1/2 finala: Ajntraht – Vest Hem 1:0, Rendžers – Lajpcig 3:1

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta igraće protiv Glazgov Rendžersa u finalu Lige Evrope.

Bore 26
  FRA   WHU
  1 : 0
 Tavernijer 18, Kamara 24, Lundstram 80 – Nkunku 70
  RAN   RBL
  3 : 1
90' Još 5 minuta u Nemačkoj
Toliko deli Frankfurt od finala
87' Preti Frankfurt
Mogli su domaći do gola ovde, ali prvo Kostić, a onda Hauge nisu bili precizni
80 GOOOOOOOOOOOOOOL
Lundstram! 3:1 vodi Rendžers
GOOOOOOOOOOL
Nkunku je smanjio na 2:1, evo drame. Lajpcig smanjio
78' Isključen trener Vest Hema
Dejvid Mojes je zbog nedoličnog ponašanja dobio direktan crveni karton
72' Brani Trap
Mogao je Vest Hem da postigne gol, ali je Trap reagovao pravovremeno i otklonio opasnost
69' Preti Kamada
Mogao je Frankfurt i do drugog gola večeras, ali je Kamada za malo bio neprecizan
60' Još pola sata
Ne predaje se Vest Hem, ali ne deluje kao da mogu mnogo toga da učine. Ajntraht kontroliše stvari na terenu i ukupno ima 3:1
50' Mirno u Nemačkoj
Nema mnogo dešavanja na terenu, mreže miruju, a i napadi su nekako oprezni. Vest Hem ima igrača manje i traže čudo za prolazak u finale
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Domaći tim je bio dosta bolji i u jednoj i u drugoj utakmici. Frankfurt vodi od 26. minuta zahvaljujući golu Borea, dok je Rendžers preko Tavernijera i Kamare došao do vođstva od 2:0.

Ponovo se družimo za desetak minuta.
40' Isti slučaj i u Glazgovu
Rendžers se za sve pita. Lajpcig na ulasku u poslednjih deset minuta prvog poluvremena bez šuta u okvir gola.
38' Propadaju šanse
Ajntraht je konstantno ispred kaznenog prostora Vest Hema, ali završni potez nije bio dovoljno dobar pa se rezultat nije promenio.
Rendžers duplirao prednost, Kamara je strelac
26' Gooooooooooooooool
Bore je strelac!
Ajntraht vodi 1:0, ukupno 3:1
GOOOOOOOOOOOOOL
Rendžers vodi
20' Kostić...
Prva prilika, prva opasnost. Filip Kostić je šutirao oštro po zemlji i lopta završava tik uz desnu stativu. Ostaje 0:0
19' Crveni karton
Vest Hem sa desetoricom, Hauge je iznudio crveni
17' Žuti karton
Na ivici kaznenog prostora sapleten je Jans Piter Hauge, a sudija mu pokazao žuti karton Kresvelu. Ajntraht traži crveni karton, ali ga neće dobiti
8' Prva izmena
Hintereger je napustio teren zbog povrede, ušao je Ture.
5' Miran start
Vest Hem je imao jednu polu priliku, a Ajntraht ni toliko. Za sada nema uzbuđenja
1' Počela je utakmica