5. kolo: Srbija – Švedska 4:1

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Švedsku rezultatom 4:1 u 5. kolu Lige nacija.

Mitrović 18, 45+1, 48, Lukić 70 – Kleson 15
  SRB   SWE
  4 : 1
K R A J
Ubedljiva pobeda Srbije
90+3' Žuti karton
Neoprezan start nakon što mu je lopta pobegla i Račić udara nehotično fudbalera Švedske pa dobija žuti karton
90+1' Veliki promašaj
Viktor Lindelof je napravio nekoilko odličnih driblinga i sa 20ak metara uputio šut ka golu Srbije, međutim ta lopta odlazi visoko preko gola
90' Još 3 minuta
Toliko je bugarski sudija produžio ovaj meč
86' Probali su Šveđani
Lepo se Kvaison okrenuo, a Išak dobio loptu. Ipak, nije bio dovoljno spretan i propala je dobra šansa za reprezentaciju Švedske. Ostaje ubedljivih 4:1 za Srbiju
80' Poslednjih deset minuta
Srbija pred ubedljivom pobedom

Sjajno veče Aleksandra Mitrovića
Het-trik i 48. gol u dresu Srbije

70' Goooooooooool
Saša Lukić!

Odlično se srpski fudbaler snašao i postigao drugi gol u dresu "Orlova". Srbija vodi sa ubedljivih 4:1 posle 70 minuta
66' Tadić je probao
Nije bio previše opasan njegov pokušaj iz slobodnog udarca, Švedska se odbranila
55' Prete Šveđani
Kleson je probao da lobuje Vanju Milinkovića-Savića, ali je golman Srbije bio dobro postavljen. Ostaje 3:1 za "Orlove"

48' GOooooooooool
Mitrović! Het-trik, ovoga puta na asistenciju Vlahovića i delovalo je kao da je ofsajd, ali VAR kaže da je sve čisto.

3:1 vodi Srbija

46' Počelo je drugo poluvreme
Sada je prvi napad za Srbiju
Kraj prvog poluvremena
45' Goooooooooooooooooool
Miiitroooviiiiiiiiiiiiiiić. Tadić izvodi korner, Mitrović sjajan u skoku i lgavom šalje loptu pravo u mrežu Švedske za prvo vođstvo Srbije večeras.

Olsen potpuno nemoćan, 2:1 vodi Srbija
44' Opasan napad Švedske
Gjukereš je sa desne strane ušao u kazneni prostor i šutirao snažno, ali neprecizno. Ostaje 1:1
40' Mirniji deo meča
Nema mnogo akcije u ovom delu, obe ekipe imaju po jedan postignut gol...
32' Kakav promašaj!
Vlahović ima 1 na 1 sa golmanom Švedske i Olsen to brani, pa on pokušava odbitak da prosledi Tadiću koga lopta pogađa u butinu i Olsen to brani. Promašaj koji je izmamio uzdahe na stadionu Rajko Mitić.

Mogla je Srbija lako da povede

31' Propala je šansa
Vlahović upošljava Mitrovića koji je u petercu, ali je Lindelof stigao da izbaci ne baš najprecizniji pas. Ostaje 1:1
24' I u Srbiji "požutelo"
Andrija Živković je povukao s leđa Forsberga i našao se u beležnici bugarskog arbitra. Prvi žuti karton za Srbiju.
21' Umalo gol
Kostić je posle izvanrednog prodora po levom krilu poslao loptu pred gol rivala gde je Vlahović pokušao "kašikom" loptu da pošalje u mrežu, ali je bio neprecizan i ona završava pored gola. NIšta od preokreta

18' Gooooooooool
Izjednačenje. Živković je odlično centrirao i Mitrović bio na pravom mesto u pravo vreme. Šveđani odmah primaju gol, sjajna reakcija Srbije i izjednačenje posle samo tri minuta

15' Srbija gubi
Odmah nakon propuštene prilike Srbije stiže kazna Šveđana. Kuluševski je bio arhitekta ove akcije i asistirao Klesonu za vođstvo, 0:1, Srbija gubi
14' Umalo gol
Tadić je pronašao Živkovića maltene ispred gola. Bila je ovo opasna šansa, ali je Živković šutirao preko gola... Ostaje 0:0
8' Prvi žuti karton
Oboren je bio Dušan Vlahović u momentu kada se zaleteo na gol Švedske i oboren na 40 metara od strane Hlena koji je zaradio žuti karton. Tadić je izveo prekid i pogodio živi zid. Aut za Srbiju
4' Prvi korner za Srbiju
Domaći tim je uspeo da zapreti na startu, ali nije se mnogo toga desilo iz ovog prekida. Treba biti pošten pa reći da ovaj susret nema neki rezultatski značaj jer šta god da se dogodi, Srbiju pobeda nad Norveškom u poslednjem kolu vodi do uspeha
1' Počela je utakmica
Prvi napad će biti za ekipu Švedske

Sledi intoniranje himni
Prvo himna Švedske, pa Srbije

Dobre vesti za Srbiju
Norveška je poražena od Slovenije

Selektor Srbije pred meč:
Meèeve sa Švedskom i Norveškom oèekujemo u sjajnoj atmosferi, a igraèi su motivisani. Svi žele da naprave iznenaðenje, a mi znamo svoj fokus. Želimo da igramo lep fudbal protiv Švedske i na kraju doðemo do rezultata. Fokusirani smo na prvu utakmicu, nismo još prièali o Norveškoj. Puno poštujem Švedsku, a na kraju sve zavisi od nas. Ako budemo na svom nivou, a moramo da budemo… Nikakva tragedija nije i ako ne budemo prvi, ali ne sumnjajte da æemo pokušati da doðemo do pobeda