6. kolo: Juventus – Malme 1:0, Zenit – Čelsi 3:3

Prve dve utakmice Lige šampiona u sredu donele su nam veliku dramu i konačan rasplet u grupi H.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti dešavanja iz Torina i Sankt Peterburga u raspletu grupe H Lige šampiona.
Kraj i u Sankt Peterburgu!
Zenit je odigrao za Juventus.
90+4' GOOOOOOL!
Zenit stiže do 3:3!

Ovo sve menja sada i Juventus je ponovo prvi!
Gotovo je u Torinu!
Igraće se još šest minuta nadoknade u Sankt Peterburgu.
85' Čelsi je uspeo!
Timo Verner donosi novu prednost prvaku Evrope.

VAR je proveravao njegovu poziciju i potvrdio da je gol priznat.

Sada je Čelsi prvi na tabeli, a Juventus pada na drugu poziciju.
84' Pulišić centrira za Vernera
Zahvatio je Nemac loptu glavom, ali nedovoljno jako i lako je lopta došla do naručja Keržakova.
80' Još 10 minuta
Čelsi mora da napadne pobedu, a konstantno se brani jer Zenit pokazuje mnogo veću želju da trijumfuje.

Nižu se korneri na polovini "plavaca":

EPA-EFE/Anatoly Maltsev
71' U Torinu i dalje 1:0
Mois Kin je imao dve šanse da prelomi meč, ali je u prvom navratu golman intervenisao, a u drugom je bio neprecizan.
71' Kako brani Kepa Arizabalaga!
Klaudinjo je tukao glavom ponovo, ali je španski čuvar mreže načinio spektakularnu odbranu.
67' Zenit ne odustaje
Ponovo je ruski tim krenuo u napade nakon izjednačenja.
62' Kakva akcija Čelsija – 2:2!
Školski su odigrali najpre Barkli i Verner, a potom i Verner za Lukakua koji je pogodio praznu mrežu.

Evo drame ponovo!
58' Rabio propušta veliku priliku za Juventus
Francuz je šutirao za malo pored gola.
53' Barkli je zagrejao dlanove Keržakova
Deluje da je Čelsi nešto ofanzivniji u nastavku utakmice.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO
Nastavljene su utakmice!
Podsetimo, Juventus je za sada prvi, a Čelsi drugi na tabeli grupe H.
Poluvreme u obe utakmice
Iako od 2. minuta nije izgledalo tako, trenutno je situacija takva da bi Juventus bio prvi, a Čelsi drugi na tabeli.

Čelsiju je potrebna pobeda u Sankt Peterburgu, ako žele uslovno rečeno lakšeg rivala u osmini finala.
45' Novi zicer za Zenit!
Skinuo je čistu priliku Azmunu rezervni golman Čelsija Kepa Arizabalaga.

To mu je drugi zicer u prvom poluvremenu kojim je spasao svoj tim i većeg zaostatka.
42' Zenit je preokrenuo rezultat za samo pet minuta!
Azmun donosi vođstvo ruskom timu u ostavlja Tomasa Tuhela vidno u šoku.

VAR je potvrdio da je gol regularan.
38' Izjednačenje u Sankt Peterburgu!
Klaudinjo je pogodio glavom, što i nije baš specifično za njega.

Zasluženo izjednačenje Zenita.
34' Uzvraća Čelsi propuštenom šansom
Mejson Maunt je mogao da duplira vođstvo "plavaca", ali se istakao i golman na drugoj strani, Mikail Keržakov.
27' Šansa za Zenit
Malkom je imao veliku priliku, ali je golman Čelsija Kepa Arizabalaga odbranio.

18' Juventus vodi!
Mois Kin je strelac posle lepog prodora Bernardeskog.
16' Malme za sada dobro stoji protiv Juventusa
Favorit ne uspeva da naplati terensku inicijativu.
10' Teren na "Alijanc stadionu" ne izgleda najbolje
Razlog je taj što je u toku dana u Torinu padao sneg.
6' Prva velika prilika za Juventus
Treći udarac "stare dame" ka golu Malmea, ali prvi ozbiljniji.

Mois Kin je šutirao, ali pogodio spoljni deo mreže.