2. kolo, Crvena zvezda – Liberec 5:1 (3:1)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Liberec u meču drugog kola grupne faze Lige Evrope – 5:1 (2:1).

Ben 7, 22, Gajić 50, Katai 67, Falčineli 69 – Matušek 41
  Crvena zvezda   Liberec
  5 : 1
Kraj utakmice
Najubedljivija pobeda Crvene zvezde u grupnoj fazi evropskih takmičenja – 5:1 (2:1).
Nadoknada
Još četiri minuta.
88' Zamalo da se upiše i Gavrić
Odbranio mu je Ngujen.
83' Dve izmene
Izlaze Ben i Ivanić, ulaze Gavrić i Petrović.
Gaćinović pogodio za Hofenhajm
Nemačka ekipa vodi 3:0 protiv Genta.
80' Odrađuje se posao
Sada Zvezda igra lagano...
Gol Falčnelija
Gol Kataija
69' GOL!
Upisao se i Falčineli.

Postigao je pogodak glavom posle kornera, koji je izveo Ben.

Rapsodija Zvezde.
U stilu najvećih majstora
"Slalom" Kataija u stilu Dejana Savićevića.

Promešao je odbranu Libereca i postigao gol.
67' Katai!
4:1 za Zvezdu!

Kakav gol Kataija!
63' Pokušaj Kataija
Oštar udarac sa 20 metara, ali lako to brani Ngujen.
Slavlje Stankovića

62' Fantastična odbrana Borjana
Parada i sjajna odbrana posle slobodnog udarca.

Lopta je išla u rašlje.
61' Opasno ispred gola Zvezde
Slobodan udarac sa 18 metara posle faula Milunovića.

Koji možda nije ni bio, s obzirom da je Milunović u skoku blago odgurnuo napadača Libereca.
58' Šta je propustila Zvezda!
Ben je proigrao Kataija, koji je izašao 1 na 1 sa golmanom, želeo je da pronađe Falčinelija na drugoj strani, ali je golman stigao tu loptu i spasao svoj gol.
57' Napada Liberec
Veliki broj faulova Zvezde na 30, 40 metara od gola.

Nezgodan je češki tim iz prekida.
Gol Gajića
Hofenhajm vodi 2:0
Drugi gol nemačkog tima u Belgiji postiže Grilič u 53. minutu.
Prvi gol desnog beka u Evropi
Sjajni potezi Kataija, koji je dodao do Bena, a dvostruki strelac je malo preterao u driblinzima.

Međutim, dobro je sve ispratio Gajić i odbijenu loptu poslao u mrežu.
50' GOL!
Strelac je Gajić!
Sve je u redu sa Borjanom
Povreda posle sudara nije ozbiljnija.
46' Počelo je drugo poluvreme
Stanković na tribinama

Gol Libereca
Kraj prvog poluvremena
Bez nadoknade.

Crvena zvezda vodi na poluvremenu protiv Libereca – 2:1.
44' Veliki promašaj Ivanića!
Šta je promašio Ivanić.

Sa leve strane je Ben ubacio na "penal", a Ivanić je sa 10 metara gađao preko gola.

Šteta.
41' GOL!
Liberec je smanjio.

Sanogo nije izbacio loptu, Liberec je oduzeo loptu, a posle sjajne akcije Matušek postiže prelep pogodak sa 20 metara.

Borjan nije mogao ništa.
Hofenhajm vodi u Belgiji
Strelac u 35. minutu za Hofenhajm protiv Genta je Belfodil.

Jaremčuk je promašio penal u 14. minutu za Gent.
37' Stativa!
Katai je sa 25 metara pogodio stativu!

U nastavku Ivanić gađa preko gola.
34' Majstorije Kataija
Nekoliko sjajnih dribilinga i desni bek Libereca ga je oštro faulirao.

Slobodan udarac sa 25 metara iskosa, sa leve strane.

30' Šteta...
Prejaka lopta Bena za Falčinelija.

Izašao bi Italijan sam ispred golmana, koji je ipak pročitao jaču loptu i stigao pre Zvezdinog špica.
29' Dobra prilika za Liberec
Ispao je Degenek na levoj strani, stigao je centaršut na Helala, koji je bio usamljen, ali glavom gađa pored gola.
Drugi gol Bena
23' Zamalo 3:0
Kakva majstorija Kataija, koji je uradio piruetu, ostavio za Falčinelija, ali Italijan sa ivice šesnaesterca gađa preko gola.
Kako igra El Fardu Ben
Sjajna lopta Rodića za Ivanića, koji odlaže na "penal" za Bena, a El Fardu je zakucao loptu pod prečku!
22' GOL!
Ponovo El Fardu Ben!

19' Sjajni Gajić
Sve je zaustavio Milan Gajić na svojooj desnoj strani.

Liberec ne može ništa u napadu protiv organizovane odbrane Zvezde.
17' Brani golman!
Udarac Ivanića iskosa sa desne strane, ali brani golman.

Kakav pritisak Zvezde na startu.

Pedja Milosavljevic
15' Pokušaji Libereca
Jedan korner, gde je bilo nezgodno u petercu, ali je to Degenek "očistio", da bi desni bek Libereca šutirao preko gola.
Gol Bena
9' Zamalo 2:0!
Golman čuva Liberec!

Gajić je odložio za Nikolića, a golman Libereca brani udarac Nikolića, a zatim i Falćinelija.
Sjajna kombinacija
Rodić je centrirao, a glavom pogađa El Fardu Ben!
7' GOL!
Strelac je Ben!
5' Pokušaj Tijanija
Štoper Libereca je sa 30 metara šutirao, daleko preko gola.
4' Solidan početak
Zvezda je u prvom napadu imala solidnu situaciju, ali je Ben poslao loš centaršut sa desne strane.

Liberec je imao slobodan udarac na tridesetak metara od gola, ali su štoperi Zvezde to lako rasčistili.

1' Počela je utakmica
Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić".

Igrači izlaze na teren
Sve je spremno za početak.

Crvena zvezda napada sa leve na desnu stranu u prvom poluvremenu.
Još malo do početka
Meč počinje za tačno 10 minuta.

Prazna Ljutice Bogdana
Nema navijača, nema ni gužve...

Sastav Libereca
Liberec : Ngujen – Mikula, Čaluš, Tijani, Sadilek – Koščelnik, Hromada, Mara, Moskera – Matušek, Helal
Dve promene u odnosu na Hofenhajm
Tačnije tri.

Zvezda u formaciji 4-2-3-1.

Igraju sa dva štopera, ne igra Eraković, igra Ivanić na ofanzivnom veznom.

Ben umesto Spiridonovića na krilu.
Sastav Crvene zvezde
Borjan – Degenek, Milunović, Rodić, Gajić – Sanogo, Nikolić – Katai, Ben, Ivanić – Falčineli.
Koreografija

Šta je poručio Stanković pred meč?
"Kao domaćini idemo na pobedu, iako je zgusnut raspored i paklen ritam. Imali smo vremena da se odmorimo i 'skupimo'. Liberec je mnogo, mnogo disciplinovana ekipa, ne želi da uživa u lepoti, jako je direktna i to je pokazala protiv Genta. Posed lopte je bio 72:28 za Gent, a Liberec je dobio". Šteta što neće biti navijača.

"Žao mi je što se navikavamo na ovakav ambijent, nije normalan za fudbal i za sve nas. Velika je šteta videti praznu 'Marakanu'. Osećamo energiju naših navijača. Poznavajući 'Marakanu' dosta je tužno igrati bez navijača, znamo šta sve to nosi, 55.000 ljudi oboji svet, a ne jednu utakmicu. Znamo naš kvalitet, iako poštujemo Liberec. Fizički su zdrava ekipa, spremna i ne može ništa da ih poremeti. Na nama je da uzmemo igru pod kontrolu, da imamo posed i da budemo konkretni".

Neće biti Gelora Kange.

"Po pravu sedam dana mora da prođe od negativnog nalaza do utakmice. Žao mi je što je to dva dana kašnjenja i faliće nam mnogo. Iskusan je igrač i mnogo zavisi naša igra od njega. Sigurno bi mi mnogo dobro došao protiv Libereca sa vizijom, sa gol loptom, šutem sa distance...". Ima li pritiska?

"Evropa je lepa za igranje. Svaka utakmica je pritisak, tako je bilo i kada smo odigrali 0:0. Ovo takmičenje pripada Zvezdi, trebalo bi da uživamo, ali imamo cilj – da prezimimo u Evropi. Pritisak je normalna pojava. Fudbal je čudna igra, nikad se ništa ne zna, ali uradićemo sve da prevagne na našu stranu", zaključio je.
Šta je spremio Stanković?
Neće biti danas na klupi, ali šta je spremio za Liberec?

Najverovatnije će to biti formacija 3-4-2-1.

Na golu će svakako biti Borjan, trojica u odbrani se neće menjati – Degenek, Milunović, Eraković, dok će po bokovima biti Milan Rodić i Milan Gajić.

U veznom redu su Nikolić i Sanogo, ispred njih Mirko Ivanić i Katai, dok će u špicu biti Dijego Falćineli.

Sačekaćemo još zvanične sastave.
Šta je za ovaj meč spremno?
Zvezdu i Liberec čeka spremna koreografija FOTO
Koreografija 2006.

Malo podsećanje
Zvezda se pre 14 godina nadala da može da nadoknadi zaostatak iz Češke protiv Libereca.

Koreografija je bila sjajna na severnoj tribini, ali većina navijača od nje tada na stadionu nije ni videla vodeći gol Libereca.

"Šetala" je koreografija i kada je spuštena, navijači su mogli da vide kako Liberec slavi vodeći gol, koji je postigao u prvom minutu.

Tadašnji golman Ranđelović označen je kao krivac za gol, a na kraju je na istom završio štoper Milan Biševac.

Jedini gol za Crvenu zvezdu postigao je Ailton, koji je i pored velikih problema sa kilažom bio i dalje majstor fudbala.

Sa tribina se na 1:2 čulo "Piksi, odlazi".

Neka druga vremena...
Crvena zvezda i Liberec sastaju se po treći put u istoriji
Prvi put su igrali dvomeč 2006. godine.

Crvena zvezda i Liberec sastali su se 2006. godine u kvalifikacijama za Ligu Evrope, kada je češki tim bio uspešniji u dvomeču.

Zvezda je u prvom meču plej-ofa izgubila 2:0 u Češkoj, primivši drugi gol u 93. minutu.

U revanšu je Liberec već u prvom minutu poveo u Beogradu, da bi pred kraj prvog poluvremena Ailton dao nadu crveno-belima, ali je na kraju ipak Liberec slavio i u Beogradu (1:2).