4. kolo: Liverpul – Atletiko 2:0, Lajpcig – PSŽ 2:2

Kompletirano je 4. kolo Lige šampiona, a u najvećem derbiju Liverpul je lako savladao Atletiko Madrid rezultatom 2:0 (2:0).

Dobrodošli!
Preostalih šest utakmica 4. kola Lige šampiona mogle bi da donesu rasplete u grupama A, B, C i D.

EPA-EFE

EPA/EFE
Kraj i u Lajpcigu!
Na kraju, po svemu viđenom, zaslužen bod "bikova" protiv PSŽ-a.
Veoma zanimljivo veče je za nama u Ligi šampiona
Marko Grujić je asistirao za bod Porta, Dušan Tadić postigao gol za preokret Ajaksa, Liverpul je u derbiju nadigrao Atletiko, a Lajpcig zasluženo odoleo i ukrao bod PSŽ-u.

Mi smo uživali, a nadamo se i vi uz B92.net.
90+2' Lajpcig stiže do izjednačenja!
Dosuđen je još jedan penal za domaće koji je ovog puta izveo Soboslaj.

Donaruma je ponovo pročitao stranu, ali nije uspeo da odbrani još jedan jedanaesterac.
90+3' Mančester siti stiže do 4:1
Gabrijel Žesus je postigao gol i potom je utakmica protiv Klub Briža završena.
90+2' Šerif je stigao do utešnog gola
Dao ga je Traore u drugom minutu nadoknade, a potom je i odsviran kraj ove utakmice.
Inter stiže do 3:0
Aleksis Sančes se upisao u listu strelaca.
83' Preokrenuo je Ajaks!
Sebastijan Aler se "nadovezao" na gol Tadića i doneo 2:1 timu iz Amsterdama.

Nije mogao da izdrži Dortmund sa igračem manje celih sat vremena.
72' Gol Dušana Tadića!
Izjednačio je u Dortmundu tako što je na drugoj stativi dočekao centaršut i smestio loptu u mrežu.

Tom prilikom imao je blizak kontakt sa stativom i bilo je bolno.

Nadamo se da se nije povredio, što bi bilo pogubno pred duel Srbije protiv Portugalije u poslednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
73' Mančester siti stiže do 3:1
Rahim Sterling se upisuje u listu strelaca.
66' Inter je slomio otpor Šerifa
Škrinijar duplira prednost prvaka Italije.
57' Poništen gol Luisa Suaresa!
Mogao je Suares da donese dramu na "Enfildu", proslavio pogodak, ali je VAR pokazao da su prethodno trojica igrača Madriđana bili u nedozvoljenoj poziciji.
57' Sporting izbrojao do četiri
Sarabija donosi 4:0 u Lisabonu.
54' Marez dovodi Mančester siti ponovo u prednost
Isplatila se ofanziva tima Pepa Gvardiole.
52' Liverpul propušta dve velike prilike
Salah, pa Matip, ali nikako na dođe Liverpul do trećeg pogotka.
54' Inter probija odbranu Šerifa!
Učinio je to Marcelo Brozović.
48' Liverpul umalo do 3:0
Diogo Žota je drugi put zatresao mrežu Atletika, ali je bio u malom ofsajdu koji je konstatovao VAR sistem.

EPA-EFE/FILIP SINGER

EPA-EFE/Peter Powell

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL
Poluvreme
Vrlo zanimljive utakmice pratimo širom Evrope, izuzev možda Tiraspolja gde Šerif i Inter još uvek nisu zatresli mrežu.
42' Sporting već sada rešava sve dileme
Čak 3:0 je u Lisabonu.

Treći gol postiže Paulinjo.
40' PSŽ preokrenuo u Lajpcigu!
Ponovo, Vajnaldum i ponovo milimetarski je izbegnut ofsajd.
39' Sporting duplira prednost protiv Bešiktaša
Ponovo je strelac Gonkalveš, ali ovog puta iz igre.
35' Crveni karton i na "Enfildu"
Felipe ga dobija i ostavlja Atletiko sa igračem manje u Liverpulu.

Tamo domaćin vodi rezultatom 2:0.
29' Crveni karton za Matsa Humelsa
Prelako su "milioneri" ostali sa desetoricom protiv Ajaksa.
36' Vodi Borusija Dortmund!
Marko Rojs koristi penal i dovodi domaćina, koji ima igrača manje, u prednost.
30' Sporting je poveo protiv Bešiktaša
Gol je postigao Gonkalveš iz jedanaesterca.
21' Liverpul duplira prednost!
Sadio Mane je izveo minijaturu i dupli pas sa Aleksanderom-Arnoldom i doneo je 2:0 Liverpulu.
21' Izjednačuje PSŽ!
Mbape je izbegao ofsajd zamku i asistirao Vajnaldumu koji je poravnao rezultat.
18' Odmah izjednačuje Klub Briž na "Etihadu"
Autogol postiže Džon Stouns.

Moraće "građani" mnogo više da se potrude.
16' Vodi i Mančester siti
Strelac prvog gola na "Enfildu" je Fil Foden.
13' Liverpul vodi protiv Atletika!
Strelac je Diogo Žota.

Neverovatno, ali ponovo trese mrežu glavom.
12' Donaruma je odbranio penal!
Andre Silva je pročitan!
11' Penal za Lajpcig!
Danilo je sa leđa oborio Ekberga i dobio "samo" žuti karton.
8' GOOOOOOL!
Prvi gol u večernjem terminu Lige šampiona postiže Lajpcig protiv Pari Sen Žermena.

Strelac je Nkunku, dete Parižana koje nikada nije skrivalo emocije prema njima i zato nije proslavio ovaj gol.

Veliku grešku prethodno je napravio Anhel di Marija prilikom dodavanja ka Ašrafu Hakimiju.