LŠ: Prošli Real i Totenhem, PSŽ i Juve osvojili grupu

Spektakularan preorket Totenhema, evrogol za minimalac Juventusa i katastrofa Reala u finišu meča obeležili su peto kolo Lige šampiona.

Dobrodošli u LIVE BLOG B92
Juventus, Bajern i PSŽ su već u osmini finala Lige šampiona. Ko će im se priključiti posle petog kola?
Kraj!
"Lisica" Mbape
GOOOOOL!
Šok na Bernabeuu – 2:2!

Real je za četiri minuta ispustio dva gola prednosti. Pablo Sarabija fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora vraća PSŽ u egal.
GOOOOOL!
PSŽ se vraća u igru!

Samo dva minuta posle drugog gola Reala, PSŽ smanjuje zaostatak. Menije šalje loptu po zemlji u peterac, ona prolazi pored Varana i Kurtoe, a njihovu lošu komunikaciju koristi Kilijan Mbape.
GOOOOOL!
Real vodi 2:0 protiv PSŽ!

Ekspresan kontranapad Reala i nezainteresovana odbrana "Svetaca". Na kraju Marselo pronalazi Karima Benzenu koji postiže drugi gol na meču.
GOOOOOL!
Totenhem nokautirao Olimpijakos!

Londonski tim stavlja tačku na sjajan preokret, "overava" pobedu drugim golom Harija Kejna. On je vrhovima kose zakačio loptu posle savršenog centaršuta Eriksena.

Gol možete pogledati OVDE.
GOOOOOL!
Preokret Totenhema!

Spursi pokazuju karakter i klasu, 17 minuta pre kraja meča preokreću na 3:2. Nakon centaršuta Alija sa leve strane, Son ne uspeva da šutira glavom. Lopta stiže na drugu stranu do Serža Orijea koji poslao projektil u malu mrežu.

Gol možete videti OVDE.
Timski gol Šahtjora
GOOOOOL!
Šahtjor se vraća u egal u Mančesteru!

Samo četiri minuta nakon što je ušao u igru Manor Solomon trese mrežu Sitija! Sjajno su kombinovali Ukrajinci. Lopta je tečno išla od kaznenog do kaznenog, da bi na kraju Dodo poslao dijagonalu kroz kazneni do Solomona koji zakucava loptu u mrežu.
TORINO 46' Ulazi Nejmar
Tuhel ne želi da prepusti tako lako bodove Juventusu, uvodi pred drugo poluvreme svoje glavno odužje Nejmara da Silvu.
MADRID 61' Šansa za Ronalda
Sjajna prilika za Ronalda da reši meč, ali nakon sjajnog driblinga loše šutira i šalje loptu pored gola.
Žezus servirao gol Gindoanu
GOOOOOL!
Mančester siti stiže do vođstva!

Najveći deo posla obavio je Gabrijel Žezus, poigrao se sa štoperima Šahtjora, a kada je na njega krenuo i golman Pjatov, sjajno je odigrao povratnu do Ilkaja Gindoana kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.
Gomes se poigrao sa Zagrepčanima
GOOOOOL!
Totenhem je izjednačio!

Koliko je samo značio pogodak Delea Alija. U jednoj od prvih akcija u drugom poluvremenu Spursi poravnavaju. Ekspresno su probili po desnoj strani, Lukas Mura je odigrao u sredinu do Harija Kejna koji u svom stilu zakucava u mrežu za 2:2.

Gol možete pogledajti OVDE.
GOOOOOL!
Atalanta vodi 2:0!

Samo što je počelo drugo poluvreme, Dinamo prima novi gol u Milanu. Alehandro Gomes je prevario nekoliko defanzivaca Dinama, a onda sjajnim udarcem po zemlji poslao dijagonalu iskosa sa desne strane kaznenog i doneo 2:0 Atalanti.
Trenutno stanje stvari:
Spektakularan gol Dibale iz slobodnog udarca
GOOOOOL!
Dva gola u istom trenutku – Totenhem smanjuje na 1:2, Juventus vodi 1:0!

Dele Ali koristi katastrofalnu grešku defanzivca Olimpijakosa koji je promašio loptu, te sa peterca trese mrežu za Totenhem.

Fantastičan pogodak Paula Dibale u Torinu. Savladao je Jana Oblaka iz slobodnog udarca skoro iz mrtvog ugla.
MADRID 41' Navas briljira
Još jedna sjajna intervencija Navasa, brani šut Marsela i opet dobija ovacije.
MADRID 43' Crveni za Kurtou!
Oštar start Tiba Kurtoe, dobio je direktan crveni karton!

Photo by Catherine Ivill/Getty Images
LONDON 29' Murinjo već menja!
Katastrofalan početak meča Totenhema naterao je Murinja na prvu izmenu već u 29. minutu. Umesto defanzivno orijentisanog Erika Dajera ušao je plejmejker Kristijan Eriksen.

Photo by Angel Martinez/Getty Images
Gol Semeda

Photo by Justin Setterfield/Getty Image
MILANO 36' Pritisak Atalante, pa prečka Dinama
Odlične prilike za Atalantu preko Murijela i Hateboera, ne koriste ih, a potom prete i gosti preko Oršića, ali on pogađa prečku!
MADRID 27' Ovacije za Navasa sa tribina Bernabeua
Odličan šut Tonija Krosa sa ivice kaznenog prostora, ali sjajno brani Kejlor Navas koji dobija ovacija navijača bivšeg kluba.
MANČESTER 32' Brani Pjatov
Sjajan šut Otamendija glavom posle centaršuta, lopta je išla pod prečku, ali brani Pjatov i sprečava vođstvo Sitija.
TORINO 21' Otvoren meč
Prve konkretne prilike u Torinu, prvo je zapretio Saul Njiges koji opet šutira pored gola, a potom Paulo Dibala ne koristi dobru situaciju.
GOOOOOL!
Atalanta povela protiv Dinama!

Nagrađeni su igrači Atalante za dobru igru. Perić je neoprezno startovao u svom kaznenom, a penal za domaćina realizovao je Luis Murijel.
Gol Karima Benzeme
MILANO 10' Dinamo u podređenom položaju
Atalanta kontroliše ritam meča na San Siru, zapretila je već u trećem minutu preko Pašalića, ali je šutirao pored gola.
GOOOOOL!
Olimpijakos je duplirao prednost!

Novi šok za Murinjov Totenhem. Ruben Semedo se sjajno snašao posle kornera i doneo 2:0 Grcima u Londonu.

TORINO 20' Kanonada Atletika
Juventus kontroliše ritam meča, dve trećine vremena lopta je u posedu italijanskog tima, ali je Atletiko opasniji. Čak sedam šuteva gostiju, ali nijedan u okvir gola.
MANČESTER 17' Prilika za Šahtjor
Gosti prvi prete u Mančesteru. Tete je pobegao defanzivcima Sitija u kaznenom prostoru, ali su ipak stigli da ga izblokiraju.
GOOOOOL!
Real vodi protiv PSŽ!

Realu se isplatio uvodni pristisak. Karim Benzema trese mrežu Parižana iskoristivši odbitak u kaznenom prostoru!
Srpski trio čeka šansu
Luka Jović je na klupi Real Madrida, Ivan Šaponjić je rezerva Atletiko Madrida, a Lazar Ranđelović u ekipi Olimpijakosa.
Olimpijakos vodi u Londonu 1:0!

Sjajan šut Jusefa el Arabija sa oko 20 metara. Gazaniga je bio nemoćan.

Kome šta treba?
* PSŽ je u 1/8, osvojiće prvo mesto ako izbegne poraz u Madridu. Real je prošao remijem Klub Briža.

* Totenhem prolazi pobedom ili u slučaju remija, a Zvezda ne pobedi Bajern.

* Siti prolazi ako izbegne poraz ili ako Dinamo ne pobedi Atalantu. Pobeda donosi prvo mesto, pa i remi u slučaju da Dinamo ne slavi.

* Šahtjor prolazi pobedom u Mančesteru i porazom Dinama od Atalante.

* Juve je već prošao, pobedom osvaja prvo mesto.