Spartak – Trnava Crvena zvezda 1:1 (1:1)

Fudbaleri Crvene zvezde prošli su u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su u revanšu pobedili Spartak iz Trnave sa 2:1.

Ben 23p – Grendel 25
  CZV   SPA
  1 : 1
Statistika utakmice

Starsportphoto
90+7' Kraj utakmice – Zvezda je remizirala sa Spartakom 1:1
Sve je bilo rešeno sredinom prvog poluvremena, Spartak je uspeo da odoli Zvezdi i postigne važan gol, pa će srpski šampion morati da pobedi u revanšu kako bi prošao dalje – 1:1.
90+6' Poslednji pokušaj Zvezde
Čudi lako hvata mlak udarac glavom i to je bilo sve od uzbuđenja na ovoj utakmici.
90+5' Poslednja izmena u Spartaku
Rada napušta igru, a sekunde su ostale za Hladika.
90+4' Sudija pomogao, Radonjić nije iskoristio poklon
Španskog sudiju pogodila je lopta i omogućila Radonjiću dobru poziciju sa nekih 17 metara, ali je on preslabo šutirao.
90+1' Radonjić pokušava sa distance
Bio je to šut sa više od 25 metara, pravo u golmana Čudija.
90' Opet Simić kreira priliku
Sada se ubacio po levoj strani, centrirao u kazneni prostor, a posle karambola igrači Zvezde nisu bili precizni.
89' Druga izmena u Spartaku
Strelac gola Grendel prepušta svoje mesto Majsenbeku.
88' Rodić imao šansu u finišu
Odlično je sa desnog boka centrirao Simić, najviši u skoku na drugoj stativi bio je Rodić, ali nije uspeo da uputi loptu ka golu.
85' Novo odlično dodavanje Krstičića
Ovoga puta bilo je upućeno Radonjiću, ali je on bio u ofsajdu.
Gostujući navijači

82' Zvezda pokušava centaršutevima, bez uspeha
Sa obe strane dolaze ubacivanja kroz vazduh, ali je posle izlaska Milića domaćin deficitaran sa igračima koji mogu da dohvate te lopte.
79' Poslednja izmena kod šampiona Srbije
Veljko Simić ulazi baš protiv Ebesilija kojem je prethodni udarac bio poslednje što je učinio na utakmici.
78' Ponovo Ebesilio i opet neprecizno
Tukao je Danac sa slične pozicije odakle je Suduvi dao gol, sada nije bio toliko uspešan.
75' Reaguje kolega i na drugoj strani
Marvin Ego će poslednjih 15 minuta biti u špicu umesto Bakoša.
73' Druga izmena u Zvezdi, Milić ne može da nastavi
Nažalost, Zvezdin univerzalac je završio utakmicu i umesto njega je ušao Slavoljub Srnić.
72' Opasan napad Spartaka
Sa levog boka Slovaci su oštro centrirali na peterac, ali je Zvezda imala sreće da Grendel nije zahvatio loptu, pa je Borjan uhvatio.
71' Milić posle udarca ostao na terenu
Igrač koji je ušao pre dvadesetak minuta uz pomoć lekarskog tima napustio je teren posle udarca.
68' Zabavio se malo golman Spartaka
Pošto mu je Stojković poslao laganu loptu, čuvar mreže gostujućeg tima nije želeo da je hvata, već je primio grudima, a onda žonglirao nekoliko puta pre nego što je nastavio akciju.
Sitni incidenti
Ceo zivot sam navijac Zvezde, a zbog "navijaca" koji bez ikakvog razloga gadjaju za sada fer igrace Spartaka mene je sramota.
64' Zvezda pojačava pritisak
Sada je više napada išlo po desnoj strani, Ben je proigrao Jovičića na boku, ali on nije dobro centrirao.
61' Ebesilio karakteristično sa distance
Posle kornera je prihvatio loptu na nekih 25 metara, pokušao da gađa suprotni ugao, ali je Zvezda dobila samo korner. Najviši u skoku bio je Rodić, malo je falilo da posle gužve dođe do prilike – samo udarac iz suprotnog ugla.
Španski sudija ima mnogo posla

53' Dvostruka prilika za 'crveno-bele'
Prvu veliku šansu u nastavku susreta propustio je Radonjić. Posle ispucavanja iz odbrane pretrčao je lako štopera Spartaka, izašao ispred golmana, ali nije uspeo i njega da zaobiđe. U nastavku akcije odlično je sa distance šutirao Ebeslio, Čudi je ponovo bio na visini zadatka.
52' Dobar šut Jovičića, pa izmena u Zvezdi
Branko Jovičić oprobao je svoj udarac sa distance i lopta je otišla nekih metar i po pored desne stative. Posle tog detalja Milojević je napravio prvu izmenu – Nemanja Milić ulazi umesto Nikole Stojiljkovića.
Nije Milojević bio zadovoljan reakcijom posle gola

49' Radonjić u sukobu sa protivničkim igračem
Opet je Radonjić bio u centru pažnje, posle faula je udario Radu, ali je srećom dobio samo žuti karton.
47' Neugodan centaršut Radonjića
Malo je napadaču Zvezde lopta prešla preko noge, mogla je da prevari golmana, ali je završila u gol-autu.
46' Počelo drugo poluvreme na stadionu 'Rajko Mitić'

45+1' Kraj prvog poluvremena
Prvi deo poluvremena pripao je Crvenoj zvezdi, ali je posle datog i ekspresno primljenog gola, naš tim pao u igri i Spartak je uspeo da kontroliše dešavanja na terenu – 1:1.
45' Savić nastradao, žuti karton za Slobodu
Veoma oštro je igrač Spartaka startovao na Vujadinu Saviću i potpuno zasluženo dobio javnu opomenu.
44' Opasan pokušaj Slovaka iz "slobodnjaka"
Rada je gađao sa skoro 30 metara i pogodio samo gornji deo mreže.

40' Ebesilio dobro gađa, bez problema za golmana
Pokušao je nekadašnji igrač Ajaksa pored zida, golman Čudi je bio oprezan.
39' Krstičić iznudio još jedan faul
Vezista domaćeg sastava oboren je na nekih 27 metara od gola, a sudija je tražio da se slobodan udarac ponovi.
37' Spartak "odsekao" Radonjića
Najbolji igrač Zvezde je odlično čuvan od početka meča, osim nekoliko pokušaja prodora, Radonjić bez šanse da ugrozi odbranu rivala.
34' Zvezda uzdrmana posle primljenog gola
Očekivano, bilo je potrebno malo vremena ekipi Vladana Milojevića da poveže redove posle primljenog gola. Za to vreme Slovaci su pripretili dva-tri puta iz polukontri, ali bez ozbiljnije završnice.

28' Dobra prilika za Bena
Posle centaršuta sa leve strane loše je reagovao golman Spartaka, lopta je pala na nogu Benu, ali je on bio u teškoj situaciji i nije mogao bolje da reaguje.
25' Goooool – Spartak izjednačio u sledećem napadu!
Kakav hladan tuš na našem najvećem stadionu! Nisu stigli igrači Crvene zvezde ni da proslave pogodak, a već su primili izjednačujući na drugoj strani. Rodić je ispao u duelu sa Jirkom, nije uspeo da ga stigne, ovaj je vratio povratnu do Grendela koji uz malo sreće pogađa mrežu za 1:1!
23' Goooool – Ben rutinski za 1:0!
Odgovornost je preuzeo El Fardu Ben, rutinski izveo penal poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:0!
22' Penal za Zvezdu!
Iako je Stojiljković loše prihvatio dugu loptu, odlično je pronašao Krstičića koji se ubacio iz drugog plana. Jedan igrač protivničke ekipe ga je oborio i španski sudija je opravdano pokazao na belu tačku.
19' Slovaci oštri od početka meča
Sada je novi udarac pretrpeo Krstičić, a gosti nisu štedeli ni Bena ni Ebesilija.
Ebesilio dobija batine od samog starta

15' Slovaci pritiskaju poslednju liniju
Nekako su uspeli Stojković i Savić da otklone opasnost posle neugodnog centaršuta sa levog boka.
13' Spartak se oslobodio pritiska
Gosti iz Trnave uspeli su da se oslobode pritiska i kreiraju nekoliko napada, ali posle jednog prekida nije bilo opasnosti po gol Zvezde.

Starsporthoto
9' Umalo velika prilika za srpskog šampiona
Krstičić je karakteristično oduzeo loptu na sredini, ona je završila kod Bena koji je tražio zahuktalog Radonjića, ali mu je poslao malo jače dodavanje i dobra situacija je propala.
8' Zvezda prvi put zapretila posle prekida
Ben je izveo "skraćeni korner" na drugu stativu do Rodića koji je odlično skočio, iz drugog pokušaja tražio Degeneka na povratnoj, ali je on zamalo bio kratak.
4' Sjajni driblinzi Radonjića
Na startu meča krilni napadač Zvezde pokazao je da je raspoložen, pa su ga rivali tek posle nekoliko driblinga oborili faulom.
Koreografija navijača Zvezde

1' Počela utakmica na stadionu 'Rajko Mitić'
Odmah opasan napad Zvezde preko Radonjića i Stojiljkovića koji je rezultirao kornerom.
Velika podrška za 'crveno-bele'
Po slobodnoj proceni na našem najvećem stadionu ima oko 35.000 gledalaca.
Ima i navijača iz Slovačke...
Grupa navijača Spartaka stigla je iz Trnave i oni će bodriti svoj tim naspram velikog broja domaćih pristalica.

Sveštenik hrama Sv. Save i "božja sreća" uz navijača Zvezde
Jedan navijač Crvene zvezde imao je mnogo sreće i "božju pomoć" na svojoj strani pred duel sa Spartakom iz Trnave.

Zvezda dočekuje Spartak od 20.30 u prvom meču trećeg kola Lige šampiona, a jedan navijač ne bi mogao da gleda tu utakmicu jer je izgubio novčanik, a spasao ga je sveštenik Hrama Svetog Save.

Sveštenik Dragan Šovljanski pronašao ga je zahvaljujući članskoj karti Zvezde – opširnije o toj vesti pogledajte OVDE.
Mirno oko stadiona 'Rajko Mitić'
Sat i po vremena pre početka utakmice na Autokomandi i oko stadiona 'Rajko Mitić' situacija je bila mirna, a navijači su polako počeli da pristižu.

Opširnije pogledajte OVDE.
Sastavi

Sudije
Pravdu na našem najvećem stadionu deliće španska sudijska ekipa na čelu sa Karlosom Del Sero Grandeom. Njemu će pomagati Huan Karlos Juste Himenes i Abraham Alvares Kanton, dok će četvrti arbitar biti Santjago Haime Latre.
Spartak je ozbiljan protivnik
Iako su mnogi očekivali derbi sa varšavskom Legijom, Spartak je napravio iznenađenje prošle nedelje i sasvim zasluženo došao na megdan ‘crveno-belima’. U prvom meču u Poljskoj bilo je 2:0, pa ni minimalni poraz u revanšu nije doveo u pitanje plasman u naredno kolo.