Liverpul – Atalanta 0:2 (0:0), Ajaks – Mitjiland 3:1 (0:0)

U grupi D Lige šampiona je u prvo poluvreme "bačeno niz vetar", ali je u drugom došlo do veoma zanimljivog raspleta.

Dobrodošli!
U ovom Live BLOG-u bavićemo se utakmicama grupe D Lige šampiona.
Kraj u Liverpulu i Amsterdamu!
85' Liverpul napada bez ideje
Do kraja je ostalo još pet minuta plus nadoknada.
80' Smanjuje Mitjiland na 3:1
Strelac je Mabil iz penala.

Danci imaju još 10 minuta da dođu do dva gola i izbegnu poraz.
Liverpul će igrati sa trojicom tinejdžera u startnoj postavi
To su desni bek Neko Vilijams, štoper Ris Vilijams i vezista Kurtis Džouns.

Sva trojica su rođeni 2001. godine.
74' Sada Liverpul napada
Ali, da li je prekasno?
66' Ajaks je "slomio" Dance
U strelce se upisao i David Neres.
Gol Gosensa pogledajte OVDE

.
64' Šok na "Enfildu"!
Atalanta vodi sa 2:0!

Ovog puta strelac je Gosens.
Gol Iličića možete videti OVDE.
60' Gol na "Enfildu", vodi Atalanta!
Savršena lopta Papua Gomesa za Josipa Iličića i sjajna realizacija slovenačkog napadača.
U oba slučaja asistent je bio Dušan Tadić!
49' Odmah i drugi gol Ajaksa!
Mazraui za 2:0!

Ponovo je asistent Tadić.
47' Evo gola!
Vodi Ajaks fantastičnim golom Gravenberha!

Asistent – Dušan Tadić.
27' Prečka Traorea posle dobro prodora Tadića
Poluvreme na svim utakmicama
Ukupno ih je šest u toku, a postignuta su samo tri gola.

Pored Reala, u finišu poluvremena poveli su Porto u Marselju, odnosno, Bajern protiv Salcburga.
44' Salah šalje loptu tik iznad prečke
Prva prilika za Liverpul na utakmici.
25' Gosens u šansi
Alison brani.

Atalanta je mnogo opasnija na "Enfildu"
37' Atalanta je tražila penal
Josip Iličić je pao, ali je sudija Del Sero pokazao da se igra nastavi.

Photo by EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Photo by EPA-EFE/Peter Powell / POOL
30' Ističe pola sata igre, a i dalje nema gola!
Atalanta ima šest šuteva ka golu Liverpula, a Liverpul – nijedan!

Ajaks je čak osam puta uputio udarac ka golu Mitjilanda, a Danci su takođe bez ijedne pretnje za Onanu.
20' Neobično mirno veče u Ligi šampiona
Gol je do sada postigao samo Real protiv Intera, i to iz penala.

Taj susret možete pratiti takođe putem Live BLOG-a na B92.net.
15' Nova prilika za Ajaks
Ovog puta Zakarija Labijad je dobro šutirao, ali se golman Jesper Hansen istakao odbranom.
10' Papu Gomes promašio vođstvo Atalante
Krenuo je jedan na jedan protiv mladog Risa Vilijamsa, namestio se, ali poslao loptu pored desne stative gola Alisona.
9' Velika prilika za Ajaks
Traore se našao u šansi, Šolts mu je bio na leđima, možda i napravio prekršaj za penal, ali je sudija pustio da se igra nastavi i Traore je poslao loptu preko gola.
4' Bolji početak Ajaksa i Atalante
I dok je očekivano da se u Amsterdamu za sve pita Ajaks, u Liverpulu je pomalo neočekivano da lopta konstatno bude u nogama igrača Atalante.