4. kolo: Milan – Porto 1:1 (0:1), Real – Šahtjor 2:1 (1:1)

Fudbaleri Milana uspeli su da dođu do prvog boda u ovogodišnjoj Ligi šampiona remijem protiv Porta na "San Siru" – 1:1 (0:1).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti dešavanja iz prve dve utakmice današnjeg programa u Ligi šampiona, iz Milana i Madrida.
Kraj i na "San Siru"
Reklo bi se zaslužen remi Milana i Porta, po svemu viđenom u "gradu mode".
U Milanu se igra još tri minuta nadoknade.
Utakmica u Madridu je završena
Pobedom Reala rezultatom 2:1.
83' Poništen gol Ibrahimoviću
Jer je Ernandes bio u ofsajdu.
77' Milan juri preokret
U igru je ušao i Zlatan Ibrahimović.
80' Luka Jović ulazi u igru
Karlo Ančeloti je pružio priliku Srbinu umesto dvostrukog strelca Karima Benzeme.
75' Stepanenko propušta priliku za novo izjednačenje
Njegov udarac otišao je malo iznad prečke.
68' Milan mnogo bolji u drugom poluvremenu
Okuražio se posle postignutog gola.
61' GOOOOOOL!
Evo izjednačenja u Milanu!

Posle slobodnog udarca Salemakersa, pa pokušaja Žirua, odbitak je u mrežu gotovo iz mrtvog ugla smestio Pjer Kalulu, igrač koji je ušao u igru na poluvremenu.

No, kako je lopta na putu ka golu zakačila Mbembu, piše se autogol defanzivca Porta.
56' Prečka!
Otavio je pogodio okvir gola udarcem glavom.
Ogroman jubilej Madriđana!
Dva gola Benzeme na ovoj utakmici bila su 1000. i 1001. gol u evropskim takmičenjima u istoriji Reala.
61' GOOOOOL!
Spektakularna akcija Reala i gol, a koga drugog, nego Karima Benzeme!
52' Šansa za Leaa
Pokušao je da obiđe golmana, ali je promašio.

Ispostavilo se da je bio u malom ofsajdu.
52' Kasni početak na "San Siru"
U Madridu se uveliko igra, dok je u Milanu tek sada počelo drugo poluvreme
Čini se da se Davide Kalabrija povredio u finišu prvog dela.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

EPA-EFE/Kiko Huesca

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

45' Šansa za Milan, ali Salemakers je loše šutirao
Išao je napad preko Leaa na levoj strani, a sa desne se ubacio Belgijanac koji je očajno reagovao u izglednoj situaciji.
43' Mogao je Šahtjor do potpunog preokreta!
Fernando je imao sjajnu šansu za drugi gol u razmaku od pet minuta, ali je Kurtoa ovog puta odbranio.
Poluvreme!
Marko Grujić je centralna figura utakmice u Milanu, jer je i oteo loptu i asistirao kod jedinog gola, četiri puta kasnije ugrozio gol rivala i dominira na sredini terena.

Njegovo ime i prezime najčešće se moglo čuti u prenosu.
39' GOOOOOL!
Izjednačuje Šahtjor u Madridu.

Fernando je zakucao loptu u mrežu posle veoma lepe akcije.
32' Velika šansa za Šahtjor u Madridu!
Fernando je promašio priliku koju mu je pripremio Mudrik.
33' Šansa za Žirua!
Odličan pokušaj Francuza, ali još bolja odbrana Dioga Košte.

Rasplamsala se borba u Milanu.
32' I još jednom Grujić, pardon, dva puta!
Ponovo je pokušao glavom i ponovo Tatarušanu brani!

U nastavku akcije probao je i nogom, ali još jednom je Rumun bio bolji.

Sve se za sada vrti oko srpskog reprezentativca, asistenta za jedini gol do sada u Milanu.
25' Ponovo Grujić preti glavom
Precizno, ali nedovoljno jako. Jedva je ovo "izvadio" iz gola Tatarušanu.
20' Real kontroliše meč u Madridu
Pokušao je Luka Modrić još jednom, ali je golman ukrajinskog tima ponovo intervenisao.
18' Šansa za Marka Grujića!
Odlično je skočio i tukao glavom, ali je Tatarušanu ovog puta bio uspešniji.
14' GOOOOOL!
Vodi Real posle velike greške odbrane Šahtjora!

Marlon je poklonio loptu Vinisijusu, a on je odmah proigrao Benzemu i Francuz je pogodio praznu mrežu.
5' Luka Modrić propušta dobru šansu za Real
Trubin je bio uspešniji u ovom duelu.
10' Stativa u Madridu!
Pogađa je Šahtjor, tačnije, Alan Patrik.
U startnoj postavi Porta je Marko Grujić.
6' GOOOOOL!
Porto već vodi na "San Siru".

Marko Grujić je asistent, a Dijas strelac za vođstvo Porta.

Srpski vezista je oteo loptu Benaseru, a Turpan nije svirao prekršaj, te je u nastavku akcije namestio gol svom napadaču.

Stefano Pioli je bio besan na francuskog sudiju, ali odluka nije promenjena ni VAR asistencijom.