1. kolo: Pobede Junajteda, Lajpciga i Barselone

Fudbaleri Mančester junajted savladali su Pari Sen Žermen na gostovanju rezultatom 2:1 u okviru prvog kola Lige šampiona.

PSG   MUN
  0 : 0
Kraj!
Junajted ponovo osvaja Pariz! Barsa je razbila Ferencvaroš, Lajpcig rutinski protiv Bašakšehira.
Kraj u Barseloni, 3 minuta nadoknade u Parizu
Barselona – Ferencvaroš 5:1
PSŽ – Junajted 1:2
87' Rašford!!!
Ništa mu nije išlo "za nogom" večeras, imao je mnogo propusta, ali onda!

Izuzetan udarac Rašforda koji prolazi pored Pereire i Navasa za 1:2!
Barselona – Ferencvaroš 4:1
82' Gol Barse sa igračem manje
Fenomenalan prodor Dembelea omogućio je Pedriju da postigne gol sa desetak metara od gola gostiju - 4:1, sa igračem manje.
80' Brani Navas!
I Navsa je briljantan danas! Poslednjih 5-10 minuta obeležili su napadi Junajteda, ali gola nema!
74' PSŽ opet hoće penal
Ponovo pada Mbape, ponovo ga ruši Tuanzebe... Penala, ponovo, nema!
Barselona – Ferencvaroš 3:1
70' Ferencvaroš smanjio zaostatak!
Haratin sa bele tačke!
68' Crveni za Pikea i penal za Mađare!
Vukao je protivnika sa leđa, umalo mu pocepao dres, pa je odluka više nego opravdana. Možda, doduše, malo prestrogo dat direktan crveni karton.
67' Zanimljiva izmena Solskjera
Pogba menja Telješa.

REUTERS/Gonzalo Fuentes
65' Parižani ne popuštaju
Ređaju se napadi, ali gola nema. De Hea je i dalje nepogrešiv kada mu udarac upute protivnički igrači.
60' Sumnjiva odluka
Van Bisaka je startovao nad Kenom, ali je Lahos odmahnuo rukom. Dosta sumnjiva odluka, ali najverovatnije isprarvna.
59' Odgovara i Junajted
Ostaje 1:1, ali Junajted preti. Imali su dve sjajne prilike preko Rašforda i Marsijala, ali Navas nije morao ni da reaguje.
57' Junajted se grčevito brani
Ređaju se napadi Parižana, a Junajted se jedva brani. Sada se pred Mbapeom u poslednji čas isprečava Van Bisaka.
PSŽ – Junajted 1:1
55' Autogol Marsijala!
De Hea je branio sve, ali nije očekivao da mu saigrač smesti loptu iza leđa. To je uradio Marsijal koji je katastrofalno odreagovao.
Barselona – Ferencvaroš 3:0
52' Barsa rešila pitanje pobednika
Prelepa akcija! Mesi do Fatija, Fati petom do Kutinja, a onda majstorski šut za 3:0!
48' De Hea je nesavladiv!
Kilijan Mbape je sve sam uradio, prevario nekoliko čuvara i namestio se na šut! Dobar je bio udarac, ali je još bolji bio David!
47' Šta uradi Rašford...
Imao je mnogo prostora Rašford - mogao je i na gol, mogao je i da asistira. Na kraju, lopta odlazi tamo gde nije bilo nikoga.
Vratili smo se!
Počela su druga poluvremena.
Kraj I pouvremena
Najzanimljivije je bilo na Kamp Nou, ali na sve tri utakmice smo imali šta da vidimo! Pauza od 15 minuta, pa se vraćamo.
Barselona – Ferencvaroš 2:0
42' Barsa duplirala prednost!
Perfektan pas Frenkija de Jonga i rutinska završnica Ansua Fatija.
40' Mnogo sreće za PSŽ
Posle velike gužve u kaznenom domaćina lopta je prošla tik pored desne stative Navasa koji ju je samo ispratio pogledom.

Photo by Alex Caparros/Getty Images)
39' Navas brani "bombu" Bruna
Odličan udarac Portugalca, dosta nezgodna, ali brani iskusni Navas.
36' Velika prilika za Fatija
Evo posle nekog vremena uzbuđenja na Kamp Nou. Ansu Fati je imao sjajnu priliku, ali brani golman gostiju koji je veoma raspoložen večeras.
34' Mbape pao u kaznenom, Nejmar dobio karton!
Zanimljiva odluka sudije... Tuanzebe je odgurnuo Mbapea, ali nedovoljno za penal, po mišljenju sudije. Od svega Nejmar dobija žuti karton zbog prigovora.
31' Ipak ofsajd
Di Marija je imao jedan na jedan, ali mu je pobegla lopta pa je De Hea intervenisao. Sve mu je, međutim, prethodi ofsajd Argentinca.
Barselona – Ferencvaroš 1:0
20' Stativa!
Isael, igrač Ferencvaroša, pogađa stativu...
27' Mesi!
Barsa konačno dolazi do gola, a ko bi drugo nego Leo Mesi? Ovog puta sa bele tačke!
PSŽ – Junajted 0:1
23' Bruno sada siguran!
Junajted vodi u Parizu!
22' Navas odbrani penal Fernandešu, ali ponavlja se!
Nije dobro izveo penal Bruno, ali linijski sudija javlja da je Navas prestupio!

Penal se ponavlja!
Lajpcig – Bašakšehir 2:0
20' Anhelinjo je nezaustavljiv!
Ponovo gol levog beka Lajpciga!
20' Penal za Junajted!
Dijalo obara Marsijala i to je jedanaesterac, kaže Lahos.
19' Marsijal od sjaja do očaja
Sve je dobro uradio Marsijal, sve do završnice... Posle sjajnog prodora lopta odlazi daleko od gola Parižana.
Lajpcig – Bašakšehir 1:0
16' Prvi gol – Lajpcig vodi!
Levi bek Anhelinjo u stilu iskusne "devetke" dovodi Lajpcig u vođstvo. Kakav gol!
12' Odlične odbrane De Hee!
Odličan šut Di Marije levom nogom, ali još bolja intervencija Davida De Hee! U sledećem napadu Kurzava je imao maltene stopostotnu priliku, ali se španski golman izuzetno pozicionirao.
11' Ferencvarošu poništen gol...
Tokmak matira Ter Stegena, ali podigla se zastavica pomoćnog sudije. Dobra odluka.
8' Mnogo sreće za Parižane
Delovalo je kao da će Dijalo lako otkloniti opasnost, ali se poprilično spetljao. Na sreću po njegovu ekipu lopta se od Dijaloove noge odbila u ruke Navasa.

6' Prilika za Mesija
Mesi je dobio priliku da ugrozi gol Mađara iz slobodnog udarca, ali se dobro postavio Denes Dibuš.
5' PSŽ ofanzivniji
Dva kornera su dobili Parižani, koji su nešto ofanzivniji od Junajteda na startu. Ali, pravih prilika i dalje nema.
Počele su utakmice!
Nemojte nam reći da niste pročitali najavu našeg Milana Tomića...