Četvrtfinale, prvi mečevi: Dinamo – Viljareal 0:1, Granada – Mančester junajted 0:2, Ajaks – Roma 1:2, Arsenal – Slavija 1:1

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Lige Evrope: Dinamo – Viljareal 0:1, Granada – Mančester junajted 0:2, Ajaks – Roma 1:2 i Arsenal – Slavija Prag 1:1.

Pepe 86 – Holeš 90+4
  ARS   SLP
  1 : 1
Junajted rutinski u Španiji!
Laganih 2:0 i već čekirala karta preko Granade za polufinale Lige Evrope.
Poraz Dinama u Zagrebu!
Viljareal je minimalnim rezultatom slavio na Maksimiru, golom iz penala Morena.
Arsenal – Slavija 1:1!
Česi su u poslednjim sekundama došli do remija i napravili odličan rezultat za revanš.
Kraj u Amsterdamu
Roma je pobedila preokretom 2:1 u meču u kome je Dušan Tadić bio tragičar.

Od njegovog promašenog penala su Rimljani okrenuli meč...
Bruno rešava pitanje pobednika iz penala
Slavija u finišu stiže do izjednačenja!
Holeš je šokirao Arsenal u četvrtom minutu nadoknade!
Ističe regularni tok mečeva
Gol Ibanjesa
87' Romin preokret!
1:2 u Amsterdamu!

Strelac je Ibanjes.

Posle jednog kornera je toliko bio miran da primi loptu grudima i levom nogom zakuca loptu u gol.

Roma preokreće protiv Ajaksa.
86' Arsenal dolazi do gola u finišu preko Pepea
Još 10 minuta do kraja
Viljareal "ukočio" Dinamo
Hrvatski tim, 20 minuta pre kraja, kao da nema ideju kako da izjednači.

Bliži je Viljareal drugom golu, nego domaćin izjednačenju.

Bleda partija "modrih" u drugom delu, ali ima još vremena da se isprave.
68' Taljafikov pokušaj
Šutirao je levi bek iz Argentince sa distace, ali je Lopes odbranio.
Tadić od sjaja do očaja
U jako kratkom roku.

Više u posebnoj vesti.
U Zagrebu Dinamo juri izjednačenje
Joško Gvardiol je pokušao iz daljine, ali je Rulji odbranio snažan udarac igrača koji će od leta biti u Lajpcigu.
Pelegrinijev slobodnjak i kiks golmana
57' 1:1 u Amsterdamu!
Stigla je kazna Ajaksa i Dušana Tadića za penal.

Lorenco Pelegrini je izveo slobodan udarac, a golman Sherpan loše reagovao.

Roma je izjednačila!
Tadićev penal
53' Tadić promašio penal!
Tačnije, odbranio mu je udarac sa 11 metara Pau Lopes!

Jako loše ga je izveo, po sredini gola, očekivajući da će se Španac baciti u stranu.

Ostao je i "pročitao" Tadića.

Ostaje 1:0 za Ajaks.
Penal za Ajaks
Tadić je oboren!
50' Ajaks umalo do 2:0
Golman Lopes je pogrešio tako što mu je Tadić presekao pas iskosa, centrirao je, ali Entoni nije bio priseban pred golom.
Poluvreme
Viljareal vodi u Zagrebu iz penala, Mančester junajted u Granadi, a Ajaks u Amsterdamu protiv Rome.

Golova nema u Londonu između Arsenala i praške Slavije.
Ovako je Viljareal dobio penal
44' Viljareal ima 0:1 u Zagrebu
Sjajni Đerar Moreno je siguran.

Peti njegov gol u sezoni u Ligi Evrope.

Španci su poveli protiv Dinama!
43' Penal za Viljareal
Teofila Katerana je lopta pogodila u ruku i sudija je pokazao na "belu tačku".
Tadićeva lucidna asistencija
39' Vodi Ajaks!
Kakav potez Tadića i asistencija za Davija Klasena.

Divna akcija, kapiten Srbije dobio je loptu, očekivao se njegov udarac, ali je sve iznenadio.

Vratio je loptu Klasenu, koji je pogodio praznu mrežu!

Ajaks vodi protiv Rome!
23' Oršić preko gola
Dinamo sve opasniji...

Ali golova nema na Maksimiru, iako gledamo odličnu predstavu.
Rašford – Junajted poveo u Granadi
32' Tadić!
Uh, umalo da srpski reprezentativac postigne gol.

Dobro se namestio, ali šutirao je pored gola...
Junajted dominira
Dinamu poništen gol!
Igra se brz i ofanzivan fudbal na obe strane na Maksimiru.

Oršić je postigao gol, ali je prethodno bio u ofsajdu Atimven, koji mu je asistirao.

Sjajnu je kontru složio Dinamo.
22' Pritisak na Dinamo
Novi napad "žute podmornice", Đerar Moreno je pokušao iz peterca, ali je ostalo 0:0.
20' Livaković opet spasao Dinamo!
Odbranio je još jedan udarac Alfonsa Pedraze, levog beka Viljareala.

Bio je na ziceru, ali se istakao hrvatski čuvar mreže.
17' Roma sve opasnija
Brajan Kristante diktira tempo poslednjih nekoliko minuta, a mogao je i da se upiše u strelce.

Odlično je šutirao sa oko 20 metara, ali je Sherpen paradom odbranio.
11' Umalo da Dinamo povede
U jednom minutu čak tri ozbiljne prilike.

Prvo je Majer šutirao sa distance, a Ruli izbacio loptu u korner, da bi Teofil Katerin dva puta u skoku pokušao da postigne gol.

Nekako se Viljareal odbranio.

Dinamo se ohrabrio da napadne.
11' Džeko – blizu!
Na malom prostoru se izborio za udarac, ali je lopta prošla pored gola...

"Zakuvalo" se na "Johan Krojf" areni.
8' Šansa i na Maksimiru
Za goste iz Španije.

Alfonso Pedraza je driblao i gađao sa leve strane, ali je golman "modrih" Livaković lako ukrotio taj šut.
4' Prvi zapretio Ajaks
Gravenberh je šutirao sa oko 20 metara, ali pravo u Lopesa.