Uživo: Čelsi - Mančester junajted

Fudbaleri Čelsija i Mančester junajteda igraju poslednji meč osmine finala FA kupa.

Erera 31' Pogba 45'
  ČEL   MNU
  0 : 2
90' Kraj meča, slavlje Junajteda
Zaslužena pobeda Mančester junajteda nad velikim rivalom. Pobeda je vrednija ako se ima u vidu da Junajted po tradiciji teško pobeđuje na ovom terenu i da je igrao bez Antonija Marsijala i Džesija Lingarda. Za Čelsi ostaju brige, naročito će biti interesantno videti kako će regovati uprava posle drugog poraza od ekipa iz Mančestera u poslednjih nedelju dana.
82' Sari uveo u igru Zapakostu
Očajnički potezi mauricija Sarija. Izveo je iz igre Sezara Aspilikuetu, ušao je Zapakosta. Navijači negoduju.
75' Nova izmena u Junajtedu
Izašao je Huan Mata, ušao je na teren Andreas Pereira.

Photo by Mike Hewitt/Getty Images
73' Izmena i u Junajtedu
Kod gostiju, Ole Gunar Solskjer je izveo sa terena Romelua Lukakua, a uveo je Aleksisa Sanèeza.
71' Izmena u Čelsiju
Izmena kod domaæina, izašao je Mateo Kovaèiæ, a ušao Ros Barkli.
Pogba - gol plus asistencija
64' Odlična šansa za Azara
Eden Azar je sebi stvorio priliku, šutirao je, ali je Erera uspeo da ga izblokira, od svega samo korner. U narednom napadu Junajteda, Ngolo Kante je dobio žuti karton.
60' Čelsi ubrzava tempo
Čelsi je pokušao bržom i angažovanijom igrom u prvom kvartalu drugog dela da učini nešto više ali je odbrana gostiju sprečila sve pokušaje.
55' Šo u poslednji čas sprečio opasnost
Bek Junajteda Luk Šo je intervenisao u poslednji čas ispred Pedra.
51' Matić se izvukao
Nemanja Matić rizikuje da dobije drugi žuti karton. Frend ga je za sada samo upozorio, svaki sledeći prekršaj značiće i put u svlačionicu.
48' Iguain u prilici
Dobra akcija Čelsija, šutirao je Iguain, ali je Smoling izblokirao njegov udarac.
Počelo je drugo poluvreme
Počeo je drugi deo susreta u Londonu, sa centra su krenuli igrači Čelsija.
Poluvreme na "Stamford bridžu"
Briljantno poluvreme za Mančester junajted. reklo bi se da su do dva pogotlka došli iz drugog plana, centaršutevima sa oba boka. Čelsijeva odbrana nije bila na visini zadatka, zasluženo vođstvo "crvenih đavola" posle 45 minuta igre.
45' Gooooool!
Junajted vodi sa 2:0! Centaršut Rašforda sa desne strane odlično je ispratio Pol Pogba, opet je usledio udarac glavom i mreža se zatresla!
31' Gooooooool!
Mančester junajted vodi! Odlična akcija gostiju, Pol Pogba je centrirao sa leve strane, a Ander Erera glavom sa sedam osam metara šalje loptu u mrežu Čelsija - 0:1.
30' Dosta grešaka oba tima
Mirniji period meèa u kojem igraèi noba tima dosta greše u predaji lopte, tako da nema ozbiljnih akcija.
21' Ešli Jang požuteo
Žuti karton i za Ešlija Janga, zaasnio je sa startom na loptu i pokupio Pedra Rodrigeza.
19' Pokušaj Rašforda iz prekida
Markus Rašford je šutirao iskosa sa leve strane iz slobodnog udarca, ali nedovoljno da se iznenadi golman Čelsija.
17' Iguain u šansi
Sezar Aspilikueta je centrirao sa desne strane, skočio je Gonzalo Iguain i šutirao glavom. Čelsi ozbiljno preti golu Junajteda.
15' Matić zaradio žuti karton
Sudija Kevin Frend se mašio za džep. Start Nemanje Matića nad Edenom Azarom okvalifikovao je kao prekršaj za žuti karton.
14' Pokušaj Erere sa distance
Ander Erera je pokuša sa distance, sa 25 metara, ali je Arisabalaga odbranio udarac Španca.
11' Romero dva puta brani
Serhio Romero je na golu Junajteda imao mnogo posla u 11. minutu. Slobodan udarac Davida Luiza je odbio do Pedra, koji je uhvatio volej, ali je Argentinac zaustavio i taj udarac.
9' Prvi šut u okvir gola za Junajted
Nemanja Matić je ubacio loptu pred gol "plavaca", Kris Smiling je šutirao glavom, ali nije bilo problema za golmana Čelsija.
5' Miran početak utakmice
Dosta oprezan početak oba tima. U prvih pet minuta nije bilo ozbiljnijih prilika.
Ovo su timovi koje su izveli na teren Sari i Solskjer
Dobrodošli u LIVE BLOG!
Dobrodošli! Čelsi i Mančester junajted odlučuju večeras ko će biti poslednji četvrtfinalista FA kupa Engleske.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.