Mađarska – Srbija 1:1 (1:1)

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Mađarskom u 5. kolu Lige nacija rezultatom 1:1 (1:1) i tako došli na korak od eliminacije iz B divizije Lige nacija.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 5. kola Lige nacija između Mađarske i Srbije.
Brane se Mađari, ali vremena je sve manje.
Čini se da će, ipak, ostati nerešeno.
Kraj!
Ipak nisu uspeli "orlovi"...
89' Opsada gola!
Srbija napada u talasima, Mađari se grčevito brane.

Pokušao je Sergej Milinković-Savić, pa onda i Mijat Gaćinović.

Od svega samo korner...
87' Nova velika šansa za Jovića!
Sergej Milinković-Savić ga je sjajno proigrao, ali Jović nije uspeo da matira golmana.
86' Srbija igra "otvorenog garda"
Više želi trijumf u Budimpešti.
81' Kakva šansa za Srbiju!
Najpre je Konjveš imao priliku, Dmitrović je odbranio i krenula je brza kontra.

Povukao je Saša Lukić, lopta je došla do Luke Jovića koji je šutirao iz okreta.

Centimetri su ga delili od pogotka.--
79' Još dve izmene među "orlovima"
Izašli su Dušan Tadić i Nemanja Radonjić, a u poslednjih 15-ak minuta na terenu će biti Sergej Milinković-Savić i Dušan Vlahović.

Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images
76' Mađari tražili penal
Pao je Kalmar, ali je švedski sudija samo odmahnuo rukom.
72' Još jedan pokušaj, ovog puta Grujića
Centrirao je Mladenović, ali nije bilo snage u tom udarcu glavom.

"Orlovi" su preuzeli posed lopte i ofanzivniji su pred ulazak u sam finiš susreta.
71' Dobar pokušaj Radonjića
Ušao je sa leve strane u sredinu i šutirao sa oko 25 metara, ali ipak neprecizno.
69' Težište igre sada je na polovini Mađara
Srbija iz pozicionog napada kontroliše dešavanja na terenu.
59' Dobra šansa za Mađarsku
Prodor po levoj strani Filipa Holendera, ali je Dmitrović istrčavanjem sprečio pas ka Soboslaju.
62' Dvostruka izmena u ekipi Srbije
Ristića je zamenio FIlip Mladenović, a Maksimovića Marko Grujić.

Photo by EPA-EFE/Szilard Koszticsak

56' Lazović ne može da nastavi
U pitanju je povreda ruke posle duela sa Filipom Holenderom.

Umesto njega u igri je Filip Holender.
54' Lazović se žali na povredu
Ukazuje mu se lekarska pomoć
53' Radonjić je tukao glavom – korner
Odlično je Lazović probio po desnoj strani, Radonjić šutirao i zakačio protivničkog igrača, a golman je uspeo loptu nekako da skrene u korner.

Prvi korner na utakmici za Srbiju.
51' Miran nastavak susreta
Bez većih uzbuđenja u drugom poluvremenu, za sada.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Nastavljena je utakmica
I odmah na startu žuti karton za Sašu Lukića zbog "šamara" za protivničkog igrača.

Zbog toga neće moći da igra protiv Rusije u Beogradu u sredu.
Statistika je u potpunosti na strani Mađara
Šutevi: 13:3;
Korneri: 6:0.
Kraj poluvremena
Srbija je povela, pa ispustila prednost i ne može da bude previše zadovoljna.
45' Tadićev prodor bez nagrade
Prošao je po desnoj strani, uposlio prvo Jovića, potom je lopta došla do Radonjića, ali je usledio loš šut.
Previše naivan gol...
40' GOOOOL!
izjednačili su Mađari, kao u školskom dvorištu.

Dupli pas su odigrali Kalmar i Nikolić i usledila je laka egzekucija.
38' Da li je Jović bio u ofsajdu?
Sudija je podigao zastavu kada se srpski napadač nalazio u zicer šansi.

Usporeni snimak je pokazao da je bio u liniji.
36' Velika šansa za Mađarsku
I opet Dominik Soboslaj!

Ovog puta je šutirao glavom, ali pravo u Dmitrovića.

Bilo je jako opasno...
35' Udarac Saše Lukića sa distance
Neprecizno...
33' Ponovo Soboslaj!
Ubedljivo najagilniji igrač Mađarske, još jednom je šutirao iz trka sa oko 20 metara, ali pored gola.

Srbija veoma lako gubi lopte na 20-30 metara od svog gola.
31' Uh, prozujala je lopta pored desne stative gola Srbije
Ponovo je Soboslaj pokušao iz slobodnog udarca, ovog puta iz izglednije pozicije, ali je lopta otišla pored leve stative.

Na putu ka golu je lopta zakačila igrača u bloku i biće korner.
27' Jović nije bio u ofsajdu
Tadić ga je proigrao kroz šumu nogu, a srpski napadač kao da to nije očekivao i u nastavku mu je lopta pobegla.
25' Mađari i dalje imaju kontrolu lopte
Uglavnom se igra na polovini Srbije, koja će čekati novu šansu da iz polukontre ili kontre iskoristi brzinu Radonjića ili kreaciju Tadića da dođe do novog gola.
23' Soboslaj pokušao iz slobodnog udarca
Dmitrović je dobro pokrio bliži ugao.
Sjajan gol Radonjića:
17' GOOOOL!
Odličan prodor Nemanje Radonjića!

Iskoristio je svoj najveći kvalitet, pobegao odbrani, potom prošao i pored jednog defanzivca i lako sproveo loptu iza leđa golmana.

Sjajan početak Srbije.
14' Posle novog kornera, šansa i za Nikolića
Mađari sve opasniji...
13' Soboslaj u naletu
Zaleteo se ka golu Dmitrovića, kao što je protiv Islanda postigao pobedonosni pogodak, ali je ovog puta bio izblokiran.
10' Sada i Mađari prete po desnoj strani
Pokušao je Kalmar, ali je Uroš Spajić izblokirao taj pokušaj.

Drugi vezani korner za Mađarsku.
7' Napad Srbije po boku
Darko Lazović je sa desne strane pokušao da uposli Luku Jovića, ali napadač Real Madrida nije uspeo da primiri loptu.
3' Na početku primećujemo visok presing Srbije.
Utakmica je počela!
Mađari su u kompletnoj beloj, a Srbi u crvenoj opremi.
I Mađari su bez selektora.
Marko Rosi neće biti na klupi jer je bio pozitivan na koronavirus.

Menjaće ga Zoltan Gera.
Odsvirane su himne dve reprezentacije
Sve je spremno za početak.
Igrači su u tunelu velelepne "Puškaš arene".
Novi stadion u Budimpešti nedavno je bio domaćin Superkupa Evrope i zaista izgleda impozantno.
Sada su "orlovi" u baš teškoj situaciji
Rusi pali u Istanbulu, Srbiji minimalne šanse za opstanak VIDEO
Tumbaković neće voditi Srbiju
Kao što je poznato, selektor Ljubiša Tumbaković neće voditi ekipu sa klupe, jer su "orlovi" kasnili na utakmicu sa Mađarima u Beogradu.

Njega će na ovom susretu menjati Aleksandar Janković.

Iz sličnog razloga u Ligi Evrope nedavno je suspendovan i Žose Murinjo.