Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Gent 2:1 u trećem kolu Lige Evrope.

DRAMA!
Poslednje sekunde meča!
90+4 Kakva odbrana Borjana!
Neverovatna odbrana Milana Borjana!

Stopostotnu šansu imali su igrači Genta, a Borjan je sjajnom intervencijom sprečio izjednačenje.
93' Pankov otklonio opasnost!
Panično se brani Zvezda!
Još pet minuta će se igrati!
90' Kataija menja Nikolić
Spiridonović ulazi umesto Bena.
89' Zvezda se brani!
U ofsajdu je Kums. Crveno-beli se brane svim snagama.
87' Dobra reakcija Borjana
Centaršut je išao u srce kaznenog. Borjan je izašao i uhvatio loptu.
84' Žuti karton za Kataija
Korner za Gent.
83' Zvezda pojačava odbranu
Umesto Kange ulazi Pankov.
82' Borjan ostaje u igri
Dobra vest.
80' Odlična odbrana Borjana, a potom i povreda
Dorš je šutirao, a Borjan je odličnom intervencijom odbranio. Tom prilikom je povredio rame. Ukazuje mu se pomoć.
77' Žestok start nad Gajićem
Na sreću ne radi se o ozbiljnoj povredi.
75' Solidan pokušaj Mohamadija
Levi bek Genta šutirao je slabijom desnom nogom. Solidan udarac koji je završio pored gola.
73' Katai se poigrava, sada je preterao
Krilni napadač pokušao je da lobuje golmana. Nešto jače je "bocnuo" loptu i ona je završila preko gola.
70' Žestok pritisak Genta
Ovoga puta u šansi se našao Jaremčuk. Dobar blok Zvezdinh defanzivnih igrača.
Magiko

Pedja Milosavljevic/Starsport
67' Odlična reakcija Kataija – u odbrani
Vratio se krilni napadač Zvezde i u svom kaznenom prostoru sjajno je uklizao, te sprečio centaršu u srce kaznenog prostora.
Vratio se krilni napadač Zvezde i u svom kaznenom prostoru sjajno je uklizao, te sprečio centaršut u srce kaznenog prostora.
66' Zvezda umalo poklonila gol
Greška u poslednjoj liniji. Dorš se našao u šansi, oklevao je i uputio je slab udarac.
64' Stativa Gobeljića!
Gajić je šutirao, golman je odbranio i odbitak je završio na nozi Gobeljića.

Bek Zvezde šutirao o pogodio je stativu.
63' Izmena u Zvezdi
Umesto Ivanića na teren ulazi Njegoš Petrović.
Perfektan udarac!
59' GOOOOOOOOL!
ALEKSANDAR KATAI!

Iz slobodnog udarca pogodio je Aleksandar Katai!

Šutirao je u golmanov bliži ugao, čuver mreže Genta nije uspeo dobro da reaguje i lopta od stative odlazi njemu iza leđa.
58' Odličan prodor, loš šut Ivanića
Lepo je prošao kroz sredinu terena, ali je loše šutirao i lopta je završila pored stative.
55' Borjan oprezan
Botaka je poslao nešto između šuta i centaršuta. Borjan je bio na mestu i dobro reagovao.
52' Dobar centaršut Ivanića
Poslao je loptu u srcen kaznenog, ali tamo nije bilo igrača Zvezde.

Crveno-beli pritiskaju.
48' Ukazuje se pomoć Gobeljiću
Gobeljić je udaren rukom u glavu i trenutno mu se ukazuje pomoć.
46' Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena!
Svašta smo videli u prvom poluvremenu.

Dva gola, prečka, stopostotne šanse... Na kraju 1:1. Čeka nas uzbudljivo drugo poluvreme.
45+1 Loš start Milunovića
Žuti karton za štopera Zvezde + slobodan udarac za Gent.

Borjan je dobro reagovao i završeno je prvo poluvreme.
45' Prečka Kataija!
Samo nekoliko sekundi kasnije velika šansa za Zvezdu.

Gajić je vratio loptu ka Kangi, ovaj je dodao do Kataija koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku.
44' Mnogo sreće za Zvezdu
Milunovič je poslao katastrofalnu loptu ka Sanogu. Igrači Genta su oduzeli loptu, potom je usledila stopostotna šansa i na sreću Zvezde Botaka je loše šutirao.
39' Nesporazum Kataija i Gobeljića
Lopta je išla ka Gobeljiću, međutim Katai ju je dirao i sviran je ofsajd.
37' Odlična odbrana Borjana
Jaremčuk se našao u veoma dobroj šansi. Šutirao je još bolje, a Borjan je veoma dobro reagovao.
31' Gol – Gent izjednačio
Loše su reagovali crveno-beli.

Mirančuk je poslao povratnu loptu Ođiđa-Ofoeu. Ovaj je neometan šutirao, lopta je potom zakačila Degeneka i prevarila Borjana.
👏👏👏

Pedja Milosavljevic/ Starsport
25' Ben pravo u golmana
Šutirao je iz slobodnog udarca pravo u Kusemansa.
24' Ponovo sjajna akcija, Ivanić šutirao pored gola
Igraju odlično igrači Crvene zvezde.

Ivanić se našao u velikoj šansi, ali je šutirao pored stative.
22' Odlična akcija, Gajić izvukao maksimum
Kanga je poslao loptu ka Gajiću, desni bek je šutirao u bliži ugao i golman je odbranio.
20' Zvezda se povukla
Crveno-beli prepustili su inicijativu gostima. Posle primljenog gola Gent je nešto aktivniji i uglavnom se igra na polovini Zvezde.
14' Dobar pokušaj Falčinelija
Napadač Zvezde šutirao je u dalji ugao, ali lopta nije išla u okvir gola.
Snažan udarac i gol!
12' GOOOOOOOOOOOL!
GEEEJLOR KANGAAA!

Kanga je poslao odličnu loptu na drugu stativu. Katai je vratio loptu ka Benu, međutim krilni napadač nije uspeo da je zahvati.

Kanga je ispratio akciju, naleteo na tu loptu i snažnim udarcem pogodio je za 1-0!
11' Ben šutira preko gola
Bila je ovo solidna situacija. Ben je šutirao iz slobodnog udarca, a lopta je prošla iznad prečke.
8' Gent promašio stopostotnu!
Bukari se našao u odličnoj šansi, ali nije odlučio da šutira, već da pošalje loptu saigračima. To je bio loš potez i odbrana Zvezde je izbacila loptu.
7' Dobra reakcija Sanoga
Vezni fudbaler Zvezde presekao je pâs, a potom je i fauliran.
5' Šansa za Kataija!
Sjajno je prošao krilni napadač Zvezde. Blokiran mu je šut, te Zvezda ima korner.
4' Dobar napad Genta
Lopta je prošla kroz peterac Zvezde. Na sreću tamo nije bilo fudbalera Genta.
2' Mareh blokira Falčinelija
Gajić je poslao dobru loptu ka svom napadaču. Italijan je primio loptu, šutirao je iz teške pozicije, međutim blokiran je.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad imaju fudbaleri Genta.
Fudbaleri su izašli na teren!
Trenutno je u toku himna Liga Evrope.
Meč kreće za deset minuta!

Utakmica kreće u 21h

STARSPORT
"Deluje bezobrazno, ali Gent ne zaslužuje takav respekt"
Filip Stojković o Gentu.

Opširnije pročitajte OVDE.

Ko je na klupi?
Zvezda: Popović (gk), Pankov, Pavkov, Boaći, Petrović, Simić, Nikolić, Gavrić, Eraković, Spiridonović, Vukanović, Krstović.

Gent: Johmans (gk), Vanden Bore (gk), Bezus, Niangbo, Samoise, Kums, Nurio Fortuna, Plastun, Kleindeinst, Arslanagić.
Trenutna situacija ispred "Mitića"

Očekivano bez Rodića
Levi bek Crvene zvezde nije spreman za duel sa Gentom i na njegovom mestu gledaćemo Gobeljića.

Takođe, Kanga je dobio prednost u odnosu na Veljka Nikolića.
Poznati sastavi!
Zvezda: Borjan – Gajić, Degenek, Milunović, Gobeljić – Kanga, Sanogo – Ben, Katai, Ivanić – Falčineli.

Gent: Kusemans – Kastro-Montes, Mareh, Hanče-Olsen, Mohamadi – Ovusu, Dorš – Botaka, Ođiđa-Ofoe, Bukari, Jaremčuk.
Ko su pomoćnici Fabriju?
Linijski arbitri su Đorđo Pereti i Alesandro Kostanzo, dok je četvrti sudija Rosario Abiso.
Još jedna olakšica za Zvezdu – nema prvog, a ni drugog golmana!
Belgijskog predstavnika je "pokosio" koronavirus pred meč, a problemi se se najviše odrazili na golu.

S obzirom da su dva proverena čuvara mreže onemogućena da igraju protiv crveno-belih, Gent će morati da predstavlja čovek koji minute uglavnom ne dobija – Kolin Kusemans.

Kusemans ima 28 godina, tržišnu vrednost od 500.000 evra i za Gent je od jula 2018. godine odigrao pet mečeva na kojima je primio četiri gola.