.
38' Kontra Sitija, lako do 2:0!
Izuzento precizan centaršut Bernarda za Žezusa, koji se dobro snašao i proturio loptu pored Gomeša. Sterling je natrčao na tu loptu i praktično ukrao gol Brazilcu.
Pogodak za 1:0
26' Goooool – David Silva!
Siti vodi! Omaleni David Silva je uspeo da nadmudi Ketharta, da se namesti na levu nogu, a onda da pošalje loptu u dalju stativu Gomeša i da donese prednost svojoj ekipi.
Da li je Votford oštećen za penal?
21' "Stršljenovi" hteli penal, Frend im dao žuti karton
Šutirao je Duakure, a Kompani je izblokirao njegov udarac. Izgledalo je kao da je štoper Sitija igrao rukom, ali sudija Kevin Frend nije delio to mišljenje i nije pokazao na belu tačku. Duakure je, usput, dobio žuti karton zbog prigovora.
Najbolja prilika na utakmici
15' Votford opasan iz kontri
Siti ne uspeva da probije bedem Votforda, a "stršljenovi" su veoma opasni iz kontri. Od prilike Perejre nije bilo novih, ali se igra u dosta brzom ritmu
11' Ederson spasao "građane"
Ogromna prilika za Votford. Kontra u kojoj je Roberto Perejra izbio jedan na jedan sa Edersonom. Brazilac mu je sjajno skratio ugao i uspeo da nekako spasi svoj gol!
7' Ređaju se napadi Sitija
Ništa konkretno, za sada, ali se ređaju napadi šampiona Engleske. Gomes dobro anticipira lopte protivnika, a Siti kruži oko kaznenog prostora protivnika i čeka pravu priliku.