Crvena zvezda – Bajern Minhen 0:6 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde su doživeli težak poraz u petom kolu Grupe B Lige šampiona od minhenskog Bajerna rezultatom 6:0.

Gorecka 14', Levandovski 53'p, 60', 64', 67', Toliso 89'
  CZV   BAJ
  0 : 6
Za kraj – statistika. Hvala na pažnji!

90+2' - Kraj! Debakl Zvezde!
Fudbaleri Zvezde su doživeli najteži poraz u ovogodišnjem takmičenju u Ligi šampiona.

Više od šest golova, Bajern je dominirao tokom celog meča, dok izabranici trenera Vladana Milojevića nisu izgledali kao ekipa dostojna šanse da učestvuje u elitnom rangu takmičenja.

Na kraju je Bajern imao 72 odsto vremena loptu u posedu, upisao je čak 29 šuteva na gol Borjana, koji je zabeležio deset odbrana i bio jedini igrač Zvezde koji može da kaže da je dao sve od sebe na ovoj utakmici.
89' - Toliso! 6:0!
Opet su Degenek i Milunović izgubili loptu, ona je stigla do Tolisoa koji je rutinski savladao Borjana.

Bajern vodi 6:0.
87' - Bomba Ivanića!
Konačno!

Oduzeta lopta i kontranapad, Boaći je izbacio Ivanića u prostor, a bivši reprezentativac Crvene zvezde je raspalio po lopti sa tridesetak metara.

Udarac je bio odličan, ali je išao po sredini gola gde je bio postavljen Nojer.

To je bio prvi šut u okvir njegovog gola...
84' - Borjan!
Na nestvaran način je Ivanić izgubio loptu, Toliso se našao "1 na 1" sa Borjanom, ali je golman Zvezde ponovo bio fenomenalan, odbranio je šut koji je potom završio na prečki.
Slavlje navijača Bajerna

(Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)
76' - Ivanić umesto Petrovića
"Zaboravljeni" Ivanić će dobiti 14 minuta da pokuša... Nešto.
Preokret Totenhema!
Ako ništa drugo, bar navijači Zvezde mogu da se raduju rezultatu iz Londona, Totenhem je preokrenuo na 3:2.
14 minuta – 4 gola

(Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)
69' - Milojević kombinuje...
Teren je napustio Garsija, ušao je Pankov... Zvezda će u narednom periodu igrati sa trojicom defanzivaca u poslednjoj liniji.
67' - Levandovski!
Novi pogodak Levandovskog!

Predivnu akciju ekipe Bajerna je poljski reprezentativac realizovao, dok su fudbaleri Zvezde nepomično stajali.

Bajern vodi 5:0.
64' - Opet Levandovski!
Za 11 minuta je poljski napadač postigao tri gola!

Ubacivanje sa desnog krila Pavara je fantastično ispratio i bio brži od svih, pa je glavom poslao loptu u gol.

Bajern vodi 4:0.
61' - Menja Milojević...
Trener Zvezde je izveo Hosea Kanjasa i na teren poslao Miloša Vulića.
60' - Gol! Levandovski!
Centaršut Kutinja sa desnog krila je išao na glavu Tolisou, koji je uspeo da spusti loptu do Levandovskog.

Poljak je izbegao ofsajd poziciju i rutinski savladao Borjana.

Bajern vodi 3:0.
57' - Šut Vukanovića!
Krilni napadač Zvezde je uspeo da pobegne po desnoj strani, ali je otišao isuviše ukoso da bi imao dobar ugao za šut.

Lopta je otišla preko gola, pa Nojer nije morao da reaguje.
53' - Gol! Levandovski!
Levandovski je rutinski matirao Borjana.

Bajern vodi 2:0.
52' - Penal za Bajern!
Arbitar Bjorn Kujpers je dosudio jedanaesterac pošto je lopta pogodila u ruku Degeneka.

Čini se prestrogo, lopta je posle pokušaja Levandovskog prošla njemu kroz noge, a on se iz klizećeg starta oslonio na desnu ruku, u koju ga je lopta pogodila.
50' - Šesta odbrana Borjana
Koman je komplikovao na desnom boku, Rodić ga je lepo zatvorio, ali je lopta stigla do Gorecke koji je šutirao pravo u Borjana.
Izjednačenje u Londonu!
Totenhem je uspeo da izjednači protiv Olimpijakosa na 2:2 u drugoj utakmici Grupe B.
Bakljada navijača Bajerna

47' - Novi atak Zvezde!
Imao je Rodić mnogo prostora na levom boku, pokušao je da pošalje dodavanje u prostor Vukanoviću, ali je to bilo prejako za krilnog napadača Zvezde.
46' - Šansa za Zvezdu!
U prvom napadu u drugom poluvremenu fudbaleri Zvezde su stigli do kaznenog prostora Bajerna, ali nisu uspeli da izgrade poziciju za šut.
...

Detalj koji je obeležio prvo poluvreme

Getty Images
Kraj poluvremena!
Veoma teško poluvreme za fudbalere Zvezde. Vraški teško.

Ipak, uspeli su da ne prime više od jednog gola, najviše zahvaljujući Borjanu koji je zabeležio čak pet odbrana.

Bajern je uputio 15 udaraca na gol, Zvezda - nijedan.
Dva minuta produžetka
Do velikog odmora je ostalo još dva minuta, preko potrebnog za fudbalere Zvezde.
45' - Bomba Dejvisa!
Borjan je ostao zakucan u mestu!

Levi bek Bajerna je naleteo na ispucanu loptu na ivici šesnaesterca, opalio je spoljnim delom stopala i poslao loptu tik iznad Zvezdine prečke.

Velika sreća za Zvezdu!
44' - 11. korner Bajerna
Nastavili su fudbaleri Bajerna sa ofanzivom, ali je ekipa Zvezde uspela da se odbrani, ali ne i da pokrene napad. Ponovo.
40' - Poništen gol Bajerna!
Na dugu loptu u prostor, odnosno u šesnaesterac Zvezde je naleteo Toliso, vratio je dodavanje do Levandovskog koji je uputio predivan udarac pravo u mrežu Borjana.

Ipak, postojala je sumnja da je Toliso odigrao rukom prilikom prijema lopte, što je i potvrđeno VAR tehnologijom.

Gol Bajerna je poništen!

Tu situaciju pogledajte ovde.
30' - Prvi korner za Zvezdu
Posle pola sata igre fudbaleri Zvezde su stigli do šanse da posete šesnaesterac Bajerna, ali je Levadovski reagovao i otklonio opasnost.

27' - Degenek i Milunović zaustavili Levandovskog
Konačno su defanzivci Zvezde uradili jednu dobru stvar, Levandovski je pokušao da im pobegne, ali su ga udruženim snagama potom zaustavili.
25' - Zvezda ne može da pređe centar
Iako su fudbaleri Zvezde u dobrom ritmu startovali meč i pokušali da jurišom na golu Bajerna stvore šansu, u nastavku se slika promenila, nisu uspevali čak ni da iznesu loptu sa svoje polovine.

Očajno izdanje Zvezde.
20 minuta pakla za Zvezdu

20' - Opet Borjan...
Kutinjo je ispalio loptu iz slobodnog udarca pravo u gol, pa je opet morao da reaguje čuvar mreže Zvezde.
Loše vesti iz Londona...
Olimpijakos vodi 2:0 protiv Totenhema... Nije dobro za Zvezdu.
Bajern gazi...
Za 16 minuta igrači nemačkog tima su uputili čak osam udaraca ka golu Zvezde.
16' - Borjan!
Fantastičan volej Gorecke!

Opet je ostao nebranjen prostor ispred šesnaesterca Zvezde, Gorecka je uhvatio loptu iz prve, poslao je pod prečku, ali je Borjan sjajno reagovao.

Na velikim mukama je golman beogradskog tima...
14' - Gol! Vodi Bajern!
Sjajan gol Leona Gorecke!

Fudbaler Bajerna je krenuo glavom na centaršut Kutinja, našao se između defanzivaca Zvezde koji nisu uspeli ni da se pomere i poslao loptu u gornji levi ugao Borjanovog gola.

Čuvar mreže Zvezde ovoga puta nije mogao ništa da uradi.
12' - Borjan!
Fantastičan šut Levandovskog!

Napadač Bajerna je ostao usamljen van šesnaesterca, šutirao je jako i precizno, ali je Borjan odlično reagovao.

U sledećem napadu je ponovo reagovao čuvar mreže Zvezde i spasao svoj tim.
11' - Garsija pa Koman, nema opasnosti po golmane
Desnokrilni igrači su bili u dobrim prilikama da stvore gol-šanse, Garsija nije stigao ni da šutne, dok je Borjan odbranio udarac Komana.
7' - Neverovatan promašaj Levandovskog!
Prva ogromna prilika za Bajern!

Degeneku je lopta prošla ispod noge, Levandovski se ustremio ka golu Zvezde, izašao pred Borjana, ali je poslao loptu pored stative.

6' - Milunović već požuteo
Defanzivac Zvezde je gotovo na centru terena faulirao Roberta Levandovskog zbog čega je dobio žuti karton.
3' - Korner za Bajern i velika šansa!
Uspeli su Bavarci da iz praktično prvog napada stignu do kornera, ali se nisu snašli posle centaršuta u kaznenom prostoru Zvezde.
2' - Visok presing Zvezde!
Domaći su bez straha ušli u utakmicu i visokim presingom na zadnju liniju odbrane Bajerna i golmana Manuela Nojera su pokušali da dođu do šanse za gol.