<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> Dalstrom 46, Riski 90+2 - Jovančić 56</td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>HEL</td> <td> </td> <td>CZV</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>2</td> <td>2:3</td> <td>1</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

II kolo, 2. meč: Helsinki – Crvena zvezda 2:1
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su eliminisali Helsinki.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
KRAJ!
Zvezda ide u treće kolo kvalifikacija.
92' Gol! Zvezda ponovo gubi u Helsinkiju
Očajna reakcija Stojkovića, Riski postiže gol za vođstvo Helsinkija.
90' Još četiri minuta u Helsinkiju
88' Degenek menja Kanjasa
Pojačava odbranu Vladan Milojević.
84' Rudakov odlično intervenisao
Ivanić je stigao do lopte pre golmana Helsinkija, međutim jedva je zahvatio loptu i Rudakov je uspeo da interveniše.
83' Zvezda kontroliše igru
Crveno-beli imaju posed i rezultat. Sve su bliži plasmanu u treće kolo.
78' Još dvanaest minuta + nadoknada
Ako sve bude bilo kako treba, Zvezda će se plasirati u naredno kolo. Helsinkiju je potrebno još tri gola, što je u ovoj situaciju teško izvodljivo.
74' Ivanić menja Jevtovića
68' Dobra reakcija odbrane Helsinkija
Rodić je solidno centrirao, Pavkov je čekao loptu, ali je Rafinja otklonio opasnost.
64' Napada Zvezda, želi do još jednog gola
Jevtović je bio u dobroj poziciji, ali je uputio slab udarac. Lopta se odbila do Kanjasa, koji je šutirao preko gola.
56' Goooooool! Zvezda izjednačila!
Fenomenalna asistencija Marka Marina! Lopta je došla do Jovančića, a ovaj uz malo sreće savladao Rudakova.

Veoma važan gol crveno-belih, pošto je domaćem sastavu sada potrebno tri gola da bi se plasirali u dalju fazu takmičenja.
55' Pavkov zamenio Boaćija
Milojević je odlučio da zameni reprezentativca Gane.
54' Loš centaršut Jevtovića
Pobegla je lopta krilnom napadaču Zvezde i njegov centaršut završio je iza gola golmana Helsinkija.
Loša reakcija odbrane Crvene zvezde
48' Velika prilika za Helsinki, povreda Borjana
Nastaviće Borjan meč, ali je primio veoma jak udarac, pošto mu je Tarasov uklizao.
46' 1:0 – Gol! Zvezda gubi od Helsinkija
Veoma loš start drugog poluvremena za Zvezdu. Dalstrom je savladao Borjana i Helsinki vodi sa 1:0. Sada je ukupan rezultat 2:1 za Zvezdu.
POLUVREME
Nismo mnogo videli od Zvezde u prvih 45 minuta. Imala je nekoliko polušansi, ali niti jednu pravu priliku.
40' Velika šansa za Helsinki
Tarasov je imao odličnu zamisao, lucidno je poslao loptu do Riskija, a u poslednjim trenucima reagovao je Srđan Babić izbacivši loptu iz kaznenog prostora.
36' Ben tražio penal
Ben tražio penal. Marin je dodao loptu do krilnog napadača, posle toga je završio na zemlji, ali je švajcarski sudija odmahnuo rukom i pokazao na "gol-aut".

B92/LN
31' Sjajna varka Marina, odbrana Helsinkija dobro reagovala
Marin je fintom prevario čuvara, potom je uputio udarac, ali je Obilor blokirao ovaj pokušaj i tako verovatno sprečio pogodak.
28' Dobar pokušaj O'Šenesija
Fudbaler Helsinija šutirao je iz velike udaljenosti, bio je to veoma nezgodan udarac, a Borjan nije želeo da rizikuje postavivši pesnice.
25' Dobra akcija, slab šut Bena
Marin je pronašao Boaćija, ovaj je dodao loptu do Bena, koji je desnom, slabijom, nogom šutirao pored gola.
22' Zvezda preuzima kontrolu
Kako meč prolazi fudbaleri Crvene zvezde imaju sve više prostora. U ovim trenucima igra se uglavnom na polovini Helsinkija.
Podrška Branku Jovičiću!

16' Loš centaršut Marina
Marko Marin se nalazio u dobroj poziciji da uputi kvalitetan centaršut, međutim on je izostao. Ostaje 0:0.
Incident na početku meča
11' Slab udarac Bena
Bila je ovo odlična šansa za Zvezdu. Centrirao je Rodić, lopta je došla do Bena, koji je glavom šutirao pored gola. Bila je ovo sjajna prilika.
9' Loš šut Dalstroma
Nije ovo bila loša šansa za Helsinki. Iz dobre pozicije šutirao je Dalstrom, ali preko gola.
6' Mirno na startu utakmice
Bez većih prilika na početku meča.
Strašno...

B92/LN
1' Počela je utakmica!