Srbija – Litvanija 4:1 (3:0)

Fudbaleri Srbije pobedili su Litvaniju rezultatom 4:1 u okviru četvrtog kola kvalifikacija za EURO 2020.

Mitrović 20', 34'; Jović 35', Ljajić 92' -- Novikovas 71'
  SRB   LIT
  4 : 1
Kraj! Ubedljiva pobeda Srbije!
92' Goooool! Adem Ljajić!
Nova sjajna akcija Srbije koja je rezultovala golom. Ljajić je poslao neodbranjiv šut posle asistencije Kataija.
Tri minuta nadokande
Gol Litvanaca

STARSPORT photo Belgrade Serbia
Poslednji potez Krstajića
Izlazi Jović, na terenu je povratnik u reprezentaciju Aleksandar Katai.
83' Srbija umalo dobila penal!
Jovićev solo prodor završio se padom u kaznenom prostoru. Sudija se dvoumio par sekundi, a onda dosudio faul za srpskog napadača, ali izvan kaznenog prostora.
81' Jović promašio nemoguće...
Nova fenomenalna prilika za Jovića. Odlično se ubacio, Kolarov ga još bolje pronašao, ali je sa neka dva metra od nebranjenog gola pogodio prečku. Po drugi put.
Zagrevaju se Prijović i Katai
Krstajić reagovao izmenom
Na terenu je Andrija Živković, a van njega Filip Kostić.
71' Gol Litvanaca iz penala!
Novikovas je stavio loptu na belu tačku, pa Dmitrovića poslao na jednu, a loptu na drugu stranu. 3:1.
Penal za Litvaniju!
Mitrović je instinktivno podigao ruku, a lopta ga je napucala ka putu do gola. Dobra odluka sudije, penal za goste.
67' Komična situacija u kaznenom Litvanaca
Dosta konfuzije u kaznenom prostoru Litvanaca. Niko nije uspevao da šutne, a na kraju je Lukić u leđa napucao Kostića, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji.
65' Opasna igra Tadića
U velikoj želji da dođe do lopte Tadić je napravio faul. Previsoko je podigao nogu i sudija je posegnuo za pištaljkom.
Krstajić zadovoljan

Starsport/Pedja Milosavljevic
60' Pokušaj Jovića i lak posao za golmana gostiju
Jović je uhvatio volej izvan šesnaesterca, ali nije najsavršenije zahvatio loptu pa je Bartkus imao lak posao.
52' Kostić prvi zapretio
Krilni igrač Ajntrahta Filip Kostić prvi je šutirao u drugom poluvremenu. Nudio mu se Jović, ali se odlučio na udarac koji je odbranio golman Bartkus.
Trener Litvanije izvršio jednu promenu, Krstajić nijednu
Izašao Jankauskas, ušao Čevdukas.
Počelo je drugo poluvreme
Luksemburg se drži bolje nego Srbija
Na poluvremenu u Ukrajini domaćin vodi protiv Luksemburga "samo" sa minimalnih 1:0.
Poluvreme: Srbija uništila Litvaniju posle prvih 45 minuta
Uzimajući u obzir da igraju protiv izuzetno inferiornijeg rivala, srpski fudbaleri priredili su odličnu predstavu u prvih 45 minuta pred praznim tribinama. Mitrović, Mitrović pa Jović, a moglo je biti dosta ubedljivije, pogotovo da je Luka iskoristio neke šanse...
44' Nova prilika za Jovića
Nije bila idealna prilika za Jovića, ali su "orlovi" mogli do novog gola. Probio je Luka po desnom boku, šutirao, ali je golman Bartkus ponovo bio na visini zadatka.
Bomba nove Realove "devetke"
41' Srbija nešto mirnija
Posle velikih 3:0, koliko je bilo posle 35 minuta fudbala, Srbija je malo umirila tempo. I dalje drži loptu u svojim nogama i ne dopušta Litvaniji da bukvalno pređe polovinu terena. U poslednjih sedam minuta bilo je nekoliko potencijalno dobrih šansi, ali je falio završni pas.
Drugi gol Aleksandra
35' Gooooool – majstorija Jovića!
Nepun minut nakon što je Litvanija izvela loptu sa centra posle druge kapitulacije lopta je došla do Jovića, koji je iz najgore prilike do sada postigao prvi gol. Namestio se na levu nogu i plasirao loptu sa 20ak metara od gola, a čuvar mreže Litvanaca je bio nemoćan.
34' Fenomenalna akcija i drugi gol Mitrovića!
Jedan, dva, tri... Srbija se sjajno snašla u napadu, odigrala nekoliko kratkih napada i došla do gola. Tadić je bio nesebičan i uposlio Mitrovića, koji je loptu poslao na nebranjenu mrežu gostiju.
27' Prečka Jovića!
Nova fenomenalna prilika za Jovića. Kostić je postao centimetarski precizan pas Joviću, koji je bio totalno sam na nekih sedam metara od gola, ali je pogodio prečku. Nadamo se da će biti treća sreća za Luku.
25' Mitrović izblokiran
Nova solidna prilika za Mitrovića, kojeg je izblokirao Klinavičijus. Srbija je dobila korner, ali nije ništa "izrodila" iz njega.
20' Srbija vodi – Mitrović!
Napadač Fulama iskoristio je očajnu reakciju defanzivca Litvanije, kojeg je lopta pogodila u nogu i odbila se do Mitrovića. On se nalazio u identičnoj poziciji iz koje je Jović promašio i uspeo da uradi ono što nije njegov kolega par minuta ranije.
13' Jović propustio kolosalnu priliku!
Sve je uradio Mitrović, koji je poslao loptu kroz odbranu Litvanaca i uposlio Jovića. Ipak, mladi napadač Real Madrida nije iskoristio jedan na jedan, pa je ostalo 0:0.
12' Za sada – ništa
Posle prvih 10ak minuta utakmice nije viđeno apsolutno ništa vredno pomena.
Ukrajina povela protiv Luksemburga
Dok je na "Marakani" nešto sporiji početak, Ukrajinci već vode protiv Luksemburga sa 1:0. Strelac gola je Jaremčuk.
2' Prvi šut na utakmici
Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov je uputio prvi šut na utakmici, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.