6. kolo: Real - Borusija (M) 2:0 (2:0), Inter - Šahtjor 0:0

Fudbaleri Reala pobedili su u B grupi Lige šampiona Borusiju Menhengladbah sa 2:0 (2:0), dok na meču Intera i Šahtjora nije bilo golova.

Benzema 9, 32
  RMD   BOR
  2 : 0

INT   ŠAH
  0 : 0
90+8' Konačno kraj, Inter je završio takmičenje u Evropi
Završeno je i u Milanu, 0:0. Inter kao poslednji neće igrati u nastavku evro takmičenja, a Šahjtoj ide u Ligu Evrope kao treći u grupi.
90+6' Još se igra u Milanu...
U Madridu je sve gotovo, Real je pobedio sa 2:0. Šesti minut nadoknade u Milanu, može li se nešto promeniti?
90+2 Šansa za Eriksena!
Auuuu, šta je Anatolij Trubin sad odbranio! Eriksen je pokušao sa 16 metara, ali je golman Šahtjora čudesno odbranio i sprečio da Inter dođe do toliko željenog gola.
90' Benzema juri het-trik
Ponovo Benzema u prilici, ali neće ga het-trik večeras, i pored sjajne partije.

Igraju se dva minuta nadoknade.
88' Aleksis Sančez, umalo gol!
Pokušao je Aleksis Sančes, ušao je nedavno u igru i glavom je uputio udarac sa 11 metara, ali je lopta završila za malo preko prečke!
Interu baš ne ide...

Photo by Marco Luzzani/Getty Images)
86' Finiš mečeva
Real ima sve pod kontrolom, ali Inter čak ne može da dođe ni do šanse u finišu i gola koji bi mu značio mnogo u ovom trenutku.
78' Stativa spasla Borusiju
Maločas prečka Benzeme, sada Stativa koju je snažnim udarcem sa desetak metara uzdrmao Vaskez. Borusija je večeras potpuno nadigrana i razbijena, pravo je čudo da je samo 2:0.
Sve manje vremena za Inter
73' Kakva šansa za Real!
Serhio Ramos je glavom pokušao sa 11 metara, Zomer je jedva odbranio, na odbijenu loptu je natrčao Karim Benzema i pogodio prečku! Neverovatna šansa Francuza za het-tzrik.
69' Real umalo da povede 3:0
Pokušao je Rodrigio na asistenciju Modrića, šutirao je iz okreta sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta za kojih desetak centimetara prošla kraj desne stative.
64' Majkon... Zamalo
Šahjtjor je mogao da povede u Milanu. Majkon je šutirao u levi ugao gola Intera, ali je Handanović bio na mestu.
65' Konačno da Borusija pripreti
Alesan Plea je šutirao iskosa sa leve strane, ali u spoljni deo mreže. Utisak je da je mogao i bolje.
63' Odličan šut Krosa
Pokušao je Toni Kros levom nogom, usledio je udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je Zomer "izvadio" loptu iz gornjeg desnog ugla. Od svega, samo korner za Real. Odlilna prilika.
Lukaku sve opasniji

Photo by Marco Luzzani/Getty Images
53' Lukaku opet u šansi, istakao se Trubin
Prekid za Inter, Lukaku je sjajno skočio i ponovo zahvatio loptu glavom. Išla je u desne rašlje, ali je Trubin ponovo neverovatno reagovao i sprečio vođstvo Italijana.
50' Konačno se probudio Lukaku
Romelu Lukaku je zahvatio loptu glavom, ali je Trubin bio na mestu. Ostaje 0:0 na "Meaci".
49' Akcije Reala kao pod indigom
Akcije Reala su kao pod indigom. Tako je bilo kod prvog i drugog gola, a u 49. minutu sve na isti način, centaršut sa desne strane, udarac Benzeme glavom u donji levi ugao, ali je Zomer sada uspeo da odbrani.
46' Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme na oba meča
Poluvreme na oba stadiona - Real vodi sa 2:0 protiv Borusije, dok u Milanu nema golova.

U osoj situaciji, Real je prvi, Borusija druga... Ipak, očekuje nas još uzbudljivih 45 minuta.
Benzema često daje golove glavom
43' Poništen gol Modrića
Rano se poradovao Luka Modrić. Postigao je gol, ali je u prethodnom delu akcije bila ofsajd pozicija, tako da je sudija poništio pogodak.

Real kontroliše igru, Borusije sa ovakvom igrom nema šta da traži.
41' Sjajni Trubin
Samo minut kasnije, šansa na drugoj strani, za Inter. Lautaro Martines je zahvatio loptu glavom, golman Trubin je refleksno reagovao i odbranio udarac Argentinca.
40' Šahtjor pripretio
Dodo je pokušao da iznenadi golmana Intera, odlično je šutirao, ali je Handanović bio na mestu. Propala je najbolja prilika za goste iz Donjecka.
39' Modrić pogodio stativu!
Umalo da Real povede sa 3:0. Lepa prilika za Modrića koji je dobro šutirao sa nekih sedam metara, ali je pogodio samo stativu!
36' Vitao izašao zbog povrede
Prinudna izmena u timu Šahtjora. Vitao se povredio umesto njega na terenu je Davit Kočalova.
Drugi gol Benzeme
32' Goooooooool!
Ponovo Benzema, Real vodi sa 2:0.

Rodrigo je oslično centrirao sa desne strane, Benzema neometan u petercu, zahvatio je loptu glavom i prosledio je u mrežu!
23' Inter umalo da povede
Stefan de Fraj je imao šansu za Inter. Dokopao se lopte posle kornera, šutirao, ali je izblokiran u poslednji čas.
25' Velika šansa za Borusiju!
Odličan napad Borusije, lopta je stigla do Alesana Plea, on je pokušao da sa nekih šest metara prebaci golmana Reala Kurtou, ali je za malo bio neprecizan. Borusija je lako mogla da izjednači.
Miruju mreže u Milanu

22' Novi pokušaj Benzeme
Karim Benzema je pokušao udarcem iskosa sa leve strane, pogodio je nekog od igrača Borusije, od svega samo korner.
17' Zatišje u Milanu
Posle te prečke Lautara Martinesa iz sedmog minuta, nema većih uzbuđenja na meču u Milanu.
Vodeći gol Reala
9' Goooooooooool!
Real je poveo protiv Borusije! Lukas Vaskez je sjajno centrirao, skočio je Benzema i sa nekih devet metara glavom smestio loptu u mrežu, 1:0!
7' Martines pogodiio prečku
Prva velika šansa na "Đuzepe Meaci" i to za Inter. Lautaro Martines je imao veliku priliku, ali je pogodio prečku!
3' Prvi napad Reala
Žestok presing Reala od početka. Opsedaju kazneni prostor Borusije, na kraju je Modrić centrirao u peterac, ali je golman Borusije imao lak zadatak.
Mečevi počinju svakog časa
Sve je spremno za početak mečeva u Grupi B.
Timovi Intera i Šahtjora
Real ima zanimljiv rekord
Madriđani nikada nisu uspeli da ne prođu iz grupne faze takmičenja u nokaut fazu, to je zaista impresivan skor. Da li će nastaviti seriju, videćemo večeras.
Timovi Reala i Borusije
Madriđani su spremni
Real ili Borusija? Ko će dalje?
Brojne kalkulacije
Kalkulacija je mnogo, najbolje je da sve prepustimo glavnim akterima da na terenu reše ko će nastaviti takmičenje u eliti.

Real igra kod kuće i to je njegova šansa, ali i Borusija vidi svoju šansu, posebno jer tim Zinedina Zidana posrće ove sezone na svim frontovima.
Veče raspleta u B grupi
Poslednji okršaji u B grupi Lige šampiona daće konačan odgovor ko će u nokaut fazu Lige šampiona, a ko kao trećeplasirani tim ide u nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Real je domaćin Borusiji iz Menhengladbaha, a Inter ekipi Šahtjora iz Donjecka.