Partizan – Molde 2:1 (1:1)

Fudbaleri Partizana pobedili su norveški Molde rezultatom 2:1 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

Suma 45+1, Tošić 84 -- Boli 44
  PAR   MOL
  2 : 1
Kraj! Partizan je pobedio!
Bitna pobeda Partizana od 2:1, koja je mogla možda biti i ubedljivija.
Čak 4 minuta nadoknade
87' Fenomenalni Stojković!
Stojković nogama "ulazi" u protivnika i loptu izbacuje u korner. Moglo je biti mnogo gore po Partizan, ali je Stojkovićevo iskustvo prelomilo.

Pre napada Moldea se povredio Vujačić, a Stojković je bio ljut na Norvežane jer nisu loptu izbacili van igrališta.
84' Gol! Partizan vodi!
Konačno je Partizan došao do zasluženog gola! Fenomenalan slalom Uroševića, kao i kod promašaja Asana, ovoga puta je realizovan. On je dodao loptu Tošiču koji je bio sam na metar od gola – 2:1!
79' Asano promašio "nepromašivo"!
Posle šuta Uroševića lopta se od golmana odbila ka Asanu, koji je bio sam na nekoliko metara od gola. Ispred njega je bio samo jedan igrač na gol liniji, a Japanac je volejom poslao loptu na tribine!

Neverovatno.
78' Ožegović promašio loptu!
Kakva je ovo šansa bila! Asano je fenomenalno probio po levoj strani, loptu poslao u sredinu ka Ožegoviću, ali je uskoro bivši napadač Partizana promašio celu loptu...
Deca na tribinama saglasna: Ua sudija!
Trener Partizana je izgubio živce i odbrusio sudiji, koji krivi sudiju da favorizuje Molde. Sa tribina je odjeknulo "Ua, sudija".
Natho debituje, ulazi umesto Sume
Koškanje Zdjelara i Bolija
Ušli su u verbalni okršaj Zdjelar i Boli, a Kasai je to brzo zaustavio i podelio im žute kartone.
70' Izmena u Moldeu
Elingsen menja Eikrema, glavnog organizatora igre Norvežana.
69' Lopta smenjuje posed, prilika nema
Ritam nije toliko spor, lopta često menja posed, ali prilika nema... U ovim trenucima možda čak i češće Molde dolazi do kaznenog prostora rivala.
Umar Sadik u 60. minutu utakmice...
62' Ulazi Asano, van terena Stevanović
Evo dobro plaćenog Japanca na terenu! Takuma Asano menja Stevanovića.
61' Nova intervencija Stojkovića
Nova odbrana Stojkovića, koji je zaustavio udarac Džejmsa sa distance.
60' Partizan umalo ponovo kažnjen
Dobro se sve završilo po Partizan, a nije moralo. Dosta konfuzije u kaznenom prostoru crno-belih, ali opasnost na kraju otklanja Šćekić.
Prvi žuti karton na meču
Dobio ga je Džejms zbog oštrog starta.
Jedna izmena Miloševića
Ožegović je zamenio posustalog Sadika na poluvremenu.
Počelo je drugo poluvreme

Poluvreme: Partizan bolji, ali bez prednosti
Fudbaleri Partizana bili su bolji u prvih 45 minuta meča sa Moldeom, ali na pauzu idu sa 1:1.
Evo pogotka Sume
45' Sumaaaaaaaaaaa!
Kakav gol Sume! Dobio je loptu u kaznenom prostoru rivala od Zorana Tošića, okrenuo sebe i igrača, a onda levom matirao Kraniksa koji nije imao šanse! Odličan gol – 1:1!
44' Molde vodi!
Pravi niotkuda! Boli je prevario trojicu odbrambenih igrača Partizana, šutirao sa desetak metara od gola i poslao loptu iza leđa Stojkovića, posle kontakta sa obe stative. Partizan nezasluženo gubi, s obzirom da je bio značajno bolji rival do sada – 0:1!
42' Suma za Sadika... Ništa
Novi loš potez Sadika. Suma mu je dodao loptu, a on ju je izuzetno loše primio. Crno-beli su u visokom presingu pred kraj prvog poluvremena.
39' Opet ofsajd, opet katastrofalna reakcija
Maltene preslikana situacija kao kod prilike Sadika. Vujačić je bio u ofsajdu, ali jedan na jedan sa Kraniksom. Loptu je glavom zahvatio katastrofalno, a potom je dosuđen ofsajd.
33' Prva izmena na meču
Trener gostiju Mo je prinuđen na prvu promenu. Knudcon mora da napusti teren zbog povrede koju je zadobio pre 5-10 minuta, pa ga menja Boli.
29' Tragičan potez Sadika
Sadik je dobio loptu na glavu jedan na jedan sa golmanom gostiju. Iako je nešto kasnije sviran ofsajd, napadač Partizana nije to znao. Njegov udarac glavom bio je jedan od najgorih ove sezone.

22' Ofanziva srpske ekipe
Povukao je Partizan kontru, ali je očajno centrirao Sadik. Lopta je potom završila kod Stevanovića, ali je njegov udarac završio bliže tribini nego golu.
18' Opao ritam
Posle šuta Eikrema nismo videli nijedn priliku, a u 18. minutu Suma šutira sa distance - daleko od gola.
12' Stojković odličan
Ovo je bilo opasno! Eikrem je dobio prostor za šut i uputio ga, a Stojković je odreagovao veoma čudno. Lopta ga je prošla za skoro ceo metar, ali je on pružio ruku iza sebe i zaustavio šut.
7' Prvi pokušaj za crno-bele
Prvi je pripretio 16-godišnji Filip Stevanović, koji je driblingom napravio sebi prostor za šut, ali nije uspeh da prevari golmana Norvežana.
3' Odlična reakcija Vujačića
Vujačić je fantastično reagovao i izbio loptu u aut uklizavanjem, sprečivši Molde da dođe do prve šanse.