4. kolo: Nemačka – Italija 5:2 (2:0)

Fudbaleri Nemačke deklasirali su Italiju rezultatom 5:2, u četvrtom kolu grupe 3 A Lige nacija.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč Nemačke i Italije u četvrtom kolu A Lige nacija.

Pre 10 dana u Bolonji je bilo 1:1.
KRAJ
90+4 Bastoni!
Pogodio je defanzivac Italije i postavio konačnih 5:2.

Time su "azuri" izbegli najteži poraz u međusobnim mečevima sa Nemačkom.
90+' Umalo novi gol
Stah, fudbaler Majnca, imao je izglednu šansu, ali je šutirao pored gola iz relativne blizine.

Na drugoj strani je Nojer demonstrirao svoje golmanske sposobnosti posle šuta Di Marka.
Kratak prekid
Uleteo je navijač na teren, ali je utakmica ubrzo bila nastavljena.
Mađari nastavljaju
Vode protiv Engleske sa 4:0 u Vulverhemptonu!

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH
78' Italija se upisala
Mladi Gnjonto je pogodio mrežu Nojera.

Naleteo je nakon intervencije golmana Nemačke i lako zatresao mrežu.

Prvi gol na četiri utakmice za momka koji još uvek ima 18 godina.
Mađarska razbija Englesku
Naši severni susedi vode 3:0.
69' Gooool!
Potpuni raspad Italije i "petarda" u Menhengladbahu.

Komplikovali su Donaruma i Ramos, lopta je stigla do Vernera, koji je bio na ivici ofsajda, ali je gol ipak priznat.

Dva gola za dva minuta napadača Nemačke i Čelsija, 5:0.
68' Goooool!
Neuspela ofsajd zamka... Gnabri je doturio loptu Verneru u petercu, kome nije bilo teško da savlada Donarumu.
U međuvremenu...
Mađarska u Vulverhemptonu vodi protiv Engleske rezultatom 2:0. Oba pogotka postigao je Salai.

EFE/Friedemann Vogel
60' Nemačka ne staje
Ređaju se šanse, a novu je propustio Verner, koji je po zemlji šutirao pravo u Donarumu.

Nakon toga i trzavice na terenu, Ridiger je bio u duelu sa protivničkim igračem, nije želeo da se smiri i zbog toga je "požuteo".
51' Goooool!
Delovalo je da će Italijani ubrzo smanjiti rezultat, međutim, kazna za promašaje na startu drugog dela ubrzo je stigla.

Ram je ubacio sa leve strane loptu u peterca, gosti su nakratko uklonili opasnost, ali je lopta stigla pravo do Milera, koji je šutirao i zakucao loptu u mrežu.

Nemačka vodi 3:0.
46' Počelo drugo poluvreme i odmah šansa
I odmah šansa za Italiju. Kristante je šutirao sa ivice šesnaesterca, snažno, ali je lopta otišla pored stative.
POLUVREME
Nemačka posle prvih 45 minuta vodi protiv Italije 2:0, zahvaljujući golovima Kimiha i Gindoana.
49' Goool!
Gindoan je izveo sigurno penal i duplirao vođstvo Nemačke, 2:0.

"Panceri" su zaslužili ovu prednost. Čini se da su Italijani vrlo naivno primili oba gola, naročito ovaj drugi.
47' Penal!
Za Nemce. Hofman je pao u šesnaestercu posle duela sa Bastonijem, koji je besmisleno koristio ruke i odgurnuo rivala.

EPA-EFE/Friedemann Vogel
39' Sane, pa Verner – Donaruma sjajan
Puno prostora je imao Sane, dobio je pas u sredinu, ali je slabo šutirao levom nogom.

Pogodio je pravo u Donarumu.

Ubrzo je i Verner imao šansu, snažno šutirao pod prečku, ali je Donaruma još jednom pokazao reflekse.

Da nema kapitena, Italija bi vrlo verovatno išla ka debaklu.
33' Nova prilika za Nemačku
Hofman je šutirao sa desne strane iskosa, mogao je do trećeg kola u tri utakmice, ali je Donaruma bio oprezan.
28' Mirni Nojer
Zile je odigrao do svog golmana, ali nimalo sigurno. Tu je bio napadač Italije, ali ga je Nojer lako "rešio" i smireno započeo novu akciju svog tima.

25' Nemačka stabilnija
Domaći vode i izgledaju konkretnije od "azura".

Mančini savetima pokušava da prodrma ekipu, ali oni zaista deluju defanzivno i smušeno za sada.
22' Interesantan pokušaj
Kristante je iz nimalo lake pozicije zahvatio loptu glavom sa ivice šesnaesterca, ali je ona otišla preko prečke.

10' Gooooool!
Raum je centrirao sa leve strane, Kimih došao iz drugog plana i iz srca šesnaesterca savladao Donarumu.

Prvotimac Bajerna je bio strelac i pre 10 dana u Bolonji.

Nemačka vodi 1:0.
8' Kakav promašaj
Đakomo Raspadori je imao veliku šansu. Sa strane je dobio loptu, iz peterca uputio udarac, ali je Nojer izvrsno intervenisao.

U nastavku je pokušao i Gnonto, koji je bio u ofsajdu.
7' Zamalo
Prva prilika za Nemce. Liroj Sane je šutirao sa ivice kaznenog prostora slabijom desnom nogom, ali je lopta otišla pored stative.
1' Ambiciozan početak domaćih
Miler je pronašao Vernera, koji se nije snašao u završnici. Nije uspeo da pređe svog čuvara i izađe pred Donarumu.
1' Utakmica je počela!
Prvi su sa centra krenuli domaći, koji igraju u beloj opremi i napadaju sa leve na desnu stranu.