I kolo, 1. meč: Suduva – Crvena zvezda 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su bez golova sa Suduvom u Litvaniji, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

SUD   CZV
  0 : 0
Kraj!
Suduva je odolela Zvezdi, revanš u Beogradu je na programu 16. jula od 20.45.
92' Suduva bliža golu
Dva uzastopna kornera za Suduvu, ali oba puta Milunović dobro reaguje na centaršuteve Švrljuge.
4 minuta nadoknade vremena
90+1 Treća izmena Suduve
Poslednja promena u domaćem timu, umesto odličnog Verbickasa ulazi Jankauskas.
90' Poslednji minut
Suduva nimalo naivna iz kontranapada, Zvezda ima sve manje vremena da stigne do gola.
Da li je bio penal za Zvezdu?
86' Milojević pojačao napad
Treća izmena u Zvezdi, izlazi Ben, ulazi centarfor Vukanović.
85' Suduva uspostavila balans
Ne uspeva Zvezda da poveže više od nekoliko dodavanja, Suduva dobro parira na sredini terena i prenosi loptu ka kaznenom prostoru crveno-belih.
81' Opet ništa
Ošter centaršut Bena, ali nije uspeo da pronađe saigrače u petercu. Opasna kontra Suduve, ali Gobeljić raščišćava u kaznenom.
80' Šansa iz prekida za Zvezdu
Jovančić se provukao između dvojice igrača Suduve na desnoj strani, fauliran je ispred kaznenog prostora. Sudije je možda mogao da pusti prednost jer je lopta stigla do igrača Zvezde.
77' Marin izblokiran, Zvezda oštećena za penal
Sjajna kombinacija Zvezde, sjajni se kretala lopta sa leve na desnu stranu do Marina koji je imao dosta protora, ali je njegov šut izblokiran. Crveno-beli dobijaju korner, iako je lopta pogodila u ruku igrača Suduve u kaznenom prostoru.

75' Volej Rodića
Centaršut na Pavkova, štoperi Suduve izbacuju, loptu na ivici kaznenog dočekuje Rodić i hvata volej, ali šutira preko gola.
71' Ulazi i džoker
Osvežava Milojević i napad, umesto Boaćija ulazi Milan Pavkov.
69' Debituje Kanjas
Prva izmena u Zvezdi, Milojević izvodi Jovičića, a debituje Španac Hose Antonio Kanjas.
67' Zamalo da Suduva povede!
Nova gol šansa za Suduvu, Topčagić je ubacio loptu sa leve strane, Verbickas na drugoj stativi lako hvata poluvojel pored Rodića, lopta na tri metra pogađa Kerlu, Borjan je bio savladan, ali fudbal odlazi pored gola.
63' Opet ništa
Obećavajuća kombinacija Boaćija i Bena po desnoj strani, napadač sa Komora je odigrao povratnu kroz kazneni, ali se Ivanić okliznuo.
61' Ben propustio sjajnu šansu!
Brz kontranapad Zvezde, Ben je bio u prilici, ali su ga u poslednjem trenutku zaustavili štoperi Suduve.
61' Šansa za Suduvu!
Najbolja akcija Suduve na meču, Topčagić dobro šutira, ali Borjan uz dosta problema spasava gol Zvezde.
Pola sata do kraja
Da li će zaigrati možda Pavkov?
57' Nova izmena u Suduvi
Druga promena u domaćem timu, Golubickas je zamenio Matulevičusa.
45' Izmena kod Litvanaca
Regagovao je trener Suduve na poluvremenu, zamenio je napadače, umesto Tadića ušao je Gotal.

51' Kanonada Zvezde
Novi šut crveno-belih, četvrti pokušaj Jovičića, ali opet lopta nije išla u okvir gola.
49' Ben, loše
Zvezda pojačava pritisak, novi korner sa desne strane, kratka kombinacija i lopta za Bena u kazneni, on traži prostor za šut, ali uspeva da pošalje fudbal daleko od leve stative.
48' Jovančić "iz kolena"
Prvi šut Zvezde u drugom poluvremenu, pokušao je Jovančić "iz kolena", ali golman Suduve hvata loptu.
Šta je Zvezda spremila za II poluvreme?
Odolela je Suduva crveno-belima u prvih 45 minuta, videćemo da li je Milojević pronašao način kako da njegov tim probije "bunker" Litvanaca u drugom delu meča.
Poluvreme – 0:0
Zvezda je dominirala, kružila oko šesnaesterca Suduve, često su i šutirali crveno-beli, Ben je poslao loptu za malo pored stative, ali Litvanci odolevaju srpskom šampionu.
44' Zamalo!
Najbolja šansa za Zvezdu, odličan udarac Bena sa više od 20 metara, lopta prolazi za malo pored desne stative.

36' Pao ritam
Zvezda sve teže stiže do gol prilike, Suduva je uspostavila balans na sredini terena pa nema uzbuđenja.
42' Korner za Suduvu
Opasnost po gol Zvezde, Litvanci su izborili drugi korner na meču, ali loš centaršut Švrljuge na prvu stativu.
32' Dosta sreće za Zvezdu
Opasnost pred golom Zvezde, ostala je nepokrivena cela leva strana odbrane, ali na sreću crveno-belih lopta nije stigla do usamljenog Švrljige.
30' Jalovi napadi Zvezde
Zvezda kontroliše ritam igre, stežu obruč crveno-beli oko kaznenog prostora Suduve, ali su jalovi napadi srpskog šampiona.
Ofanziva Zvezde
23' Marin ne koristi priliku
Kapiten Zvezde pogađa živi zid iz slobodnog udarca iz dobre pozicije.
22' Faul za Zvezdu ispred kaznenog prostora
Ben je bio u naletu, oborili su ga defanzivci Suduve sa leđa, bila bi to sjajna šansa da je prošao. Ali dobra pozicija za šutera.
21' Odgovor sa druge strane
Oslobodila se Suduva malo pritiska, Čađenović pokušava da to iskoristi, ali neprecizno šutira sa distance.
19' Boaći preko gola
Nastavlja se pritisak Zvezde, pokušao je Boaći sa distance, ali lopta odlazi daleko preko gola.
12' Dobra akcija
Kombinovali su napad Marin i Jovančić, šut sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola
14' Snažan pritisak Zvezde

10' Treći šut Zvezde u okvir gola
Još jedna dobra akcija crveno-belih po desnoj strani, Boaći je uputio treći šut u okvir gola, ali brani golman Suduve.
8' Odmah žuti karton za igrača Zvezde
Javnu opomenu dobio je Brenkio Jovičić zbog faula na centru terena, jer je povlačenjem s leđa sprečio kontru igrača Suduve.
Stala je kiša
Lakši uslovi za igru.
7' Prva šansa za Zvezdu
Opasan napad Zvezde, Ben je pronašao Ivanića na levoj strani kaznenog, ali neprecizan šut.
6' Litvanci pokazali "zube"
Koristi Suduva prvu priliku da zapreti golu Zvezde, stižu Litvanci i do kornera, ali nije bilo opasnosti po Borjana.
3' Korner za Zvezdu
Živanović izbacuje loptu posle centaršuta Marka Marina na prvu stativu.

Počeo je meč u Marijampolu
Zvezda je izvela početni udarac na ARVI parku.
Lider
Suduva je posle 17 kola lider litvanskog šampionata ispred Žalgirisa. Na poslednjih 15 utakmica ima 13 pobeda.
Počela je kiša
Desetak minuta pre početka meča, u Marijampolu je počela da pada kiša, javlja reporter B92 Petar Tadić.

"Zvezda je igrala u Ligi šampiona, ali nismo uplašeni"
Jedan od aduta Suduve je Mirhet Topčagić, 31-godišnji napadač rođen u Gračanici, koji je postigao 4 gola uz 1 asistenciju na 11 utakmica ove sezone.

"Igrali smo protiv njih prošle sezone i prošli smo loše. Ali, mislim da smo jači ove sezone i da imamo više kvaliteta. U dobroj smo formi, a oni još nisu krenuli u sezonu, tako da ne mogu da znam u kakvoj su formi. Pokušaćemo da dođemo do dobrog rezultata. Naravno da će biti teško. Crvena zvezda je igrala u Ligi šampiona, veoma ih poštujemo, ali se ne plašimo. Oni će verovatno kontrolisati igru, a mi ćemo pokušati da se odbranimo i potom napadnemo iz kontranapada", rekao je Topčagić.
Pun stadion dočekao Zvezdu
Stadion Suduve ima 6.500 mesta, a pune tribine dočekale su Crvenu zvezdu.

Zvezda nije bez podrške u Marijampolu
Pola sata pre početka meča približavaju se kišni oblaci

Pun stadion čeka Zvezdu
Stadion Suduve ima 6.500 mesta, a očekuju se pune tribine.
Litvanci menjaju semafor zbog dve zvezdice iznad grba

Sudije
Pravdu na ARVI parku deli danska sudijska četvorka na čelu sa 37-godišnjim Jergenom Burčartom, a pomoćnici su mu Denis Rasmusen i Amir Šabić, dok je Mihael Tikgord četvrti sudija.

Reč trenera
Trener Zvezde, Vladan Milojević: "Suduva nije menjala tim u odnosu na prošlu godinu, ostali igrači u timu su im kvalitetni i jača nego pre. Vladari su Litvanije, u ritmu su sezone, nama je prvi meč i očekujem težak zadatak. Dobro smo se spremili i nadam se kvalitetnom duelu".

Trener Suduve, Vladimir Čebur: "Rival je jak, osetili smo njihovu moć prošle godine. Pokušaćemo da igramo efikasan fudbal i da damo našim navijačima razlog za slavlje".
Vreme u Marijampolu – malo sunce, malo pljusak
Šta donosi pobeda, a šta poraz
Bolji iz ovog dvomeča će u drugom kolu kvalifikacija igrati sa pobednikom duela između finskog HJK Helsinkija i HB Torshavna sa Farskih ostrva. Poraženi će u drugog kolo kvalifikacija za Ligu Evrope na megdan ekipi Tre Pene iz San Marina.
Postave – na klupi Zvezde Pavkov i Kanjas
Zvezda dobro poznaje rivala
Crveno-beli su prošlog leta ubedljivo savladali Suduvu u dvomeču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, nakon 3:0 u Beogradu, bilo je 2:0 u Marijampolu.