1/4 finale: M. Siti – Atletiko 1:0; Benfika – Liverpul 1:3

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Atletiko Madrid (1:0), u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti mečeve u Mančesteru i Lisabonu.
KRAJ U LISABONU!
Liverpul pobedio Benfiku rezultatom 3:1.
KRAJ U MANČESTERU!
Pobeda Sitija nad Atletikom 1:0.
88' Gooool! Liverpul stavlja tačku na meč!
Liverpul vodi na "Da Lužu" 3:1.

Strelac je Luis Dijaz.

EPA-EFE/PETER POWELL
82' Liverpul imao šansu da sve reši
Ponovo je Luis Dijaz propustio šansu da se upiše u strelce.
83' Gužva
Korea je napucao loptom u lice Griliša zbog čega se napravila gužva.

Stvorila se gužva, koja je brzo bila "raščišćena".
80' Nova šansa za Siti
De Brujne je posle povratne lopte Silve šutirao, ali je gol spasao Savić, dobrim postavljanjem i intervencijom.
79' Siti čuva vođstvo
Za sada uspevaju da pas igrom kontrolišu igru.

To čini i Liverpul u Lisabonu, gde "redsi" imaju prednost od 2:1.
Gol De Brujnea
70' Goooooool! Siti "probio" Atletiko!
Strelac je Kevin de Brujne.

Sjajan pas kroz noge Reinalda poslao je rezervista Fil Foden, a Belgijanac je rutinski realizovao ovu šansu, poslavši loptu pored nogu Oblaka.
Gvardioline promene
Griliš zamenio Sterlinga, Gabrijel Žezus Gindoana, a Foden Mareza.
67' Ponovo nema penala
De Brujne je uposlio Sterlinga, koji nije mogao do lopte, pošto je pao posle duela sa rivalom.

Kovač je opet samo odmahnuo rukom.
64' Pokušaj Laporta
Šutirao je Francuz glavom posle centaršuta.

Bio je tek nešto bliži nego u prvom poluvremenu.
60' Alison brani
Brazilac je bio siguran posle udarca Evertona.

Benfika želi potpuni povratak protiv Liverpula.
Trostruka promena Simeonea
Izlaze Koke, Grizman i Ljorente.

Ulaze Korea, De Pol i Kunja.
Gol Njunjesa
55' Dobar Oblak!
De Brujne je šutirao iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, ali je Oblak intervenisao.

Slovenac nije uhvatio loptu, ali ju je spretno nogom izbacio iz peterca.
49' Goooool! Benfika smanjila protiv Liverpula!
Darvin Njujes je iskoristio lepo dodavanje Silve i savladao Alisona.
51' Nova kontra Atletika
Opet su gosti dobro istrčali, ali je ponovo falio završni pas.

Ovoga puta Ljorente nije uspeo da proigra saigrače.
47' Pretnja
Gindoan je dobio loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao, ali ga je Koke dovoljno omeo da lopta ode u korner.

Posle udarca iz ugla, "pukla" je kontra, međutim, Grizman nije poslao upotrebljiv pas posle istrčanih više od 50 metara.
Počelo drugo poluvreme
Prvo u Mančesteru, a onda i u Lisabonu.
POLUVREME U LISABONU!
Liverpul krupnim koracima ide ka pobedi na "Da Lužu" i posle prvih 45 minuta ima prednost od 2:0.

Najpre je Ibrahima Konate pogodio glavom posle kornera u 17. minutu, da bi u 34. Mane bio strelac posle sjajne akcije Aleksandera-Arnolda i Luisa Dijaza.
POLUVREME U MANČESTERU!
Nije bilo golova na "Etihadu" tokom prvih 45 minuta.

Atletiko igra tvrdo, defanzivno, organizovano, dok Siti ne uspeva da iz velikog poseda napravi nešto konkretno.
39' Liverpul umalo dotukao Benfiku
Šut Luisa Dijaza je prohujao pored stative.
40' Siti tražio penal
De Brujne je pao u šesnaestercu gostiju, ali je Kovač odmahnuo rukom.

Felipe ga je samo zagradio. Dobra procena rumunskog sudije.
Gol Manea
34' Gooooool! Liverpul duplirao vođstvo!
Sjajna akcija "redsa" na "Da Lužu".

Aleksander-Arnold je poslao hirurški preciznu dugu loptu do Luisa Dijaza, koji je iz prve glavom proigrao Manea, kome nije bilo teško da postigne gol.
34' Bez pravih šansi na "Etihadu"
Atletiko se i dalje umešno brani, a čak i kada imaju loptu u svojim nogama, gosti kao da ne žele mnogo da idu napred.

Siti ima kontrolu, ali ne uspeva da stvori pravu šansu.

Njihovi šutevi ili su bili izblokirani ili su završavali pored gola.
24' Dve šanse u Lisabonu
Prvo je Everton zapretio Alisonu, da bi Luis Dijaz oprobao udarac na drugoj strani, ali je Vlahodimos intervenisao.
22' Novi pokušaj Sitija
Ilkaj Gindoan je šutirao sa distance, ali je lopta otišla daleko pored gola.
Gol Konatea
17' Gooooool! Liverpul vodi u Lisabonu!
Strelac je Ibrahima Konate, koji je posle kornera Roberstona, bio najviši u skoku i glavom postigao gol.
13' Liverpul imao prvu šansu
Keita je šutirao, ali je Vlahodimos odbranio.
12' De Brujne izblokiran
Lopta posle udarca Belgijanca jednostavno nije imala gde da prođe.

Samo korner za domaće.
9' Moglo je da bude opasno
Kanselo je šutirao iz daljine, ali je lopta na putu ka Oblaku, zaustavljena od strane defanzivaca gostiju.
6' Mirno
Mančester siti ima kontrolu na startu duela, dok Atletiko očekivano pozicioniran na svojoj polovini.