1/8 finala: Barselona – PSŽ 1:4 (1:1); Lajpcig – Liverpul 0:2 (0:0)

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su na gostovanju Barselonu sa 4:1, dok je Liverpul bio bolji od Lajpciga sa 2:0.

Dobrodošli!
Pratićemo zajedno dešavanja iz Barselone i Budimpešte.
KRAJ
Liverpul bolji od Lajpciga, a PSŽ od Barselone.
85' Gooooool!
Sjajna kontra gostiju.

Draksler je vukao loptu, dodao Mbapeu, koji je pogodio drugi ugao Ter Štegena i upisao het-trik.

Potom Barse.

EPA
82' Poigravanje Navasa
Neverovatno.

Kostarikanac je "cimao" Grizmana, pokušao da doda loptu saigraču, ali je tom prilikom pogodio Grizmana u nogu.

Lopta je završila malo pored gola.
80' Mirniji period
Pari Sen Žermen je spustio gas i inicijativu prepustio Barseloni.

U Budimpešti Liverpul lagano održava dva gola prednosti protiv Lajpciga.
70' Goooooool!
PSŽ razbija Barsu, 3:1.

Paredes je centrirao, Ken pobegao Lengleu, a onda glavom savladao Ter Štegena.
68' Ponovo Ter Štegen
Mbape je bio blizu het-trika. Golman domaćih briljira i najzaslužniji je što je razlika samo jedan gol.
65' Mbapeeeeee!
Florenci je lepo istrčao, vratio loptu u sredinu šesnaesterca, gde Mbapeu nije bilo teško da još jednom savlada Ter Štegena.
58' Goooool!
Mane duplirao prednost Liverpula, 2:0.

Sličan gol. Novi kiks odbrane Lajpciga, tačnije Mukielea, kaznio je Sadio Mane rutinskom realizacijom.

EPA
53' Goooool!
Vodi Liverpul!

Salah je kaznio očajno dodavanje Sabicera ka Klostermanu i doneo vođstvo svojoj ekipi.
50' Uh...
Mojza Ken je šutirao, lopta je zakačila jednog protivničkog igrača, da bi Ter Štegen sjajno reagovao i sprečio preokret.
47' Lajpcig umalo do gola
Kristofer Nkunku je imao šansu "1 na 1", ali je golman Liverpula Alison zaustavio taj udarac.
47' Mbape prvi pokušao
Raspoloženi Mbape je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola Ter Štegena.
45' Počelo je drugo poluvreme
I u Barseloni i u Budimpešti.
POLUVREME
Zanimljivih 45 minuta su iza nas.

Na Kamp Nou strelci su bili Mesi i Mbape, dok su u Budimpešti najbliži golu bili Olmo i Salah.
45' Ikardi promašio
Mbape je centrirao iz kornera, Ikardi je skočio, šutirao glavom pored stative.
38' VAR u Budimpešti!
Liverpulu je poništen gol.

Razlog: Maneu je pre centaršuta lopta pobegla u gol-aut. Uzalud je Firmino pogodio mrežu Gulačija.
38' Ponovo brani Ter Štegen
Mojza Ken je šutirao iz okreta, ali je Nemac oprezan.

Samo korner za goste.
37' Ređaju se šanse
Grizman je istrčao kontranapad, uputio udarac sa leve strane iskosa, ali je lopta prozujala pored stative gola koji čuva Kejlor Navas.
35' PSŽ zamalo do preokreta
Kurzava je šutirao kroz noge Pikeu, ali je reflekse pokazao Ter Štegen.
32' Robertson umalo iz velike daljine
Endi Robertson je pokušao sa 40 metara da iznenadi istrčalog Gulačija, ali ništa od pogotka.
32' Goooool!
Sjajna akcija PSŽ-a i izjednačenje, 1:1.

Kurzava, Verati, a onda i dribling Mbapea, lako je izbacio Lenglea i onda levom nogom pogodio mrežu Ter Štegena.
Mesi siguran
29' Nova prilika za Barselonu
Malo je falilo da domaći u potpunosti nokautiraju Pari Sen Žermen.

Mesi je prošao, a Dembele slabo šutirao.
28' Gooool!
Mesi je zakucao loptu u gornji desni ugao Kejlora Navasa.
26' Penal!
Za Barselonu!

De Jong je sapleten od strane Kimpembea.

Gledao se VAR i nije bilo dileme...
24' Mane...
Posle centaršuta je udarac sa pet metara uputio Mane, ali je lopta otišla preko prečke.
19' Zicer Ikardija
Morao je bolje Argentinac.

Traljavo je šutirao, lopta je prošla pored Ter Štegena, ali je jedan defanzivac Barse otklonio opasnost.
15' Liverpul zapretio
Salah je imao dobru šansu, izašao "1 na 1", ali je Gulaši dobro intervenisao.

EPA
14' Prva šansa za Barsu
Grizman je šutirao.

Nije bila idealna situacija, u padu je pokušao, ali neuspešno.
10' Lajpcig oštar na startu
Dva žuta kartona za "domaće". Javne opomene su dobili Haidar i Mukiele.
6' Stativa!
Dani Olmo je šutirao glavom, ali je pogodio samo desnu stativu gola Liverpula.
4' Liverpul ima kontrolu
Ekipa Jirgena Klopa drži loptu u svojim nogama na startu susreta u Budimpešti.
1' Prvo uzbuđenje
Istrčao je mladi napadač gostiju Mbape, Ter Štegen loše ispucao, ali je njegova greška ostala nekažnjena.
1' Utakmice su počele!