1/8 Lige Evrope: Rendžers – Crvena zvezda 3:0 (2:0)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Glazgovu od Rendžersa 3:0 (2:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Tavernije 11p, Morelos 15, Balogun 51
  RAN   CZV
  3 : 0
Kraj utakmice!
Crvena zvezda je izgubila u Glazgovu 3:0.
Igraće se još tri minuta
85' Zvezdi treći put poništen gol!
Moglo bi čak da uđe u istoriju, bar nismo nismo gledali tri poništena gola.

Sada je Ben bio u ofsajdu, nakon nove sjajne intervencije Mekgregora.
81' Zvezdi se ne da
U istom napadu je dva puta mogla do gola, ali je falila završnica.

Prvo je Gajić lošu loptu dao, u situaciji kada je imao usamljenog Pavkova, da bi Kataijev udarac odbranio Mekgregor, a nikog nije bilo na odbitku iz Zvezde.

Neverovatno...

EPA-EFE/ROBERT PERRY
78' Rendžers dominira u prekidima
Još jednom su iz dugog prekida zapretili, Borjan je bio na mukama.

Više ne znamo ni koji put... Zvezda očajna u skoku.
73' Prečka!
"Zategao" je Gelor Kanga iz daljine i išla ka golu, poput onog što je dao Krasnodaru, ali je zatresla prečku.

Mekgregor ništa nije mogao, Zvezda još jednom nije imala sreće.
71' Dragović sprečio čist gol
Opet je posle kornera skočio jedan igrač Rendžersa, ali se Dragović povukao na liniju i izbacio loptu iz viđenog gola.

Borjan je samo gledao loptu...

63' Opet velika šansa za Zvezdu!
U velikoj gužvi i pritisku Zvezde, Ben je odjednom bio ispred Mekgregora.

Ipak, izblokiran je u poslednjem trenutku jer se sporo i nameštao.
61' Ohi i Srnić su završili utakmicu
Slaba partija prvog centarfora crveno-belih, isto kao i Srnića.

Na terenu su Pavkov i ofanzivniji Ben.
57' Zvezda izgubljena na Ajbroksu
Nema nikakve reakcije, kao da se predala...

51' 3:0 za Rendžers!
Odlični štoper Leon Balogun je bio najviši u skoku i matirao je Borjana.

Treći put kapiten Zvezde vadi loptu iz mreže.

Brodolom crveno-belih.
50' Opasni naleti Rendžersa
Već dva i malo je falilo da uvećaju ionako visoku razliku.

Prvi put je smireno reagovao Dragović, dok je drugi put umalo kažnjen Ivanić.

Krenulo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda je dva gola u minusu, što možda i nije realno stanje s obzirom šta se sve izdešavalo.

Imaće da žali za penalom Aleksandra Kataija.
Igraće se još pet minuta u prvom delu
Toliko su sudije produžile.

42' Uh, velika šansa za crveno-bele
Zicer je imao Ohi, ali je loše zahvatio loptu.

Pobegao je štoperima prvi put, ali je bio dekoncentrisan na samo šest/sedam metara.
41' Zvezda umalo da primi treći gol
Agilni Kent je probio po levoj strani i uposlio Kamaru, koji je bio okrenut leđima i iz tog položaja je probao, ali je prebacio gol.
35' Period mirnije igre
Daleko mirnije od burnih 15-ak minuta kada smo sve videli.

Zvezda pokušava da se vrati u igru, ali Rendžers dobro stoji.
Trenutak kada Morelos daje gol

24' Brani Mekgregor penal
Pročitao je iskusni golman Aleksandra Kataija.

Samo korner za Zvezdu.
23' Penal za Zvezdu!
Džek je oborio Ivanića i nije bilo dileme.

Loptu uzima Katai.
Morelos je bio u ofsajdu kod gola
Naknadnim snimkom se videlo da je bar metar bio iza odbrane Zvezde.

Igrao je Eraković, što može da se shvati kao nova akcija, ali je lopta išla baš ka Kolumbijcu...

Sudije, čak ni u VAR sobi, nisu videle to kao što jesu dva puta na drugoj strani.

18' Nova šansa za "policajce"
Ponovo je loše anticipirao Eraković, a Kent iznenada imao veliku šansu.

Međutim, loše je šutirao – pravo u Borjana.
15' 2:0 za Rendžers!
Još jednom pada gol posle poništenog Crvene zvezde.

Loše je reagovao Eraković i praktično spremio zicer Morelosu, koji poklon rado prihvata.

Škoti imaju 2:0 posle samo 15 minuta.
13' Drugi gol Zvezdi poništen!
I opet Kataiju.

Zvezdina "desetka" je drugi put bila u ofsajdu, što je potvrdio VAR.

Uzalud je napravio dobar potez, dredriblao golmana Mekgregora i poslao loptu u mrežu.

Ostaje 1:0.
11' Rendžers vodi!
Tavernije je poslao loptu u rašlje, iako se okliznuo.

Milan Borjan se bacio u drugu stranu.

1:0!
Penal!
Sudija Gezubujuk je pokazao na belu tačku.

I imao je mnogo "materijala" za tako nešto.
9' VAR proverava penal za Rendžers
Kent je pao posle kontakta sa Srnićem.
6' Ofanzivna Zvezda
Visoko je izašao tim Dejana Stankovića, iako su mnogi očekivali da bude u bloku.

Usledila je još jedna opasna akcija Zvezde, ali je Ivanić bio "kratak".
3' Zvezdi poništen gol!
Šteta, šteta...

Katai je za malo bio u ofsajdu, iako je Ivanić ipak došao do lopte, pre nego što mu je asistirao.

Plasirao je loptu u rašlje Katai, ali je sudija poništio gol.

Proveravao je i VAR.
Zvezda sa četvoricom pozadi
Sanogo je ipak u veznom redu...

S tim da ima zadatak da motri na prilaske Morelosa. To se odmah vidi.
Počeo je meč
Sa centra su krenili fudbaleri Rendžersa.
Bučna atmosfera na Ajbroksu
Očekivano. Više od 50.000 navijača u Glazgovu napravilo je sjajan ambijent.
Igrači su na terenu
Postava Rendžersa
Mekgregor – Tavanije, Goldson, Balogun, Bejsi – Džek, Lundstram, Aribo, Kamara, Kent – Morelos
Zvezdinih 11!
Očekivan sastav, samo je pitanje u kakvoj postavci.

Da li će Zvezda biti sa trojicom štopera, odnosno da li će Sanogo biti spušten kod Dragovića i Srnića, što je donelo rezultate ove sezone na evropskim gostovanjima.