VI kolo: Partizan – Astana 4:1 (3:0)

Fudbaleri Partizana ubedljivo su pobedili Astanu 4:1 na oproštaju od Evrope ove sezone.

Dobro došli u LIVE BLOG B92!
Fudbaleri Partizana dočekuju ekipu Astane u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope.
Kraj!
Sjajna igra i ubedljiva pobeda Partizana za oproštaj od Evrope – 4:1

Rotariju je zaslužio ovaj gol
89' Brani Erić
Odlična šanza za mladog Pavlovića da postigne evropski prvenac, ali njegov šut glavom brani Erić.
84' Milošević izvodi i Sadika
Trener Partizana Savo Milošević pravi poslednju izmenu, umesto Sadika ulazi Stevanović.
79' GOOOOOL!
Astana smanjuje na 1:4!

Morala je sreća da posluži goste da bi zatresli mrežu Partizana u Humskoj. Nemorni Rumun Rotariju je konačno uspeo da se upiše u strelce. On je centrirao sa desne strane, lopta je zakačila Pavlovića i prevarila Kljajića.
Asano servirao, Sadik realizovao
76' GOOOOL!
Partizan vodi 4:0!

Pola posla odradio je brzonogi Asano koji je potom servirao zicer Umaru Sadiku koji obilazi Erića i gura loptu u nebranjenu mrežu za drugi gol na meču, a četvrti u LE ove sezone.

70' Povredio se Stojković
Golman Partizana Stojković povredio je mišić pa je hramljući morao da napusti teren. Ispred gola crno-belih je sada Filip Kljajić, dok kapitensku traku preuzima Zoran Tošić.
64' Ovacije za Sumu
Milošević zasluženo šalje Sumu da odmori i omogućava "grobarima" da ga pozdrave ovacijama. Ulazi mladi Lazar Pavlović.
Junajted "nokautirao" AZ za 11 minuta
U međuvremenu, Mančester junajted vodi 3:0 protiv AZ Alkmara. "Crveni đavoli" su za 12 minuta "slomili" Holanđane u drugom poluvremenu.

Poveli su golom Ešlija Janga u 53. minutu, da bi prednost već u 58. duplirao mladi Mejson Grinvud. Na 3:0 povećao je Huan Mata iz penala u 62, da već u 64. bilo je 4:0 nakon drugog gola Mejsona Grinvuda.

56' Stojković – Rotariju 3:0
Treći put Rotariju preti golu Partizana, treći put Stojković brani šut Rumunu.
50' Pavlović spasava gol Partizana
Dve šanse za Astanu u jednom napadu. Prvo Stojković brani šut Kižničenka glavom, a potom Pavlović reaguje u poslednjem trenutku nakon povratne lopte Rotarijua glavom za centarfora gostiju.
Nastavljen je meč
Poluvreme u Humskoj – 3:0
Partizan je za 25 minuta razbio Astanu iskoristivši tri od četiri šanse golovima Sume, Sadika i Asana. Pomogao je i Stojković sa dve sjajne odbrane.

42' Stojković fantastičan!
Nova šansa za Astanu, najbolja na meču. Šomko je centrirao sa leve strane na drugu stativu gde je Rotariju pobegao Uroševiću i šutirao glavom, ali Stojković opet fantastično brani.
37' Slab pregled igre Asana
Dobra kontra Partizana, dosta prostora je imao Asano, na strani mu se otvorio usamljeni Tošić, ali ga Japanac nije video, da bi potom traljavo šutirao za laku odbranu Erića.
Počeo je meč u Humskoj

Nemanja Matić se vratio na teren
U drugom meču grupe Mančester junajted i AZ Alkmar vode borbu na Old Trafordu za prvo mesto u grupi.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić se posle višenedeljne pauze vratio na teren i u startnu postavu Junajteda.

U prvih pola sata AZ je imao veći posed lopte, a u otvorenom meču oba tima su po tri puta šutirala ka golu, ali nije bilo većih uzbuđenja.
Asano je neuhvatljiv
27' Stojković brani zicer
Prva šansa za goste i to stopostotna. Rumun Rotariju je pobegao iza leđa Uroševiću, prihvatio loptu u kaznenom prostoru, ali Stojković sprečava gol Astane.
26' GOOOOOL!
Partizan već na 3:0!

Rapsodija Partizanovih stranaca, nakon Sume i Sadika mrežu trese i Takuma Asano. Japanac je kao raketa pobegao dvojici igrača Astane, a onda udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora u bliži ugao prevario Erića.
Sadik u formi – 15. gol u sezoni
22' GOOOOOL!
Partizan vodi 2:0!

Logvinjenko gubi loptu u rizičnoj zoni i otvara kontru Partizanu. Tošić je povukao akciju, proigrao na desnoj strani kaznenog Umara Sadika koji rutinski matira nemoćnog Erića.
8' Nova šansa za Partizan
Još jednom crno-beli prete gostima, ovaj put preko Zdjelara, ali Erić beleži i treću intervenciju u prvih deset minuta.
15' Dominacija Partizana
Fudbaleri Partizana dominiraju u Humskoj, Astana se skroz povukla, crno-beli se bore sa klasičnim "superligaškim bunkerom".
6' Erić spasava Astanu
Zamalo da Partizan povede 2:0 već u šestom minutu. U dobroj šansi je bio Sadik, ali Erić beleži drugu sjajnu odbranu u Humskoj.
Počeo je meč u Humskoj 1
Suma proslavio produženje ugovora golom
4' GOOOOL!
Partizan vodi 1:0!

Prva konkretna akcija crno-belih na meču i gol. Nakon proigravanj Sadika, Sejduba Suma lako beži defanzivcima Astane, Erkić mu brani šut, ali se lopta odbija opet u nogu Gvinejca koji ne promašuje iz druge.
Interesantan dan u Humskoj 1
Meč u Humskoj je imao zanimljivu predigru ovog četvrtka – prvo su crno-beli morali da skraćuju stativu jednog od golova zbog neslaganja sa standardima UEFA, a potom je Sejduba Suma obradovao navijače produženjem ugovora.
U igri je samo prestiž
Duel srpskog i kazahstanskog tima nema rezultatski značaj s obzirom da su oba eliminisana iz borbe za nokaut fazu.