Lokomotiva – Salcburg 1:3 (0:2)

Fudbaleri Salcburga su nadigrali Lokomotivu u Moskvi u 5. kolu grupe A Lige šampiona i pobedom od 3:1 (2:0) gotovo obezbedili plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Kraj!
Završene su utakmice i u Moskvi i u Kijevu.

Marko Nikolić će morati da napravi čudo ako želi da nastavi u Ligi Evrope, a Real je doživeo novi "šamar" od Šahtjora i sada mu visi plasman u dalju fazu Lige šampiona.
90' Igraće se još četiri minuta u Moskvi.
88' Velika, verovatno i poslednja prilika za Lokomotivu
Dmitri Ribčinski je bio u šesnaestercu, ali je izblokiran.
82' Šahtjor udara novi šamar Realu!
2:0, Solomon iz nove kontre Ukrajinaca!
81' Novi "hladan tuš" za Lokomotivu!
Nakon Rajkovića, ogromnu grešku napravio je i Murilo, koji je poklonio loptu Adijemiju i on je to iskoristio.

Toliko su se namučili da dođu do gola i olako dozvolili rivalu da ponovo dođe do dva gola prednosti.
79' Mirančuk je bio siguran izvođač penala
Biće drame u završnici utakmice u Moskvi.
77' Penal za Lokomotivu!
Ze Luis je oboren od strane Ramalja.
70' Još 20 minuta do kraja
Lokomotiva i Real u podređenom položaju.
64' U Moskvi je pao ritam
To u ovoj situaciji mnogo više odgovara Salcburgu koji ima sigurnu prednosti i treće mesto u grupi "u džepu".
Šta li je mislio Varan u ovoj situaciji...
57' Šahtjor vodi protiv Reala!
Real je napadao, a Šahtjor poveo posle jednog od retkih napada.

Dentinjo je iskoristio veliki propust Rafaela Varana.
55' Može li Lokomotiva da se vrati?
Mirančuk je malo pokrenuo Ruse i izbalansirao stanje stvari na terenu.

Napada se i preko Ignatjeva, ali za sada bez rezultata.
48' Zicer za Salcburg
Opet greška na sredini i odmah kreće munjevita kontra gostiju.

Koita je išao na Ćorluku, lako se namestio na šut levom nogom, ali je promašio.
Nastavljene su utakmice
Marko Nikolić je napravio trostruku izmenu na početku drugog poluvremena.

U svlačionici je ostavio direktnog krivca za drugi gol, Rajkovića, umesto koga je ušao Vladislav Ignjatjev.

Izašao je Listcov, a ušao Anton Mirančuk, dok je umesto Lisakoviča u igru Maksim Muhin.

Photo by EPA-EFE/Sergey Dolzhenko
Beriša postiže drugi gol, Rajković u pozadini "debelo" kasni posle dve greške koje je napravio.

Photo by EPA-EFE/Maxim Shipenkov
Poluvreme na obe utakmice!
I dok se u Ukrajini ništa nije promenilo, i dalje je 0:0, u grupi A je došlo do preokreta na tabeli.

Salcburg vodi sa 2:0 i pobedom bi prestigao Lokomotivu, te sebi najverovatnije obezbedio dalji nastavak sezone u Ligi Evrope.

Na trenutnoj "uživo" tabeli Austrijanci imaju 4, a Rusi 3 boda.
41' Kazna za Lokomotivu, Salcburg duplira vođstvo!
Dve velike greške u razmaku od 4-5 sekundi je napravio Slobodan Rajković na sredini terena.

Odmah je usledio prelep pas iz prve Koite za Berišu, a on lako rešava situaciju jedan na jedan.
39' Kakve dve prilike za Lokomotivu!
Najpre je Murilo šutirao, a Ramaljo spasio pogodak na gol-liniji, a onda nakon desetak sekundi je i Ze Luis tukao, a Cican Stanković odbranio.

Probudila se i publika na stadionu.

35' Salcburg želi da duplira prednost
Koita je bio u šansi.

Lokomotiva se polako urušava u poslednjoj liniji.
Posle pola sata igre Lokomotiva je bez prave prilike
Nešto će Nikolić morati da promeni.
28' Vodi Salcburg!
Pao je bedem Marka Nikolića.

Konstantno je napadao austrijski tim i iz trećeg pokušaja je mrežu zatresao Mergim Beriša.

Trajala je pauza nekoliko minuta jer se gledao VAR.

Međutim, procenjeno je da je Beriša bio u dozvoljenoj poziciji.

Zasluženo vođstvo gostiju.
25' Ipak izlazi Moraeš
Ovog puta na nogama izlazi sa terena, što je svakako dobra vest.
24' I dalje nema gola u dve uvodne utakmice 5. kola
Očekujemo da se probude ofanzivci u Moskvi i Kijevu.
Ipak se vraća Moraeš
Odvezla su ga kola sa terena, ali se on ipak vratio u igru.

Videćemo koliko će izdržati.
23' Salcburg bio blizu vođstva
Ramaljo je pokušao posle kornera sa leve strane.
21' Lokomotiva preti preko Edera
Cican Stanković je nekako ukrotio taj pokušaj.

Na drugoj strani je zapretio Soboslaj u polukontri Salcburga.
Moraeš izgleda kao neće moći da nastavi utakmicu.
Ne može ni da stoji na nogama, morali su da ga iznesu sa terena.
14' Da li je Varanu oprošten crveni karton?
Šahtjor je iznenada krenuo u kontru, a francuski štoper je zaustavio Moraeša kao poslednji igrač odbrane, ali gotovo na centru igrališta.

Sudija mu je dodelio žuti karton.
8' Salcburg ofanzivniji u Moskvi
Marko Nikolić se opredelio za njemu svojstvenu taktiku.
4' veliki promašaj Asensija
Mogao je Real Madrid da povede u četvrtom minutu, ali je Asensio propustio veliku priliku.